Skocz do zawartości
ktryc

PO4X4 - nowy produkt do usuwania fosforanów

Rekomendowane odpowiedzi

blue.wave a jakie autoytety stoją za "cudownymi" specyfikami Twojej produkcji? Bo pan Tryc może pochwalić się zdjęciami swojego zbiornika i ma czym natomiast Ty..... no cóż jakoś nie można sie doczekać porządnych zdjęć Twojego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, nie w tym rzecz, nie odwracaj "kota ogonem"- powołujesz się na autorytety. Jakie? Nie rzecz w tym, czy działa, czy nie działa. Kto jest tym autorytetem, jak nie Ty? Przecież to "produkt stworzony przez specjalistów, a nie domowych chemików".

Skoro są tytuły doktorskie, to choćby podaj jedno opracowanie naukowe tych Panów dotyczące życia w morzu. Z jakiej dziedziny bronili prac? Z filozofii chyba nie??

Przejrzyj dokładnie strony, do których podaję Ci linki i zajdź nazwisko: Jean Paul ten Klooster. Jest on szefem firmy Reef Interests, ma tytuł PhD (Doctor of Philosophy), co wcale nie oznacza "doktor filozofii", lecz jest to stopień naukowy odpowiadający naszemu stopniowi doktora. Kończył Hubrecht Institute for developmental biology and stem cell research.

Znajdziemy tam również informację, że od 13 do 17 grudnia tego roku w Wageningen odbędzie się zjazd ok. 300 morskich biologów z całego świata, którzy będą omawiać aktualny stan wiedzy o rafach koralowych.

Czy to są wystarczające referencje?

http://www.coralscience.org/main/our-team

http://www.coralscience.org/main/videos/cnidaria-11/octocorallia-3/swiftia-exserta

http://www.coralscience.org/main/videos/echinodermata-1/comatulid

http://www.cerianthus.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=185:filterfeeders-en-waterchemie-jean-paul-ten-klooster&catid=40:verslagen-ledenavonden&Itemid=56\

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue ,to teraz my poprosimy jakieś linki do stron potwierdzających cudowne zjawiska zachodzące w Twoich produktach :) :) :)

Można jakieś opracowanie naukowe prosić ?

Czytając tą wypowiedź oplułem monitor kolacją :( Na prawdę ,jesteś ostatnią osobą po jakiej spodziewałem się takiej dociekliwości :D

Z całym szacunkiem ale moim zdaniem hipokryzja pełną gębą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, przecież nie jestem doktorem i sam wszystko robię, przecież to nie tajemnica. Nie powołuję się na nikogo, bo to nie potrzebne. Jest tyle " profesorów" na forum, że szukanie zagranicznych to strata czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to ja się wypowiem o po4 x4 - rzeczywiście absorbuje fosforany - wsypałem do filtra przepływowego ok 120ml, zasilanego pompką 400 l/h. Test przed wlotem do filtra - 0,31 na wylocie - 0,19 (mała hanka). Przydusiłem przepływ żeby nie narobić gwałtownej zmiany i sobie hula. Teraz będę co dzień testował aby zobaczyć jak długo "działa złoże"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, bardzo proszę, żeby nie zaśmiecać wątku i pytania do mnie kierować gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym chronicie wyplyw absorbera z filtra fluidyzacyjnego ?

Ja mam FR'a i bez gabek jak wylacze pompe to cofajaca sie woda cofa mi absorber do pompy.... Wiec musialem dawac gabki.

Teraz wylaczymem absorbery bo kulki utrzymuja mi PO4 i NO3 niewykrywalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co wylaczyles? jak nie ma po4 to sie przeciez absorber nie zuzywa. a w wylaczonym filterku moze Ci sie zrobic kompost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z zasady wymieniam absorbery co 3 miesiace a tyle sie krecil ostatni zasyp - a ze teraz parametry trzymaja sie na kulkach to po co zasypywac ponownie ?

Nikt tak naprawde nie wie co sie dzieje z absorberem po 6 miesiacach i co zwraca więc nie widzę sensu aby krecił się na sucho....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie krecą się od dwuch dni

obniżają fosforany, ale jakoś nie raptownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie krecą się od dwuch dni

obniżają fosforany, ale jakoś nie raptownie

Nie podajesz żadnych wartości fosforanów, ilości dodanego absorbera ani też nie uwzględniasz tych wszystkich zmian, jakie ostatnio wprowadziłeś (a było ich trochę dużo jak na jeden raz) Brak tych informacji będzie prowadził do wyciągania mylnych wniosków. Według mnie, zachwiałeś ostatnio równowagę systemu, a dołożenie świeżej skały na pewno spowodowało dodatkowe uwalnianie fosforanów. W akwarium morskim nie ma nic natychmiast, chyba że krach (czego, oczywiście, Ci nie życzę). Teraz musi minąć trochę czasu, żeby uzyskać stabilizację biologiczną.

Kiedy staramy się ocenić działanie produktu, podajmy wartości fosforanów, ilości absorbera i piszmy też o wszelkich zmianach, jakie zaszły w systemie. Dzięki temu inni mogą bardziej obiektywnie ocenić produkt i wyrobić sobie własny pogląd.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podałem tych wartości ponieważ o nic nie pytałem ;)

po prostu poinformowałem o tym, że dołączyłem do użytkowników tego absorbera

powodu wzrostu parametrów są mi znane oczywiście

rozumiem, że napisałem tak jak bym kwestiopnował skutecznośc produktu

bynajmniej nie to miałem na myśli

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podałem tych wartości ponieważ o nic nie pytałem ;)

po prostu poinformowałem o tym, że dołączyłem do użytkowników tego absorbera

powodu wzrostu parametrów są mi znane oczywiście

rozumiem, że napisałem tak jak bym kwestiopnował skutecznośc produktu

bynajmniej nie to miałem na myśli

Z mojej strony to nie był zarzut, lecz prośba. Prośba skierowana zresztą do wszystkich wypowiadających się. Chodzi o to, żeby czytający mógł wyrobić sobie obiektywne zdanie(także wtedy, gdy będzie to negatywna opinia o produkcie). Nie posiadając tych informacji, o których pisałem, obraz nie będzie jasny.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zamowilem czekam na paczke, zastosuje na poczatek 50 ml jak mi doradzil Krzysztof. Dam znac czy fosforany leca w dol. Jak narazie na tescie JBL sensitiv wartosc PO4 maksymalna czyli 1.8 mg/l czyli beda mialy co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie minął tydzień od włożenia PO4x4 do filtra przepływowego. Obecny odczyt małą hanką 0.06 ppm :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×