Skocz do zawartości
loccutus

ReefTech LED Lighting MKI codename "Prometheus"

Rekomendowane odpowiedzi

no nie, ;) takie rzeczy to tylko w Erze hehe - im dalej od osi tym ciemniej niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny filmik - tym razem symulacja zachodu słońca - lepsza jakość, można piękne akwarium w HD obejrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, się czepnę tego kąta jeszcze... Jak dla mnie to to co wkleił Chodi, ma sens, co prawda prawą linię powinien podciągnąć dużo bardzij, aż na Monti, jak sam napisałeś, ale tak czy inaczej to 125 stopni ni chuchu nie widzę :unsure: może same ledy użyte w tej lampie tak świecą, ale cała lampa już moim zdaniem niekoniecznie. A jeszcze jedno, czy mi się wydaje, czy lampa pierwsza i czwarta nie leżą prostopadle do lustra wody? Jeśli mam rację to dlaczego tak jest? Bo wizualnie to tak jak dla Waldka, dla mnie te lampy świecą pionowo, a na boki to chyba tylko w teorii...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pojawiało się to pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi - jak jest rozwiązany ( czy w ogóle jest) moonlight i czy ma symulację cyklu księżycowego?

Ogólnie lampka fajna, cena trochę mniej. Ale budujcie, sprzedajcie to za kilka lat kupię ;)

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiezyc - dobre pytanie - bedzie ruchomy przechodzacy przez cale akwarium od lewej do prawej po niebieskich. (royal blue wylaczone z zabawy) 3 diodach.

Może pojawiało się to pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi - jak jest rozwiązany ( czy w ogóle jest) moonlight i czy ma symulację cyklu księżycowego?

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to co widze to teoria czy praktyka, ale jak mówię że najjaśniejsza plama światła padającego z pojedynczej lampy na podłogę z wysokości 50cm, obejmuje prostokąt o wymiarach 180x140 to wiem co mówię bo mierzyłem osobiście. Ale jeśli komuś to pomoże - ok, lampy świecą prosto w dół - i ok, ja z tym problemu nie mam. Tyle że nawet na Video widać wyraźnie jak to szeroko świeci - Rafał widze nawet zdążył obrys zaznaczyć....

Powtarzam, w lampie nie ma żadnej optyki ani poszerzającej, ani zawężającej strumień światła z ledów. Wykres z PDFa o którym była mowa wyżej, tłumaczy, że kąt emisji światła jest 125* ale nie jest ono jednorodne. Czym wyższy kąt tym tego światła mniej, ponadto to co widać na video czy na zdjeciach nieco różni sied od tego co jest w realu. Nosz kurde nigdy żeście po ciemku foty nie robili ?

Lampy ważą sporo, było ich aż 4, (szkoda że nie weszło 5 bo jeszcze fajniej byłoby widać inne efekty typu chmury) a leżały do filmu na dwóch aluminiowych długich ... poziomicach. Całe szczęście że Tomek takie miał, bo zapomniałem zabrać zawiesi i byłby zonk. Tak że była improwiazcja.

Może i krzywo leżały - ale nikt nie latał ze suwmiarką, ani z metrówką żeby ustawić dokładnie na środku, wypoziomować itd. Po prostu, lampy sru nad szkło, podłączyć jedna do drugiej i ...akcja. Tu nie chodziło o to żeby udowadniać przydatność ledów do akwarystyki (BTW - spytajcie Tomka co robiły po godzinie od odpalenia lamp jego acry...) , nie chodziło o to żeby udowadniać, że jedna wystarczy nad 2m baniaka ani nic z tych rzeczy. Wielu z was nie interesują efekty wizualne, ale filmy były robione w zasadzie tylko po to - żeby je pokazać.tym którzy chcieli je obejrzeć.

Ocelocik - Moonlight jest naturalnie. W każdej lampie są 4 sekcje moonlightu zbudowane z 3 ledów BLUE każda. Ogółem 12 ledów moonlight w każdej lampie , ale świecą na raz tylko 3. Jest symulacja faz księżyca oraz dodatkowo księżyc zmienia swoje położenie "na niebie" (przesuwa się w ciągu nocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, "księżyc" przechodzący to nie musi być, byle by raz na 28 dni świecił mocno ( pełnia), a raz słabo ( nów). Jeśli dobrze pamiętam to jasność odpowiada mniej więcej sinusoidzie, ale nawet liniowe przejście by dało radę ;) Pomyślcie o tym, bo z wielu bajerów jakie ta lampa oferuje ten na pewno ma wymierny skutek - koralowce księżycem regulują rozmnażanie płciowe, więc fajnie było by to im odtworzyć ( w mojej opinii fajniej niż chmury za dnia, burze czy inne dziwne acz niezbyt fizjologiczne rzeczy jakie czasami można poustawiać). Czyli 10W z łącznej mocy koło 190W będzie zarezerwowane na moonlight?

Maciek

EDYTKA: teraz dopiero widzę Twoją odpowiedz loccutus :) Czy ledy moonlight w zwykłym użyciu też świecą czy są zarezerwowane dla symulacji księżyca?

Edytowane przez ocelocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :)

w każdej lampie masz 4 sekcje moonlightu. przyjmijmy że jest tylko 1 lampa. Zapala sie moonlight na 1 sekcji 3 ledy z mocą jaką ustawiłeś x współczynnik określający dzień cyklu. I z taką mocą księżyc w ciągu nocy przechodzi przez całą lampę. Czyli moolight ma 4x do 0 - 10W mocy na każdą lampę

W ciągu dnia te 3 ledy z kazdej sekcji można ustawić z dowolną mocą wg krzywej - patrz 1 strona gdzie jest fota software, i służą one do dopełniania widma. Można sobie kolorki powyciągać.

Można też "olać" krzywe i ustawić KAŻDĄ z 12 sekcji ledów w lampie inaczej. na tego korala bardziej białe światło, na tego bardziej niebieskie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już wszystko skumałem :) Gadżeciarz się ze mnie robi z wiekiem, bo strasznie lubię takie bajerki.

Powodzenia w projekcie!

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, żeby baniak Tomka było oświetlony w pelni to moim zdaniem cztery lampy to mało :rolleyes:

Pozdrawiam

seb

Edytowane przez loccutus
Przepraszam za ingerencje w post, ale obiecałem Tomkowi że nie dopuszczę do zwarć w temacie. Mam nadzieje że sie nie pogniewasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, u Tomka to by musiało wisieć 8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewam się, ale nie życzę sobie ingerencji w moje posty, podczes kiedy na moje pytania nie dpowiadają ludzie do których pytanie nie było skierowane :rolleyes:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały off-top ale chciałbym się dowiedzieć co to za rybcie u Tomajka pływają podobne do płaskoboków. Spore, srebrne z żółtymi płetwami.

OK> Wygrzebałem - Monodactylus argenteus :)

Edytowane przez Qlfon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb - masz jak w banku - nie pytani nie będą odpowiadać. Sorry, porządek musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lechu, a co z tym kątem lamp pierwszej i trzeciej, bo tłumaczenie z poziomicami jakoś mnie nie przekonało :whistling:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem szczerze mówiąc pytania - nie wiem o co chodzi. Krzywo leżą czy świecą krzywo - co chciałeś powiedzieć - nie krępuj się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sensie że pierwsza i ostatnia krzywo lezą, a co za tym idzie krzywo świecą, ale w sumie nieważne, było - minęło :rolleyes:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×