Skocz do zawartości
marcin11379

Umieranie SPSow od spodu

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jaka masz obsade, ale u mnie jak jeden dzien nie pieni to jest już dramat, więc miesiąc bez odpieniacza to masakra...

jeśli chodzi o zatykanie - u mnie potrafił się zatkac 3 razy w ciągu godziny jak z filtra wydostało się kilka drobnych peletek - rozwiązanie to trzymać idealnie czystą komorę sumpa z tym odpieniaczem

nie jest tak ze on nie pieni wogole.Pracuje , ale z mniejsza wydajnoscia niz na poczatku.A masakra to jest .Stracile pare fajnych SPSow.to sa przyklady

http://aqua-reef.pl/gallery/album/1728/35-sps/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mialem doczynienia z tym odpieniaczem,to Ci doradze co ja robilem zeby pienil dobrze caly czas;trzeba co kilka dni wlac goracej wody po RO DI za pomocą strzykawki do rurki zasysajacej powietrze,bo we wszystkich odpieniaczach na dyszy becketta czy wenturi szybko zbiera sie osad soli ktory znacznie ogranicza ilosc zasysanego powietrza,to samo miałem w odpieniaczu Tunze DOC Skimmer 9010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mialem doczynienia z tym odpieniaczem,to Ci doradze co ja robilem zeby pienil dobrze caly czas;trzeba co kilka dni wlac goracej wody po RO DI za pomocą strzykawki do rurki zasysajacej powietrze,bo we wszystkich odpieniaczach na dyszy becketta czy wenturi szybko zbiera sie osad soli ktory znacznie ogranicza ilosc zasysanego powietrza,to samo miałem w odpieniaczu Tunze DOC Skimmer 9010.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przepływ wody przez reaktor? Jak wygladają tipy?CZy nie są podrażnione?

przeplyw jest okolo 140 l/h a tipsy sa ko. Wygladaja zdrowo.Podmienilem 25% wody zeby zatrzymac proces umierania . Bez skutku.Dalej korale mi gina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PO4 jest na poziomie 1 mg/l to nic dziwnego ze korale bieleja, nie jest to napewno brak pokarmu ale rozchwianie parametrów. zerowe NO3 i PO4 na takim poziomie to troche katastrofa;/ trzeba znalezc przyczyne takiego poziomu fosforu. a nalot ktory sie pojawia to zapewne cyjano.

No dobrze NO3 jest 0 ale NO4 wysokie.Czy powinenem zatrzymac reaktor z kamykami i przestac dozowa 2 razy dziennie ZeoStart2 po 0.7 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowe testy na NO3 i PO4 mam nadzieje ze zrobilem to dobrze , ale NO3 5 ppm a PO4 0.03 lub 0.1 ppm.Wylaczylem 2 dni temu kamyki i przestalem dawac Zeostart2 .Ale chyba musze do tego wrocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie masz takie parametry

NO3 5 ppm a PO4 0.03 lub 0.1 ppm , to szukałbym gdzie indziej przyczyny bielenia korali .

Niczego nie przedawkowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo przy zeo wyższe kH może także skończyc się schodzeniem.

Niestety wiem z autopsji.

Weź także pod uwagę, że salifert(nie wiem czym mierzysz) zaniża jeśli sie nie mylę wynik o 1,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo przy zeo wyższe kH może także skończyc się schodzeniem.

Niestety wiem z autopsji.

Weź także pod uwagę, że salifert(nie wiem czym mierzysz) zaniża jeśli sie nie mylę wynik o 1,2.

:unsure: Wlasnie uzylem Salifert do pomiarow.Moge sprawdzic innym testem.Jakies rekomendacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby to kh było powodem.

U mnie po odliczeniu błędu tego testu było znacznie wyżej i stąd problem.

Coś mi tu nie pasuje, jak wymieniałeś kamienie w filtrze?

Zostawiałeś częśc starych, czy wszystkie nowe wrzucałeś?

Z przepływem kombinowałeś przez filtr?

