Skocz do zawartości
loccutus

ReefTech LED Lighting MKI codename "Prometheus"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, pisałem już jak to było nad baniakiem zmontowane - to jest pewnie powód. Choć, zawsze można próbować jakąś uczoną teorię rzucić - typu zakrzywienie czasoprzestrzeni na skutek grawitacji wywołanej masywną emisją fotonów z najbliższych źródeł światła..... anyway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pomyślcie o tym, bo z wielu bajerów jakie ta lampa oferuje ten na pewno ma wymierny skutek - koralowce księżycem regulują rozmnażanie płciowe"

A muwilem ze jakies dwie laski postawic przy filmowaniu.

A tak na serio.Za Oceanem wszystkim sie to podoba.

Sk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekanałeś mnie....

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny klip - chmurka. Lampy w tym trybie generują ciemniejszą plamę światła, która przechodzi przez zbiornik w zadanym czasie. Oczywiście zarówno czas jak i "stopień zachmurzenia" można dowolnie kształtować. W przypadku filmu to jest to obłoczek bo światło traci jedynie 30% mocy w 2 z 4 paneli każdej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że do tej pory nie byłem zwolennikiem tych wszystkich bajerów, ale po obejrzeniu filmów strasznie mi się to spodobało. Mnóstwo możliwości ma ta lampa i szczere gratulacje projektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam swoje akwarium i miałem w "akcji" lampy i uważam. że 8szt to było by już mocne przegięcie. Fakt iż 5 które planowałem byłoby ciut za mało więc 6szt będzie IDEALNIE. Nie chcę doświetlać też bardzo precyzyjnie całego akwarium, ma być troszkę mroku po bokach. Muszę tylko powiesić je na 20cm nad lustrem wody i miodzio nic więcej nie trzeba.

Z resztą 6szt po niespełna 200W to daje 1200W czyli bez przesadyzmu, mam w końcu tam tylko 1600L.

A co do bajerów to faktycznie bajer bajerem ale to jest właśnie to co powinno być, wschody, zachody, księżyce, chmurki kurczaki pieczone to jest po prostu świetne, można siedzieć przed akwarium i obserwować jak to wszystko idzie, normalnie nowy wymiar dochodzi, super sprawa.

Edytowane przez tomajk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek 7 lamp u ciebie wydaje mi sie akurat,3 po bokach i jedna na tym rogu akwarium

czyli tak jak byś miał na filmie z jakiego boku nie spojrzysz to masz 4 lampy,mi się wydaje minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie po 3 lampy na 2m akwarium wystarczy, nie ma potrzeby dodawania jednej na środku, myślę nawet, że przy jednej na narożniku to po bokach wystarczyłyby i po dwie wiec w sumie 5szt też byłoby wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - niektórzy i tak ci nie uwierzą... :)

Zrobiłem troszkę porządku we filmach, teraz wszystkie 3 są już ładnie HD i z dźwiękiem i w jednym miejscu.

filmy na YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus a przewidujecie moze wypuszczenie na rynek tanszej lampy o mniejszej mocy niz ta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przewidywaliśmy, ale widzę że trzeba będzie... Tylko miejcie świadomość, że lampy nie da się zrobić w tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko te ryby są raz jasne raz czarne,jak murzyn na pasach , pojawiam sie i znikam i znikam :teehee:

zwróćcie uwagę na ryby!!! to sporo wyjaśnia doświetlenie zbiornika

i dlatego wydaje mi się że nie może byc mniej niż 4 lampy z jednej strony

ale to jest tylko moje zdanie

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam choc raz konkretne pytanie :thumbsup:

Czy efekty-bajery typu chmurka, moonik, zachod i wschody slonca dzialaja tylko w jednym ukierunkowaniu modulow czy mozna to przestawiac?

No bo mozemy miec rozne akwa i w jednym montujemy lampy tak:

- - - -

lub

| | | |

a w innym jeszcze tak

- - -

| | |

Spinajac je wszystkie fajnie by bylo aby mozna bylo stosowac pewne bajerki.

Pytanie czysto techniczne - wiem ze to dodatkowy kod i wcale sie nie czepiam.... :D

PS. I podawajcie na jakich wymiarach dna akwa i ile wisi lamp.

PS2. RS'owe lampy to mogą tym podawać tylko browar IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie chłopaki już na luz... pogadajmy o rzeczach przyjemnych - o technologii na przykład.

Lampy są tak zrobione, że nawet jeśli nie ma jakiegoś programu przewidzianego w sterowniku master, to można podpiąć do sieci dowolny jakiś terminal (PC np) wyposażony w interface RS485, wszystkie lampy w sieci skonfigurować jako salve, przydzielić im adresy i znając strukturę ramki danych - robić cuda wianki własnym skryptem. Z poziomu RS485 masz dostęp NIEZALEŻNY do każdej grupy kolorów LED, na każdej płytce w każdej lampie w sieci. Przy 8miu lampach masz więc 8x4x3 = 96 kanałów LED sterowanych 10 bitowym PWM każdy. Ramke danych moge opublikowac z komentarzami, listę komend również, kto będzie chciał się bawić będzie miał zabawę pod każdym systemem operacyjnym jakiego sobie zechce użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith,z tym browarem trafiłeś w sedno sprawy...lepiej bym tego nie ujął :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jak to jest napisane teraz? Lampy musza byc

----

czy

|||||

nad zbiornikeim aby dzialaly przejscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×