Skocz do zawartości
jedro123

co dla błaznów

Rekomendowane odpowiedzi

witam jaki ukwiał polecacie na domek dla ocellarisów :)

Edytowane przez jedro123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytsko co miękkie do zadomowią się w nim, nawet nie musi byc ukwiał bo szkód potrafi narobić... ale jak już chcesz to najpopularniejszy jest quadricilor. sa też inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwiał parzy, nie tylko ryby ale i koralowce każdego rodzaju. jak bedziesz miał mały zbiornik dużo korali i ukwiał to może być nieprzyjemnie, doradzą ci koledzy bo ponoć można falownikami i oswietleniem zaganiać ukwiał w dane miejsce ale ukwiały są rożne coś jakby miały "charaktery" jeden popyla w każdą noc w inne miejsce parząc po drodze wszystko co napotka a drugi np. siedzi spokojnie. ale może jestem wyczulony. niech koledzy doradzą. mój ukwiał zimą skończył w turbinie falownika podczas wędrówek... oj było syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ze zdjęć wydaje mi się mało ciekawy i chciałbym mieć jakiś mało popularny. ale chyba można go ogrodzić żywą skałką i wtedy wszystko będzie bezpieczne :thumbsup: tak sądzę :unsure: a planowane akwarium w którym ma być trzymany będzie miało 2 m szerokości więc małe nie będzzie

Edytowane przez jedro123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwiały są bardzo ciekawymi stworzeniami... ale do nich trzeba mieć zbiornik dostosowany. możesz mieć ukwiał jakieś rurówki i ryby, a co do korali to już zagadaj z bardziej doświadczonymi... mi szkoda bo jak widziałem jak mój siedzi w turbinie to podziękowałem... wolę coś miekkiego nie wędrującego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Heteractis crispa , siedzi grzecznie tam gdzie go posadziłem:)

Ale może miałem szczęście?

Usadowił się pod żarnikiem i jak światło świeci to pięknie się pompuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo udało się go usadowić w dużej szczelinie i to mu chyba odpowiada. Tylko błazny jakoś się do niego nie mogą przełamać. Jest w akwa jakieś 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Quadri 3.jpgPolecam Entacmaea quadricolor lub Heteractis crispa ewentualnie Macrodactyla doreensis ale ten dosc wymagajacy. Nie polecam ukwialow Stichodactyla haddoni. Aczkolwiek wielu akwarystow go ma. Bardzo pazerny na diete rybna jak i krewetkowo - krabowa :). Polecam Quadricolor. Jest to ukwial, ktorego przy dobrym oswietleniu nie musimy dokarmiac. Nie jest to ukwial dedykowany Ocellarisom bardziej Maroon ale moje wplynely bez problemu 2 lata temu i tak juz zostalo. Widzialem rowniez wiele innych tego gatunku zamieszkalych wlasnie przez Ocellarisy. Generalnie ukwialy wymagaja idealnych niemalze parametrow wody i dobrej cyrkulacji. Najlepiej jesli wprowadzisz ukwial do akwarium jako pierwszy, aby znalazl sobie miejsce. Jako ze sa bardzo parzace generalnie, szukajac miejsca w akwarium najlepszego dla siebie, zapewne "przetoczy sie" po zbiorniku palac inne korale. Jedynym koralem, ktory w moim wypadku sie "obronil" - nie musialem usuwac z drogi kiedy tak sobie wedrowal, byla Euphylia. Ale ten koral bodajze ze wszystkich LPSow jest najbardziej agresywny. Niestety nie mialem tego komfortu, ze wprowadzilem ukwial na poczatku. Trachyphylia po jednej z takich wedrowek ( akurat bylem w pracy ) odslonila szkielet calkowicie i po dwoch dniach bylo po niej. Marsz trwal jakies 3 dni. Od tamtej pory juz drugi rok mija i siedzi w miejscu. Blazny potrzebowaly 3 tygodni aby wplynac do niego. Takze cierpliwosci. Co do ryb mam Anthiasy, Chromisy, Fire Fish i pare Mandarynow. Generalnie ryby go unikaja a poza tym blazny tak bardzo sa terytorialne jesli chodzi o ukwial ze odganiaja wszystko co sie pojawi w promieniu 20 cm od niego lacznie z krewetkami. Nie zdazylo sie zeby w ciagu tego czasu pozarl cos z "inwentarza" akwarium. Pamietaj ze ukwialy potrafia powiekszyc swoja wielkosc nawet trzykrotnie takze warto zachowac duzy odstep od innych korali. Quadricolor nie wymaga dodatkowego dokarmiania jesli jest trzymany "pod" mocnym swiatlem. Tak mniej wiecej SPSowe wymagania. U mnie jest 1W na litr. Przez rok trzymalem pod HQI, potem zmienilem ze wzgledu na barwe na T5HO. Swieci u mnie 6 lamp po 25 wat. Ze wzgledu na to ze mam dosc male akwarium 160 litrow zastanawialem sie czy to sie uda. Ale jakos sie odpukac udalo. W miedzy czasie zmienilem cyrkulacje ( byla Corallia 800 galonow na godz., teraz jest Vortech Mp10 ustawiony na 1300 galonow na godz. z indukcja krotkiej fali - oczywiscie to nie jest jedyna pompa ) i sie nie ruszyl. Jesli chcesz trzymac ukwial bez takiej mocy swiatla to wtedy powinienes go dokarmiac. Ja czasami karmie swojego artemia namoczona przed podaniem w czyms co tutaj sie nazywa SELCON ( amino kwasy i witamimy ). Po kilku miesiacach od tego jak blazny wplynely do niego zaczely skladac jajka i tak jest do dzis. Jakbys mial jakies pytania co do Quadricolora to pytaj. Moze Ci jakos podpowiem. Powodzenia.