Odpieniacz przytkany też nie pomaga, ale jeśli wierzyc tym testom No3 5 to też nie jest tragedia.

Odnośnie KZ przedmówcy mówili już patenty, super skimmer ale niestety ja też dyszę ze ślimaków etc. czyszczę co max 2tyg.

Jeszcze do głowy mi przychodzi, że może dowaliłeś coś z suplementów- np. ZEOspur2?

Marnej jakości fotki wysłałeś, masz jakieś w lepszej rozdzielczości przed tym schodzeniem?

Wydaje mi się, że korale są ciemne/brązowe- wcześniej też tak było?

Pozdrawiam

Edytowane przez MONTIPORA600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby to kh było powodem.

U mnie po odliczeniu błędu tego testu było znacznie wyżej i stąd problem.

Coś mi tu nie pasuje, jak wymieniałeś kamienie w filtrze?

Zostawiałeś częśc starych, czy wszystkie nowe wrzucałeś? wszystkie nowe

Z przepływem kombinowałeś przez filtr? Czy kombinowalem? zmniejszylem przeplyw wody na zaworze

Odpieniacz przytkany też nie pomaga, ale jeśli wierzyc tym testom No3 5 to też nie jest tragedia. odpieniasz juz pracuje jak sie nalezy,goraca woda pomogla

Odnośnie KZ przedmówcy mówili już patenty, super skimmer ale niestety ja też dyszę ze ślimaków etc. czyszczę co max 2tyg. skimmer jest czysty jak lza

Jeszcze do głowy mi przychodzi, że może dowaliłeś coś z suplementów- np. ZEOspur2? Zeospur2 4 ml. raz na 3 tyg.

Marnej jakości fotki wysłałeś, masz jakieś w lepszej rozdzielczości przed tym schodzeniem? postaram sie zrobic cos z nimi

Wydaje mi się, że korale są ciemne/brązowe- wcześniej też tak było? jest tak od kilku tygodni.Nigdy nie wygladaly super super ale bylo o wiele lepiej,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

według mnie to jest ewidentnie przyczyna Spura2.

Odstaw i zrezygnuj z tego preparatu.

Jak będziesz wymieniał kamienie w filtrze zostaw trochę starych.

Przepływ zmieniałeś? Może wcześniej był większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

według mnie to jest ewidentnie przyczyna Spura2.

Odstaw i zrezygnuj z tego preparatu.

Jak będziesz wymieniał kamienie w filtrze zostaw trochę starych.

Przepływ zmieniałeś? Może wcześniej był większy?

ZeoSpura2 juz odstawione, chociaz dozowalem to przez okolo 6 miesiecy i nic sie nie dzialo.Tak na prawde odstawilem wszystko z wyjatkiem tego ze wymienilem dzisiaj kamienie i zostawilem okolo 10% starych i zmienilem wegiel.Przplyw zmniejszylem moze pol roku temu, bo mialem podobna sytuacje z umieraniem , ale bardzo ale to bardzo powoli.Tak jak mowie odstawilem wszystko za wyjatkiem Filtra z kamykami. wegla , zeostart2 2x dziennie po 0.6 ml. i potas STRONG 0.8 co dziennie . na tescie mialem moze 200-250 prawie nic nie widac.Czym powinienem dokarmiac te swoje zwloki , ktore jeszcze zyja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec okoazalo sie ze moje urzadzenie do zprawdzania zasolenia mnie zawiodlo.Od jakiegos czasu oszukiwalo mnie o 0.02 czyli jak trzymalem wode na poziomie 1.023 to byla na 1.021 .Ponoc to bylo powodem umierania korali.Teraz staram sie utrzymywac na poziomie 1.026 .Tak mi doradzono i sie tego trzmam.

Odstawilem prawie wszystkie produkty zeo na razie az wszystko zacznie wygladac tak jak powinno znowu zaczne.Dodaje tylko bak,start2,snow power, w samp mam wlaczony filtr z zeolite i wegiel.A wiec tak jak mowie , prawie wszystko odstawilem. :whistling: :whistling:

Dzieki za pare fajnych porad w roznych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×