Skocz do zawartości
Tofik

Montipora tależowa

Rekomendowane odpowiedzi

mi się wydaje że to będzie już przegięcie.

Nie rozumiem, jak można karmić np 12 kostek dziennie, toż to już bez sensu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że to będzie już przegięcie.

Nie rozumiem, jak można karmić np 12 kostek dziennie, toż to już bez sensu jest.

Coś się nie możemy zrozumieć , nigdzie nie napisałem o 12 kostkach.

Napisałem żebyś karmił 3 kostkami na dobę.

Wybór zostawiam Tobie.

Sam przerabiałem słabe karmienie i miałem identyczne objawy monti zielonej pomimo że inne korale miały się ok.

Zwiększyłem dawkę mrożonek i efekt pojawił się po kilku dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz Kh

potas dasz rade sprawdzić ? za-niski

podajesz jod ? - jaki ?

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh ostro mi leci nie pamiętam już ile obecnie mam ale chyba 5,4-6.0

potasu nie mam jak sprawdzić - ale sugerujesz na jego brak?

jodu nie podaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś kh na 6,5

aminokwasy jakieś lejesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie dodaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na twoja monti to widze ze ma za malo swiatla rosnie do gory,i nie karmisz korali,wiec stawiam na swiatlo

ale co ja tam wiem :whistling:

moja monti ma tylko gorny talerz srednicy okolo 35-40 cm i bardzo razi po oczach swoim zielonym kolorem

co drugi dzien podaje czerwony plankton 2 kostki

reffpelets szczypte codzienie

i reffboster [chyba tak to sie pisalo] raz w tygodniu

i aminokwasy kropla dzienie z kz-ta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dniach powinna dojechać sól, wznowię podmianki, delikatnie zwiększając kamienie, zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem testy.

Kh - 4,2-3,8

mg - 1290

ph - 7,7

ca - 350

no3 - nie wiem ile bo dokładniej nie odczytam ale na bank mniej niż 2.

W sumie troche dziwne wyniki - miesiąc czasu bez podmian w obsadzie 2 diagnaty, 1 jakaś acropora 1 montipora niebieskia i 2 tależowe takie jak na zdjęciu wyżej oraz 1 pocillora, 2 średniej wielkości seriatropory i hystrix, do tego zoa, xenia, calvastrea więc raczej te korale nie miały sporego zapotrzebowania na ca i kh. Nie za mały to spadek parametrów jak na tak długi okres bez podmian o niskie kh można posądzić glony wapienne? - bo systematycznie mi spada coraz niże i niżej - ale sól IO ma je na dość wysokim poziomie więc podciągnę.

Solanka właśnie się miesza jutro podmianka a w niedzielę ocenię czy coś pomogło.

PS. Jak podnieśc PH?

czy takie kh nie jest za niskie?

Edytowane przez Tofik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie słyszałem o tak niskim kh;) glony zielone Ci nie wyskoczyły? ja to jak mi ph oscyluje wkoło 8 a kh w okolicy 8-9 to dla mnie alarm że trzeba nieco dźwignąć;)ca przynajmniej 400:) no3 tutaj jest mniej istotne.... niewiem jakiej wielkości Ty kostki do akwa dajesz ale ja dodaje z ichtrio tropic 2x rano i 2x wieczorem przy czym wieczorem jedna to plankton/wrotkam i wydaje mi się to sporo a mam 600litrów....

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zgałd - od jakiegoś czsu mam zielone szyby - może nie dokłądnie zielone ale aż roi się na nich od kologni zielonych glonów - nie całkowite zakrycie szyby a "puncikowe" są twarde i cięzkie do skorbania bez scrapera.

Że podnieść Ca to ja wiem. :thumbsup:

Ja podaję właśnie ichtrio topic - różne smaki, i co 3-4 dni ten czerwony plankton w nocy.

Ale dziś sobie ryby podjadły - 2 w południe i 2 na kolację. :yes:

PS. Też jestem zdania że 2 kostki dziennie to aż aż z takiej obsady i nie widzę sensu dawania więcej jak 3-4 bo ryby po 1 kostce już mało co jedzą

Edytowane przez Tofik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak Ty przy takim litrażu tyle karmisz?! co Ty tam masz za odpienke, że no3 takie niskie mimo przekarmiania? chyba nieco za mocną... ja przy takim karmieniu mam no3 w okolicach 4-5 (aczkolwiek dziś ściągnąłem hamulec z mojego odpieniacza to zobaczymy jak to będzie dalej)... mam sporo ryb i mam ciągle wrażenie, że daje im żreć za dużo.... zauważyłem też, że ocean nutrition wychodzi znacznie więcej w kostce i daje jedną zamiast 2 jak karmie tym (szarpnąłem się dla chelmona) ale ryby jakoś mniej chętnie to jedzą, chyba odzwyczajone od rarytasów;P przy takim ph i kh to sie nie dziw, że zielone glońska wychodzą.... mi przy kg 8-9 i ph 8,0 też wychodzą i wtedy muszę lekko "przybufforzyć";)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz to taki byczek firmy royal w wresji 160 - oryginał oczywiście.

ale czy test na no3 nie jest walnięty? tego nie wiadomo... - Bart widziałeś że wcześniej napisałem o rybach? :D

bo mi się wydawało że 2 kostki na dzień jest ok = tylko dziśrybom się podjadło.

@Bigwalker nie mam na czym - mała hanko na nic się zda testy kropelkowe tym bardziej.

A dużej nie mam blisko - wysyłka znowu odpada bo ponoć mocno przekłamie wynik po tym jak woda dojedzie np do Acropory. :down:

Edytowane przez Tofik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×