Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Włodek, będziesz do Ledów dodawał jeszcze T5 ?

sam myślę o ledach dla siebie ale zawsze jak oglądam zbiorniki na Ledach to mam wrażenie że jest za ciemno (przynajmniej dla oka ludzkiego)

albo mam tylko takie wrażenie bo teraz mam 10x54 W w T5

Edytowane przez DarekB30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, w/g mnie sprawa ciemności to też kwestia ustawienia barwy w lampach.

Jak byłeś u mnie to moje T5 były wyłączone a temperatura (którą cały czas testuję) była ustawiona na 22K - bo ładniej wyglądają wszystkie korale fluo.

Natomiast jak było ustawione na 19K było o wiele jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, w/g mnie sprawa ciemności to też kwestia ustawienia barwy w lampach.

Jak byłeś u mnie to moje T5 były wyłączone a temperatura (którą cały czas testuję) była ustawiona na 22K - bo ładniej wyglądają wszystkie korale fluo.

Natomiast jak było ustawione na 19K było o wiele jaśniej.

Wiem że można je jeszcze rozjaśnić,

ale może niepotrzebnie porównuje inne zbiorniki do swojego gdzie w tej chwili świecę 10x54W

a może tylko na fotkach tak wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparatem cholernie ciężko oddać kolorystykę akwarium morskiego i nie ważne czym świecisz. Widziałem sporo zbiorników i każdy wyglądał inaczej gdy porównywałem zdjęcie do rzeczywistego. IMO na zdjęciu gorzej widać żeby nie wiem jakie maniany odwalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy to trochę zbieranina 1 x 90W Master i 2 x 110W Slave . Wiszą dokładnie 10cm od lustra wody i myślę że ta ilość światła jest wystarczająca . Na razie ustawione są po przeprowadzce na 80% mocy . Codziennie zwiększam moc o 5% . Co do dodatkowych świetlówek zastanawiam się . Poprzednio miałem dodatkowo zamontowane T5 2x54W . Tak jak mówi skoczekpl to kwestia ustawienia barwy . U mnie jest w tej chwili 20500K . Docelowo będzie właśnie pomiędzy 20500 - 21000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta barwa i mi najbardziej leży - okolice 21k, a świetlówki ? Ja mam ATI BluePlus teraz i też fajnie wygląda w/g mnie bo mojej żonie bardziej się podobało na "Specialach".

Edytowane przez skoczekpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki na pewno podbiją dodatkowo barwę koralowców i to jest niepodważalne . Dlatego tak jak pisałem zastanawiam się nad dołożenie konkretnie dwóch ATI 1 x Blue Plus i 1 x Fiji Purple . Muszę trochę kasy dociułać na nowy statecznik 2 x 80W , odbłyśniki i świetlówki , bo to co mi zostało to statecznik 2 x 54W , odbłyśniki i świetlówki . Dwie używane 3 mce i dwie nówki na zapas . Nie ukrywam że przeprowadzka uderzyła mnie trochę po kieszeni . W planach jest również zmiana cyrkulacji na 6105 z mulikontrolerem . Czy wystarczą dwie sztuki czy potrzeba będzie trzech okaże sie w praniu . Tak że wydatki jeszcze nie małe a gwiazdor musi być bo junior by mnie znienawidził i mógłby niechcący potraktować młotkiem szkło . :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze krotko juz jestem pod wrazeniem. Niedobry ty Tez bym Ci pomogl jakbym wiedzial ze pomoc potrzebna zwlaszcza ze w sumie mieszkam niedaleko a do Pily i tak sie musze wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Włodka w sobotę, jednak ciut za wcześnie i lampy nie pracowały jeszcze pełną parą, wiec fotki może nie wyszły szałowo.

Na cele forumowe myślę że jednak obleci.

Włodek pewnie mnie nie pogonisz z tym zdjęciem, jeśli jednak nie będzie pasować daj cynka. :rolleyes:

dsc5026x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna głębia :)) jednak nie ma to jak dobre zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek robisz zdjęcia , wklejasz za mnie . Ja mam na ciebie krzyczeć ???

Nic innego mi nie pozostaje tylko powiedzieć ci Wielkie Dzięki za pomoc a pozostałym za miłe słowo . :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozak! :thumbsup: Ułożenie skały pozaostawia duuużo miejsca koralom do wzrostu, więc... Rosnąć, rosnąć! :D

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×