Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dostępne są już nowe bakterie Biogro 1 2 3 w trzech pojemnościach: 100ml, 250ml oraz 500ml i sól do regeneracji PO4X4 w op. 500ml. Więcej informacji na stronie www.zanclus.net

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy powstanie sklep online czy na razie tylko w jednostce stacjonarnej oraz zmawianie "przez mail"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy powstanie sklep online czy na razie tylko w jednostce stacjonarnej oraz zmawianie "przez mail"?

Sklep online jest w trakcie przygotowania. Myślę, że ruszy od września. Na razie więc zakupy drogą mailową lub na Jagiellońskiej.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję za info, cieszy mnie fakt że będzie możliwośc skorzystania z sklepu przez internet.

Tak trzymać!

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ja mogę prosić o informację dotyczącą nowych bakteri a mianowicie jak często, jakie ilości, czy wszystkich trzech płynów leje się równe ilości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie można znależć info na temat dozowania nowych bakterii,pozdrawiam Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, rzeczywiście za mało info na stronie. Na każdej buteleczce jest tabelka. Dozujemy w zależności od objętości akwarium. Druga kolumna - "start dosering" pierwszy dzień - jest przeznaczona raczej dla świeżo założonych tanków. Dla tych, którzy już mają zbiornik w miarę dojrzały, ważna jest kolumna "Vervolg dosering vekelijks". Ponieważ bakterie działają skutecznie, radziłbym zastosować połowę dawki. Przynajmniej ja tak zawsze robię, że zmniejszam dawkę zalecaną przez producenta o połowę i dobrze na tym wychodzę. Bakterie zawsze dodaję po podmianie wody (raz w tygodniu). Wlewa się bakterie z trzech buteleczek w pewnych odstępach czasowych. Ja robię przerwy 30 minutowe. Można też rozłożyć to na 3 dni, są różne metodyi trudno stwierdzić, która jset najlepsza. Każda buteleczka zawiera inne szczepy bakterii. Szczepy są rozdzielone, gdyż każdy ze szczepów odgrywa inną rolę.I to jest fajne w tych zestawach poza tym, że są rzeczywiście wyjątkowo skuteczne.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysztof, o takie info chodziło... Interesujący produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie trzymac butelki? w lodowce? w ciemnym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dobry odpieniacz, BP, parametry OK (NO3 -2, PO4 -0)... kupiłem na próbę te bakterie, dzisiaj po podmianie wlałem po 20ml/500l wody w obiegu...

co to znaczy wyjątkowo skuteczne? lepsze kolory, większe polipowanie, woda klarowniejsza, po prostu nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja chciałbym zapytać jak wygląda dozowanie bakterii przy stosowaniu "VodkaMethode" ,i czy mozna łączyć te dwie metody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie trzymac butelki? w lodowce? w ciemnym miejscu?

W pomieszczeniu, gdzie temperatura nie przekracza 25C, trzyma się normalnie tak jak inne rzeczy. Przy wyższej temperaturze należy przechowywać w lodówce.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dobry odpieniacz, BP, parametry OK (NO3 -2, PO4 -0)... kupiłem na próbę te bakterie, dzisiaj po podmianie wlałem po 20ml/500l wody w obiegu...

co to znaczy wyjątkowo skuteczne? lepsze kolory, większe polipowanie, woda klarowniejsza, po prostu nie wiem...

Pierwsza butelka zapewnia klarowność wody, druga pomaga w usuwaniu amoniaku i azotynów, trzecia to "czyściciele" skałek, podłoża, etc. Mniejsza ilość pożywki powoduje zarówno bardziej przejrzystą wodę jak i lepsze ubarwienie korali. Zaletą jest to, że szczepy bakterii zostały oddzielone w trzech butelkach w zależności od roli, jaką mają spełnić. Łączenie wszystkich tych szczepów i pakowanie do jednej butelki nie jest dobrym zabiegiem, chociaż byłoby wygodniejsze dla użytkownika.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja chciałbym zapytać jak wygląda dozowanie bakterii przy stosowaniu "VodkaMethode" ,i czy mozna łączyć te dwie metody .

Oczywiście, że można stosować te bakterie jak każde inne. Wódka jest pożywką dla bakterii. Dawki bakterii przy tej metodzie zależne są od dawek pożywki, każdy dobiera je indywidualnie.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu została wprowadzona do sprzedaży sól Deep Blue, wyprodukowana przez AquaPerfekt & Aqua Connect.

Sól Deep Blue poza biologiczną czystością, chemiczną równowagą, optymalną zawartością istotnych pierwiastków śladowych, wyróżnia się zbalansowaną formułą dla aktywacji wzrostu i ubarwienia bezkręgowców.

Ustawiczne przeprowadzanie testów, które spełniają wymagane przez prawo standardy analiz leków i żywności, zapewniają skład soli na najwyższym jakościowo poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe produkty Fauna Marin dostępne w sprzedaży:

Calanus ( proszek, opakowanie 20g)

Calanus (copepoda) to drobny, planktonowy skorupiak, występujący we wszystkich wodach morskich, stanowiący 9/10 całego zooplanktonu. Jest u podstawy łańcucha pokarmowego w wodach, co powoduje, że jest praktycznie wolny od wszelkich zanieczyszczeń.Ze względu na dużą ilość estrów woskowych jest ważnym składnikiem diety wielu morskich zwierząt, zawiera zbalansowaną kompozycję nienasyconych kwasów tłuszczowych, aminokwasów, karotenoidów, witamin, minerałów, istotnych pierwiastków śladowych i naturalnych antyutleniaczy.

Multireference (buteleczka 100ml)

Często mamy wątpliwości czy używany test jest wiarygodny, porównujemy wyniki testów różnych firm i przy rozbieżnych odczytach wciąż nie wiemy, które wskazanie jest poprawne. Multireference to roztwór wzorcowy, specjalnie przznaczony do wody morskiej, nie jest sporządzany na bazie wody słodkiej.

Można nim sprawdzić:

Potas

Wapń

Magnez

Twardość węglanową

Krzemiany

Zasolenie

Multireference to stabilny roztwór o poniższych wartościach:

Calcium 422 mg / l

Magnesium 1314 mg / l

Kalium/pottasium 408 mg/l

Salinität 35 ppm

dKH 6,5 / 2,33 meq/l

SiO2 2,1 mg/l

Si(OH)4 3,4 mg/l

Strontium 8 mg/l

Salinität 35 ppm

Leitwert 53 mS ( 25 C )

Dichte 1,0233 ( 25 C )

nD20 = 1,3394

Multireference P+N(buteleczka 50ml)

Dla sprawdzenia:

PO4

NO3

Wartości w roztworze:

10,0 mg NO3

0,1 mg PO4

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym został uruchomiony sklep internetowy pod dawnym adresem: www.zanclus.net

Zapraszam do odwiedzania sklepu i życzę udanych zakupów. Oferta sklepu będzie wciąż poszerzana.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×