Skocz do zawartości
Gość Raffy14

'Trawnik' z briareum (clavularii)?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Raffy14

Witam :)

Jakiś czas temu położyłem skałkę z briareum lub clavularią jak kto woli ;) na dnie akwarium, no i koral zaczął się rozrastać po gołym dnie baniaka, ponieważ jeszcze piasku nie mam. I się tak w ogóle zastanawiałem, czy możliwe są "trawniki" z tego korala? :) U mnie ma szybkie przyrosty, kontrolować kolonię raczej dałoby się łatwo żyletką i przy okazji znalazłyby się szczepki dla potrzebujących :) Kolonia byłaby w centrum akwarium, z dala od skał, gdyż briareum jest znana z tego, że obrasta skały na amen... Jak wy to widzicie? :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoojnie, w poprzednim akwarium, briareum, smigalo mi po szybach :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje uwazac z tymi koralami :( rosna w szybkim tempie, co na poczatku cieszy ale jak wejda na skale to sa nie do usuniecia... walczylem z tym bardzo dlugo

pzdr

Lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje uwazac z tymi koralami :( rosna w szybkim tempie, co na poczatku cieszy ale jak wejda na skale to sa nie do usuniecia... walczylem z tym bardzo dlugo

pzdr

Lukas

A u mnie znikły same od siebie jak tylko fosforany spadły poniżej 0.09 :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten pomysł się podoba. Chce na czyściku magnetycznym trochę skały jako szczepkę dac i na środku bocznej szyby ustawić. Inna sprawa, że claurepa też potrafi się do szyby podczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jakie, miałem brązowe i z problemami się tego pozbyłem bo rosło jak głupie. Mam zielone fluo i rośnie szybko ale do opanowania. Mam także jasno zielone fluo i to rośnie bardzo wolno.

 

Oczywiście rośnie to to także na szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota łopata za odkopanie kotleta :D

U mnie brierium rośnie sobie na szybie, łatwo można kontrolować.  Widok bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nigdy nie chciało rosnąć . Robiłem już parę podejść i zawsze po jakimś czasie padało ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie super rosło jak miałem po4 w okolicach 0 .jak  ukwiał przeszedł się po akwarium i skoczyło do 0.30 . No3 też poszło do góry w okolicach 25,to zaczął znikać. Teraz znowu ma przyrosty jak trzymam w ryzach nutrienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×