Skocz do zawartości
Bart

Nowy Zbiornik- pierwsze przymiarki.... zbiornik się kręci

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać, przeniosłem jednego błazenka.. wiem, że to za wcześnie, ale w starym baniaku tak strasznie go inne ryby lały od ostatniego pół roku, że nie mogłem na to patrzeć... dziś cudem pojawiła się okazja go odłowić to zaryzykowałem... ma czas by podrosnąć nim tamte dranie zaczną pływać w nowej bańce... poza tym trochę korali miękkich moich i parę grzybków, capneli, zoa i parazoa od kolegi (razem ze skałą) już przeniesiona... narazie dojrzewanie przechodzi bardzo łagodnie... myślę, że albo to się dopiero zacznie albo bakterie (bacto-stabil i nano-stabil) od kolegi Blue.wave'a są aż tak dobre;) wszystkie parametry wody super wręcz nadspodziewanie super:)

post-1398-0-09415300-1304846275_thumb.jpg

post-1398-0-23889900-1304846286_thumb.jpg

post-1398-0-57009800-1304846297_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooo pogratulować :good2: projektu zastanawiam się nad wylotami na drugim zdjęciu dają coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekcik fajny ,ale "ustawność" skały aż razi po oczach ,od biedy chyba wolał bym już ceramike :)

Nie lepiej dopłacić tych pare 100 i wybrać osobiście skale ?

Edytowane przez Błazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:) Do akwa kilka dni temu zawitał piękny duży (jakieś 10cm) Acreichthys Tomentosus czyli Gienia:):) do tego Halihoeres Chloroptera czyli Janek (jeszcze raz chciałbym podziękować Tomkowi z e-Rybki za tego gratisa:):)) no i odłowiony już wcześniej Błazenek:) Przełożyłem Montiporke i szczepkę akroporki.... no i polipują jak głupie:):) Wsadziłem też piękną euphylie która "nadymała" się jak głupia (chyba niebawiem przełożę też pozostałe moje euphylie:)

Dziś (po dwóch tygodniach od zalania) zmierzyłem parametry:

PO4 - 0,00

NO2 - 0,00

NO3 - ~3 - 4

PH - 8,2

KH - 8,6

Mg - ~1220

Ca - ~440

Wszystko mierzone Seachem (jak dla mnie jedyne testy warte swojej ceny;))

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... no skałę to ci ktoś rzeczywiście wcisnął FATALNĄ !!!

W tej sytuacji to obkleiłbym komin jakimś czarnym lub niebieskim pcv i ułożył wolno stojące konstrukcje. Cały projekt fajny ale ten murek strasznie wali po oczach.

PK

Edytowane przez R.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto 5 rybci które zadomowiły się w mojej kosteczce:) Brzydal i Johny Zielony jako pamiątka wizyty w Warszawie w e-Rybce u Tomka:) no i Binotatus i 2x Strigata od Janusza z Amazonki z Katowic:) Rybcie mają się świetnie... Pozostałych jeszcze nie przenoszę bo sam nie wiem.... 3 tygodnie mi wszystko dojrzewa:) no i specjalnego wysypu glonów nie miałem (albo te bakterie od Blue.wave'a takie dobre... albo sam już nie wiem co mam myśleć, karmie dość obficie, specjalnie nawet wale żarcia więcej a NO2 (~0,05) NO3 (~2), PO4 (0,00) sam już nie wiem co mam z tym myśleć;) Skałki obeszły się delikatnie zielonym meszkiem a z kilku skał zaczyna wyrastać fioletowy glon wapienny... okrzemki ze skał całkowicie zeszły... z piasku już znikają w czym pomagają im te dwie babeczki:)

post-1398-0-19713600-1306439841_thumb.jpg

post-1398-0-15425000-1306439855_thumb.jpg

post-1398-0-13190900-1306439869_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zwierzaki dziś przeniesione:) narazie wszystkie mają się dobrze....:):) Wielkie dzięki dla Kolegi występującego na tym forum jako mwilk:) pomógł mi dziś to wszystko ogarnąć:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku... spokojnie tzn?:) Świecę 400W HQI narazie 12h dziennie:) no i wygląda to naprawdę nieźle:):) żadnych strat... oprucz Jacusia (Samczyk Valenciennea Strigata) coś go musiało spłoszyć i pożarł go mój ukwiał dywanowy pomimo iż ten ukwiał jest niewiele większy od tej babeczki, nie byłem pewny czy to on do dziś aż brzydko mówiąc wysrał wszystko przetrawione:(;( Barbarka (samiczka) strasznie rozpacza... widać to po niej... pływa osowiała i ciągle szuka samczyka... pytanie... czy jak dokupie samca, to dobiorą się w parę czy też nie jest to takie pewne? Serce mi sie kraja jak na nią patrze;( żadna ryba mi się jeszcze nie złapała na tego ukwiała... ale podejrzewam, że przy tym całym zamieszaniu... przekładanie skał korali i ryb... dało się to wszystko rybciom we znaki... i ta bidulka się musiała przestraszyć i wpłynąć w tą cholerną s. haddoni:( reszta ok, parametry dobre:) system daje radę:)

