Skocz do zawartości
Sewer

Białobrody i goniopora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam (miałem...) pięknie pompującą się gonioporę. Od paru dni zauważyłem że jest cały czas schowana i po zbiorniku pływają jej "macki". Po bacznej obserwacji zdziwiony przyłapałem białobrodego na obskubywaniu jej. Nigdy nie słyszałem żeby był to przysmak białobrodych. Tym bardziej że on tylko obskubuje a nie konsumuje... Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem z rana że goniopora zaczęła wypuszczać "macki" ale jak się białobrody obudził to znów skubie. Koegzystują ze sobą ponad trzy miesiące i nic się nie działo a tu proszę. Jak tak dalej pójdzie to ją zamęczy. Jednocześnie zaznaczam że białobrody jest obficie karmiony zarówno mrożonkami jak i algami norii. Jest jakiś sposób...? Pogadać z nim odpowiednio :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niestety, czasem się zdarza, że pokolce nie zachowują się do końca tak jak byśmy sobie tego życzyli. Słyszałem o hepatusie zjadającym xenię, sam mam borsuka uwielbiającego rurówki, czytałem o różnych innych przypadkach. Widać białobrodemu zasmakowała goniopora. Nawet regularnie i obficie karmiąc pokolce nie oddamy sposobu ich żerowania w naturze - czyli jedzenie non-stop. Stąd wszystko co jadalne stanowi dla Twojego białobrodego nie lada atrakcję w przerwach między posiłkami. Taki niestety jego charakter.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś Naso który świadomie i notorycznie łamał Montipory digitaty.

Hepatusy też lubią podgryzać polipy - przynajmniej jeden z moich dwóch egzemplarzy sobie je upodobał - ale ich nie konsumował tylko tak jak u ciebie Sewer skubał i wypluwał.

Jeszcze wiele innych pokolców u mnie skubało korale np. A.nicrofuscus lub A.olivaceus , Ctenochaetus....wszystko zależy od egzemplarza.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niefart... Jest w zbiorniku druga goniopora i jej nie rusza. Przykrylem ta molestowana taka bokso- siateczka (kotnikiem). Niech się trochę odstresuje , pootwiera i zobaczę. Może bialobrodemu tak jak przyszło to przejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hepatus też świadomie pieli digitaty i nie znosi krabów i ślimaków- ciągle im dokucza i przenosi w pysku po całym akwarium. Myślę też, że to charakter dominatora- wszystko urządza po swojemu :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×