Skocz do zawartości
Mr_Garden

450L morskiego klimatu.... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Walker, :) Ryb nie miałem gdzie, dać ale jest 160L dojrzałej wody i 70kg dojrzałej skały na razie nie widzę aby odczuły to negatywnie, teraz dam trochę na luz z zakupem ryb, jedynie trochę korali... niech system podgoni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja... w zasadzie nic się nie zmieniło poza ustawieniem skały po prawej stronie (myślę, że jest trochę lepiej), od zalania mija 10 dni, na razie zbiorniczek sobie dojrzewa (glony na skałach i szybach) oczywiście nie przejmuję się tym, same przyszły same pójdą :) a tak to sobie wygląda pod samą aktyniką...

img8851r.jpg

img8855y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że okrzemki zagościły :thumbsup: się zastanwiam jak to jest że one same przychodzą - w każdym akwa i w prawie każdym same wychodzą co za proces je wywołuje :thumbsup:

Znając rękę do roślin wydaje mi się że i to akwa również super wykończysz :thumbsup:

Tylko zmiłuj się i nie wal tych parazoantusów hehe :rolleyes:

Czekamy na dalsze relacje :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych parazoathusów nie będzie :) jedynie kilka zoa na przodzie, na razie glony szaleją... ale żółtek już je skubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 24

Zmiany jakie zaszły to:

1. Doszedł borsuk

2. Euphylia

3. Posypała się pompa Aquela 10 000L/h zastąpiłem ja Tunze 6000L/h i powiem szczerze dmucha zdecydowanie lepiej od Aquela pomimo, że ma teoretycznie mniejszy przepływ...

4. Glony w odwrocie

5. Zmieniło się ustawienie skały

parametry na dziś:

Ca 480

Mg 1500

Kh 9

Ph- 8.0

No3- 4

Po4- 0,02

za dwa tyg. wstawię pierwsze SPS

a tak sobie to wygląda na dzień dzisiejszy...

img8997x.jpg

img9003z.jpg

img9005f.jpg

img8985r.jpg

img8994y.jpg

img9007b.jpg

img9068uj.jpg

a tu mała niespodzianka na szybach :) okazało się, że mam meduzy jak wyczytałem przeżyją tylko do pewnego stadium larwnego, a później skończą w pompach cyrkulacyjnych... szkoda fajnie wyglądają :)

img8986fa.jpg

img8932b.jpg

Mój ulubieniec, który jest od samego początku mojej przygody... spojrzał na temperaturę i chyba się trochę wystraszył :)

img8975d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się zapowiada, ciekawe ułożenie skałki:)

też miałem zatrzęsienie tych malutkich meduz ale tak samo jak się pojawiły tak i zniknęły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja dziś mija 66 dzień od założenie zbiornika, jak widać miejscami jeszcze się trzymają glony zielone, od ostatniej aktualizacji sporo się wydarzyło, między innymi doszli nowi mieszkańcy,odpuściła plaga cyjano na piasku, dino na skałach ale przyszły inne problemy... Akwarium zasoliłem na "ubogiej soli" Reef Crystals aby uniknąć na starcie wysypu glonów, po dodaniu sporej ilości korali do zbiornika z dnia na dzień drastycznie rozjechały się parametry, a co za tym idzie straciłem sporo koralowców... niestety morszczyzna nie wybacza błędów... koralowce które przetrwały powoli (mam nadzieję) dochodzą do siebie, co ciekawe niby najtrudniejsze SPS czyli u mnie 2 acropory mają się świetnie i pięknie polipują mając w nosie to zachwianie parametrów ;) Wyprostowałem zbiornik w ciągu 2 tyg. serią 4 podmian na"lepszej/mocniejszej" soli, od tygodnia leję ballinga, a wygląda to sobie wszystko tak:

mg9884.jpg

mg9889.jpg

mg9894.jpg

mg9895.jpg

jeżowiec śmieciarz :)

mg9899.jpg

mg9900.jpg

mg9907.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wooo panie! Urywa czachę :D fajne ułożenie skaly - bardzo mi się podoba :thumbsup: A gdzie moje korale? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac ze skala ulozona po mistrzowsku. Jak bede stawial nowy baniak to przyjezdzasz do mnie i ukladasz skale :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

slyszalem, ze robisz furore w biurze podatkowym, z takim aquascapingiem moze jednak przekonasz do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

slyszalem, ze robisz furore w biurze podatkowym, z takim aquascapingiem moze jednak przekonasz do morskiego :)

próbowałem, ale są nie ugięci :D

Jako, że na dworze zima (tak jak w tym wątku- dawno nic nie pisałem :-) ) postanowiłem zamieścić jedno zdjęcie baniaka z trochę dalszej perspektywy (cały czas "modernizuję" układ skał i rozstaw koralowców) jak już będzie wszystko w miarę dobrzy wyglądać wtedy zamieszczę szczegółowe fotki :) Od ostatniej aktualizacji sporo się zmieniło, doszły nowe ryby, korale, zmienił się znacząco układ skał, doszła lampa 2x250W + 4x 54W aktynika, zniknęła korona :) W najbliższym czasie będę jeszcze przerabiał sumpa, oraz dodam pompę Vortecha MP20 ... a tak to sobie wygląda na dzień dzisiejszy :)

mg2598.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garden - dawaj fotki,co tak od dołu lampę mam podziwiać :lol:

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tez czekam :)

juz sie balem, ze "zamarlo" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×