Zauważyłem coś jeszcze... ryby ze starej bańki wyraźnie pływają w kupie:P nie licząć garbików i salariasa bo te mają swój świat.... ale błazenki i hepatus trzymają się jak w filmie nemo, wręcz niesamowicie to wygląda... hepek nawet śpi razem z nimi;P wargacz też pływa raczej z nimi ale czasem się zapędzi w inną stronę:) Co ciekawe, Hepatus nie dostał najmniejszej kropeczki... zupełnie nic:) mimo że go bez aklimatyzacji wsadziłem (co prawda zbliżałem wszystkie parametry do siebie tak żeby na dzień przenosin wszystkie możliwe testy wskazywały to samo w obu akwariach (poza NO3 bo tego w starym akwa zbić aż tak nie umiałem:):)) ale i tak jestem zaskoczony aż tak dobrą aklimatyzacją zwierzaczków:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca... wczoraj ryby wysypane jak fiks.... dziś popędziłem po Herbtane... jak wróciłem było już znacznie lepiej ale i tak kuracja rozpoczęta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

W dniu dzisiejszym Brzydal poszedł do Sumpa.... powód: euphylii nie chwytał.... ale jak się za mojego pięknego Goniastrea australensis zabrał w dniu dzisiejszym, to sam podpisał na siebie wyrok (sump). Salarias mi wskoczył do komina i nie umiał się wydostać, toteż zdemontowałem całą koronę, lampę aby dostać się i pomóc biedakowi (misja zakończona sukcesem).

Jakiś czas temu zmieniłem troszkę ustawienie skały, wszystko już pływa w nowym domu, wysyp ospy na hepatusie opanowany (dostał z kilkudniowym opóźnieniem od przenosin). Co zauważyłem to nagły wzrost konsumpcji wapna! Pykało sobie po 8 gram czystego wapna na dobę aż tu nagle w jedną noc wapno spadło mi do 300!!!! Masakra!!! Uzupełniłem, podniosłem na dozowniku podawanie do 30 gram (w przeliczeniu na czysty proszek) i ustabilizowało się na poziomie ok 420:) Reszta wszystko fajnie... Korona i obudowa szafki pięknie wykończona... Postaram się wrzucić jakąś aktualizację fotograficzną jak trochę się odrobię z robotą...

Takie małe pytanie:

Czy ktoś po stosowaniu herbtany zauważył kiedyś jakieś skutki uboczne na koralach? Mi mianowicie jedna z euphylii odchorowała ten środek.... tzn umarła jej jedna główka a trzy pozostałe wyglądają jakby przeżywały ciężkie chwile... Cała reszta euphylii i spsy mają się świetnie....

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana aktualizacja:)

Szału jeszcze nie ma... ale i kasiorki na zwierzaki coraz mniej;P

W przyszłym tygodniu powinno pojawić się kilka fajnych korali:)

post-1398-0-68126300-1309083835_thumb.jpg

post-1398-0-97824100-1309083851_thumb.jpg

post-1398-0-86636100-1309083861_thumb.jpg

post-1398-0-29436200-1309083875_thumb.jpg

post-1398-0-40870700-1309083907_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsza część fotek:)

pytanko odnośnie drugiej fotki... miał ktoś tego korala? ogólnie pompuje mi się tylko w nocy... czy to normalne, czy też jeszcze potrzebuje czasu? u mnie w baniaku jest od 4 dni....

Ostatnie dwie fotki, to całość z koroną i zabudową zrobioną przez mojego Tate, mimo, że stolarzem nigdy nie był... ma do tego smykałkę;) ogólnie szawka jest bardzo wyciszona... jedyne co słyszę w akwarium to jak włączę wentylatory chłodzące w koronie.... notabene kupiłem 4 chińskie o przepustowości 160m3/h każda... i musze wam powiedzieć, że są genialne.... nie widzę potrzeby montowania lodówki... w salonie miałem już 29 stopni (mam przeszkloną jedną ścianę salonu, ogród zimowy, który działa na pomieszczenie jak soczewka, na akwa promienie ni jak nie padają ale ciepło niestety jest odczuwalne... a mimo to wentylatory trzymają mi spokojnie temperature w akwa 24-25 stopni... są genialne, wszystkie 4 włączone obniżają temperaturę wody o ok 1stopień na godzine, a mam 800l w obiegu, jedyna wada, że słychać je troszkę jak przytłumiony odkurzacz;):) wody paruje mi ok 10l. na dobę więc znośnie:)

dodam tylko, że lampa jest narazie położona niechlujnie na dwóch deseczkach opartych o koronę bo i to nie jest docelowa lampa... jak kupię wkońcu ledówkę, to i mocowanie w koronie będzie odpowiednie....:)

post-1398-0-38865000-1309083974_thumb.jpg

post-1398-0-59221100-1309083985_thumb.jpg

post-1398-0-20694500-1309083998_thumb.jpg

post-1398-0-26448900-1309084010_thumb.jpg

post-1398-0-58214300-1309084020_thumb.jpg

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, wykonanie równieżgood2.gif Jaką obsadę planujesz, sps-y czy wszystkiego po trochu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo:)

Kocham takie zbiorniczki najbardziej naturalne:) nie podobają mi się zbiorniki tak na maks wykręcone pod spski;) dlatego planuję wszystkiego po trochę:) kocham się w lps'ach zwłaszcza euphylie tak jak pewnie widać na fotkach;) mam parę miękkasów głównie dla błaznów które w starym baniaku w nich mieszkały i pewnie by mnie zabiły jakbym im ich teraz nie przeniósł do nowego;) jakoś ignorują mojego ukwiała:( oczywiście spsów będzie trochę ale wszystko w swoim czasie (czyt. jak wypłata spadnie na konto i to chyba jedna nie starczy;)) nastawiam się też na sporo ładnych rybek bo dla mnie bez nich akwa nie ma sensu;)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×