Skocz do zawartości
Morog

Ubytki twardzieli

Rekomendowane odpowiedzi

autocenzura..... nie warto

seb

dziś zrobie podmiane 30 litrów, w poniedziałek nastepną

na dniach instaluje 70 litrowe refugium, wiec bedzie tak jakby duża podmian

zobaczymy

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana podmianą, ale tak jak pisze seb porób z tego co zostało szczepki. Albo usuń te części korali, które są martwe.

Używasz węgla? W takich sytuacjach to istotna sprawa, szczególnie że obsadę masz mieszaną, a miekkasy lubią podtruwać SPSy. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to zastosuj jakieś bakterie ( o ile masz). Tak na wszelki wypadek :) I daj znać czy dalej lecą.

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaliles kulki go...na cyrkulacja reaktora. Proponuje nie zwalac standardowo problemow na kulki bo ich tam nie ma.

Wlasnie po to - TYLKO po to jest cyrkulacja w reaktorze kulek. Nie wazne jak sie kręcą i jak szybko byle by zapewnić poziom niezbędny do nie klejenia się kulek ze soba.

Za mala cyrkulacja powoduje brylowienie sie kulek z powodu ich dosc "lepkiej" powierzchni. Podobnie jak to sie ma przy rowaphos czy niektórych weglach.

To taka mala dygresja - bo juz sie nie da sluchac specow od kulek ktorzy nie maja o tym pojecia....

A co do korali, no coz wlasciciel specjalista to i korale padly. Tak sie konczy kiedy sie nie slucha madrzejszych...

To ze pokazuja polipy to nie znaczy ze zyja w miare normalnej kondycji - zdechly ci i tyle.

Wyjmij lepiej wszystko co zdycha bo podczas obumierania wytwarzaja toskyny ktore moga ci zabijac inne SPS'y.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaliles kulki go...na cyrkulacja reaktora. Proponuje nie zwalac standardowo problemow na kulki bo ich tam nie ma.

z całym szacunkiem

przeczytałeś dokładnie moje wpisy?

za rady dziekuje, wyniosłem już najcenniejszy okaz, jutro wyniose reszte

zrobie podmiany i w reaktor po kulkach dam węgiel

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To taka mala dygresja - bo juz sie nie da sluchac specow od kulek ktorzy nie maja o tym pojecia....

...... odezwał się - BP Master

PK

Edytowane przez R.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kulek BP to mnie się średnio raz w tygodniu zatyka plot do nich w reaktorze, co powoduje całkowite ich zatrzymanie... nie skleiły mi się do tej pory nigdy a mam je już z 8 miesięcy... Więc myślę sobie że jakieś uzdatniacze do wody mogą powodować ich takie ich zachowanie... takie moje domysły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi się wydaje że zaszkodziła jakaś chemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×