Quadri 1.jpg

Quadri 2.jpg

post-1838-0-42751000-1314913344_thumb.jpg

post-1838-0-20886500-1314913372_thumb.jpg

post-1838-0-50749100-1314913406_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady koledzy :thumbsup: usadowię go na górze akwarium na najwyższej skałce :thumbsup:

Edytowane przez jedro123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytsko co miękkie do zadomowią się w nim, nawet nie musi byc ukwiał bo szkód potrafi narobić... ale jak już chcesz to najpopularniejszy jest quadricilor. sa też inne

a co polecasz z miekkich ??

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarcophyton,duza kolonia Rhodactis, bedzie dobra dla Błaznów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarcophyton,duza kolonia Rhodactis, bedzie dobra dla Błaznów.

a cos takiego bdziej "włosowatego"? cs pokroju xeni zeby mogly sobie wplywac jakby w srodek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje błazny zamieszkują Alcyonium i Sinularię.... gdyby nie to, to już dawno bym wywalił te miękkaski;) więc jak chcesz miękkaska takiego włosowatego gdzie błazny znikają między jego polipami to zdecydowanie Alcyonium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart zastanow sie co piszesz,polecasz początkujacemu morszczakowi trudnego korala niefotosyntezujacego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart zastanow sie co piszesz,polecasz początkujacemu morszczakowi trudnego korala niefotosyntezujacego?

Wiesz... masz rację, ale tutaj mój błąd leży gdzie indziej;) zawsze myślałem, że jeden mój miękkas to alcyonium:) bo jest bardzo podobny, nie zauważyłem szczegółu że mój jest foto... aczkolwiek bardzo podobny... bardzo szybko rośnie i właściwie chyba nawet w słodkiej by rósł;P hehe.... więc, faktem jest, że wprowadziłem w błąd... ale siebie przy okazji też;) hm.... to teraz mam klina bo nie wiem jak mój się nazywa

Chodziło mi o tego;)

Cały czas byłem pewien, że to alcyonium:)

Więc z góry sorry! i Punkt dla Ciebie, że mnie złapałeś na tym:)

Czyżby to też jakaś odmiana sinularii?:)

post-1398-0-91257300-1322341921_thumb.jpg

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×