Skocz do zawartości
Kevlar

Czyszczenie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie typowo laickie ale mnie dręczy:

Czym najlepiej czyścić szyby w akwarium?

Czyściłem skrobaczką - rysuje szyby

Czyściłem kartą bankomatową - rysuje szyby (może kiepski bank ;):D )

Czyszcze czyścikiem magnetycznym - rysuje szyby.

Nie mam pojęcia czym czyścić żeby na szybie nie powstawały rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zwykłą gąbką jeśli to taki zielony lub brązowy miękki nalot, natomiast jeśli chcesz usunąć glony wapienne to polecam takie skrobaki na żyletkę np scraper AM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wapienne.

Taki zwykły skrobak na żyletkę się nie sprawdził może ten scraper będzie lepszy. Spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - piszesz, że zwykły "Polsilver" się nie sprawdził - dlaczego ? AM to dokładnie to samo tylko powierzchnia większa (wprost proporcjonalna do ceny :D Dodatkowo słyszałem opinie że AM ma tendencję do zostawienia "paseczków" niedoczyszczonej szyby, aczkolwiek możliwe, że znajomy trafił na felerną "żyletkę" która mogła być delikatnie pogięta.

Osobiście używam magnetycznego Tunze + "Polsilver" na wapienne. I oczywiście szybę w kilku miejscach mam delikatnie zarysowaną ale to nie wina czyścików tylko ziarenka piasku który dostanie się pod czyścik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wyłacznie skrobaków na żyletkę. Bardzo ważna jest jednak żyletka. Ta która pierwotnie była w skrobaku na glonach wapiennych się zwyczajnie połamała. Musiałem magnesem wyciągać kawałki żyletki. Polecam żyletki z platynowym ostrzem. Ja używam "BIC CHROME PLATINUM". Przy systematycznym czyszczeniu glony wapienne ściąga bez problemu. Jeśli się zaniedbało i chcemy usunąć grubą warstwę glonów wapiennych to trzeba się liczyć z szybkim zużyciem żyletki, głównie jej pogięciem i zużyje się np. kilka żyletek przy takim czyszczeniu. Jednak te nie łamią się tylko wyginają, a to podstawowa zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×