Skocz do zawartości
Tofik

Niskie po4

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że miałem problemy z cyjano obstawiałem między innymi wysokie po4.

Cyjano ustępuje a zmian jakich dokonałem to stosowanie rowy najpierw 150gram które kręciły się przez miesiąc a potem jego wymiana i znowu ta sama porcja uzupełniana co 7 dni 50 gramami nowej i tak minęły kolejne 4 tygodnie, poprawiłem też cyrkulację i wymieniłem odpieniacz na Bk 160. Z ciekawości wysłałem wodę na test pod małą hankę i wynik jaki otrzymałem jest co najmniej dziwny - 0,00 niby możliwe, niby mogła się pomylić o 0,04 aczkolwiek jak na razie nic mi nie padło.

Zastawiam się jak doszukiwać się skutków niskiego po4 zanim będzie za późno.

Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmniejszył ilość rowy ,a odpieniacza na wieczór bym nie wyłączał, gdyż podobno powoduje to skoki ph, lepiej w ciagu dnia go wyłączyć, możesz też częściej karmić korale miksem z mrozonek albo zaczać jeśli tego nie robisz taka moja opinia.

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz pewnie za mocny odpieniacz, wywal rowę, skęć odpieniacz na sucho, dużo karm, jakie masz NO3?

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło powoduje ale nie wprost :) - powoduje dzięki temu, że glony wytwarzają tlen w procesie fotosyntezy podczas oświetlania zbiornika, dodatkowo odpieniacz napowietrza wodę, natomiast w nocy jak wyłączysz odpieniacz to nie tylko nie dostarczasz tlenu, ale glony również w nocy pobierają tlen i oddają CO2 :)

Dlatego również zaleca się oświetlanie refugium w nocy - chociaż troche wyrównuje skok ph.

Sławciu - podstawówka się kłania :blush:

@Tofik - możesz jeszcze dołożyć jakieś ryby do zbiornika :good2:

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podstawówka mi się pokloniła ph w ciągu dnia 8,15 w nocy przy świetle sumpa 8,01 - 7,98 bez światła w nocy miałem 7,80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy nie wierzę, że mam 0, aczkolwiek niby hanka nawet ta mała powinna dawać mi wynik w miarę poprawny,a odchył wynosi 0,04 a więc mam coś w przedziale 0,00-0,04 :thumbsup: Odpieniacza nie będę wyłączał na noc, zatanwawiam się tylko jak zareaguje zbiornik gdy wyjmę rowe, czy będzie ok czy nagły skok w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik, zawsze możesz też wyjąć połowę ROWY, albo zwiększyć przepływ przez złoże... nie będzie ani szybko, ani stresująco dla zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×