Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam załorzyc akwarium 200l i nie mam pojęcia jaki potrzebny będzie mi sprzęt i dodatki.Ile może kosztowac tak około takie akwarium z całym wyposażeniem?Proszę o pomoc :)

Edytowane przez anix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie fajne gumowe korale na allegro - polecam zacząc od tego.

Przyjacielu - dziwisz się że to forum "ledwie żyje", narzekasz wręcz że nie stanowi alternatywy dla NR - a zastanowiłeś się czy aby nie jest tak dzięki takim zachęcającym, pełnym pomocy wypowiedziom jak Twoja ??

Edytowane przez loccutus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij czytać forum. Jak czegoś nie rozumiesz to wtedy pisz. Zobacz czy stać Cię finansowo na taki zbiornik. Zbiornik+oświetlenie+pompy+odpieniacz+sól+ro/di+testy+skała+korale to tak minimalistycznie przedstawiłem. Na koniec jeszcze raz czytaj, czytaj i czytaj bo akwarium morskie nie wybacza błędów :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam załorzyc akwarium 200l i nie mam pojęcia jaki potrzebny będzie mi sprzęt i dodatki.Proszę o pomoc :)

Aj ...... chłopaki dajcie szansę koledze :D A kolega niech napisze co kiedyś miał /jeżeli miał/ akwarium to pewnie że damy radę. Wertowanie forum ma swoje plusy :good2: Pomoc znajdziesz o to się nie martw, tylko czasami padają takie pytania że ręce opadają. Napisz coś o sobie będzie łatwiej ale razem damy radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie moje pierwsze akwarium (niestety):(

OK zacznijmy więc od początku napisze co musisz mieć oczywiście ale najpierw podaj ile kasy możesz wydać to się sprzęt wymyśli i podamy Ci co gdzie kupić. Następna sprawa to utrzumanie akwarium przy tych litrach to ok 200 zł miesięcznie. A wertowanie forum i czytanie to wiedza bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zacznijmy więc od początku napisze co musisz mieć oczywiście ale najpierw podaj ile kasy możesz wydać to się sprzęt wymyśli i podamy Ci co gdzie kupić. Następna sprawa to utrzumanie akwarium przy tych litrach to ok 200 zł miesięcznie. A wertowanie forum i czytanie to wiedza bezcenna.

Najlepiej jak najmniej kasy...Dzięki, że chcesz pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

1. Akwarium z kominem

2. pompa obiegowa

3. pomy cyrkulacyjne

4 odpieniacz

5. sump.

6. oświetlenie

7. testy

8. sól

9. i jeszcze sporo innych żeczy na popczątek ale to podstawa zapoznaj się z tymi terminami i damy radę :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku :good2: o tak

niech kolega zacznie od podstaw jak to pierwsze akwa a najlepiej jak ma jakiegoś morszczaka w pobliżu to już będzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie morszczakow mnogo,takze napewno pomoc sie znajdzie,zapraszamy tez na zlot we wrzesniu tam wiedzy dostaniesz mase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzęty wszystkie potrzebne do morskiego akwarium to:

1. Akwarium z kominem

2. pompa obiegowa

3. pomy cyrkulacyjne

4 odpieniacz

5. sump.

6. oświetlenie

7. testy

8. sól

???

Edytowane przez anix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1200-1300 kupisz na początek Reefmaxa na alledrogo, do tego osmoza, worek soli, spławik i możesz już mieć 105 litrów posolonej wody a zamkniesz sie w 1500zł.

W dalszej kolejności paręnaście kilo skały która cie wyjdzie ok 30zł za kilogram - pierwsze życie wylezie z tego i to bedzie najwieksza frajda po nocach (pierwszy baniak, pierwsze "niewiadomoco" wystawia czułki z nory, o.. tu coś "kiełkuje", o tu sie rusza... najlepsze chwile każdego kto zaczynał akwarystyką...)

Potem zaczniesz kupować zwierzątka inne, tańsze, droższe, załapiesz się może na jakieś szczepki od kolegów, na pewno, jak wszyscy, wpuścisz "nemo" :)

Początki są ok, potem apetyt rośnie i ...chudnie portfel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przesiadam sie z 200L na wieksze.

Bede mial do oddania caly sprzet- zagadaj na priv moze sie dogadamy.

Adrian

Warto i kolega do rady jak to zrobić :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×