Skocz do zawartości
loccutus

ReefTech LED Lighting MKI codename "Prometheus"

Rekomendowane odpowiedzi

Stanowczo przekonaj żonę na D7000, ta puszka popracuje parę ładnych lat z dobrymi efektami.

Chyba, że pełna klatka, to na dzień dzisiejszy Canon 5DM II filmy z tego aparatu powalają wręcz na kolana.

Tylko czy potrzeba jest 21Mpix ? każdy obrazek ma po kilkadziesiąt MB.

Nikon wypuści nowe puszki godne 5DmII ale premiery będą dopiero w połowie roku, a kiedy ukarzą się w sklepach, tego nie wie nikt.

Odniosę się jeszcze do głośności pracy wentylatorów w tychże lampach.

Ja mam bardzo wrażliwe ucho i sama myśl iż będzie "szumieć" 12 wentylatorów nad akwarium osłabiała mnie.

Przyznam jednak, że to co wydobywa się z tych lampeczek to nie można nazwać hałasem, hmm. w zasadzie temat

wentylatorów i ich hałaśliwości można śmiało sobie darować, po prostu NIE ISTNIEJE.

Jeśli dobrze pamiętam to najwyższa zarejestrowana temperatura na wyświetlaczu lampy wynosiła 46"

i jedyne co, to przyglądając się przez szczeliny w obudowie można było dostrzec, że się coś kręci.

Oczywiście przy totalnej ciszy, bez spływu wody, pomp cyrkulacyjnych coś tam się da usłyszeć, ale przy ogólnym szumie w koło baniaka,

da się naprawdę spokojnie egzystować bez stresu.

Ja natomiast zauważyłem inny problem, bo do tej pory akwarium grzeje mi prawie 1,5kW świateł, a gdy będą te nowe to co mi będzie podgrzewać wodę ?

Trzeba jakieś Heat Pipe zrobić do akwarium, wodne grzanio-chłodzenie oczywiście grzanie wody a chłodzenie lamp :D

Puki co to pewnie trzeba będzie zakupić grzałkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te fotki widziałem na żywo ale daje czadu. Zawsze można podjechać i zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla tych co chcieli widziec tenki z lampami.

Sk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No I na forum wiele "gosci" tez chca po patrzec.

Sk

Ps Leszek jakis filmik mozna dolaczyc?

Edytowane przez SteveK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeśli można mam pytanie natury technicznej , nie wie ktoś może gdzie można kupić takie elementy do wkrecenia śrub jak na załączonym obrazku lub ewentualnie pod jakim hasłem tego szukać ???

clipboard01ph.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeśli można mam pytanie natury technicznej , nie wie ktoś może gdzie można kupić takie elementy do wkrecenia śrub jak na załączonym obrazku lub ewentualnie pod jakim hasłem tego szukać ???

clipboard01ph.th.png

A to ma jakiś związek z lampami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ma jakiś związek z lampami ?

No ma - cała lampa na to poskręcana :D

Dokładnie nitonakrętki, rozmiar 4 - stal zwykłe nierdzewne A2. Do ostadzania potrzebne jest względnie (nie)drogie narzędzie. Uwaga bardzo szorstkie powierzchnie gwintu, trzeba zawsze czymś przesmarować śrubkę bo wkręcając na sucho można bardzo łatwo zerwać nit. Nie zostaje wtedy nic, jak zeszlifować i zanitować nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma - cała lampa na to poskręcana :D

Dokładnie nitonakrętki, rozmiar 4 - stal zwykłe nierdzewne A2. Do ostadzania potrzebne jest względnie (nie)drogie narzędzie. Uwaga bardzo szorstkie powierzchnie gwintu, trzeba zawsze czymś przesmarować śrubkę bo wkręcając na sucho można bardzo łatwo zerwać nit. Nie zostaje wtedy nic, jak zeszlifować i zanitować nową.

A po co rozbierać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co, rozbieranie poza "akcją" jest najfajniejsze... :P

Nitonakrętki naprawdę fajna sprawa, ale trzeba pamiętać o gwincie bo delikatny. Do malowania zasłonić, a wkręcając śrube nic na chama, posmarować i "po palcu"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajna sprawa , tyle tylko nitownica troche kosztuje , jak na 8 sztuk do zrobienia :),,,, przepraszam za offa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie bierze pod pachę graty, i sie idzie do firmy gdzie mają, stawia piwo i za 5 minut zrobione.

Kto używa ? Blacharze samochodowi, elektrycy, firmy które zaginają blachy.. znajdziesz... 4mm bardzo popularny rozmiar o ile nie najpopularniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to troszkę sytuację z suszarką Philipsa jak żonie się zepsuła jakieś 10 lat temu, też nie miałem takich końcówek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×