Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w nowym wątku . Niestety choroba się nasila i to jest nieuleczalne . Na szczęście z tego co obserwuję to nie ja jedyny heheheh . Przerzuty tej dziwnej choroby nastąpiły na pozostałych członków rodziny hehehe Pomału zbliżam się w stronę tego co chciałbym mieć jeśli chodzi o gabaryty – „ widzę światełko w tunelu „ . Do spełnienia marzeń jeszcze brakuje ale jak to się mawia – Nigdy nie mów Nigdy . Przeprowadzka zgodnie z planem miała nastąpić 4 grudnia ale aura pogodowa pokrzyżowała szyki . Śnieżyce nie pozwoliły mi dojechać do Aqua Medica po nowe szkło i oczywiście wszystko przesunęło się w czasie . Nawet Crab22 musiał wykazać się cierpliwością z odbiorem ode mnie swojego nowego szkiełka . I tu wielkie dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość . Ale dość tych opowieści , przejdźmy do konkretów . Zmiana na większe okupiona była jak zwykle tym co najpiękniejsze czyli planowanie , projekty , rysunki , obliczanie itd. Przerażało mnie tylko wniesienie zbiornika na trzecie piętro . Koledzy jak zwykle nie zawiedli i stawili się ochoczo , chyba nie zdając sobie sprawy z ciężaru zadania . Wyrozumiali sąsiedzi ukradkiem i z przerażeniem w oczach spoglądali przez okno zza firanki co wnosimy do góry . Przekładki samej nie będę opisywał bo wszyscy co to robili zdają sobie sprawę jak wygląda mieszkanie w danej chwili . Łazienka i kuchnia zastawiona beczkami ze świeżą solanką 310 litrów . W przedpokoju kolejna beczka 240 litrów z przerobioną wodą a w pokoju gdzie stoi baniak to już sami widzicie po zdjęciach . Brakowało tylko kur.y z mułem . Mimo wszystko kocham takie chwile bo dla nich warto żyć . Nowe szkiełko ma wymiary 180 x 60 x 60 plus komin zewnętrzny 12 x 40 x 40 Szyba OW 12mm klejona przezroczystym silikonem . Są dwie poprzeczki ze względu na trzy lampy . Sump o wymiarach 110 x 50 x 47 . Pompa Red Dragon 6500 , odpieniek DY ala KZ na pompie Tunze Hydrofoamer 9420.04 po małym tuningu . Walka zaczęła się o 9:00 rano w sobotę i zakończyła około 11:00 w niedzielę non stop bez snu . Serce pękało z żalu jak odrywałem przyrośnięte do szyby montipory o średnicy około 35 cm . Część pękała jak wafelki , część nie chciała się oderwać od szyby i tu były największe straty . Wyjmując pozostałe zwierzaki co rusz przybywało nowych szczepek na które na szczęście chętnych nie brakowało . Z nowych zakupów to Red Dragon do obiegu który trochę kasy wyrwał z kieszeni . Ale co tam , ważne że jest , pracuje i najważniejsze jak . Zmieniła się również pompa w odpieniaczu na wydajnego i cichego Tunziaka . Krótko przed przeprowadzką i oświetlenie się rozrosło . Innych szczegółów nie pamiętam bo nie chcę pamiętać i liczyć nie będę . To tyle o pierwszym dniu .

dsc08426.jpg

dsc08429rg.jpg

dsc08446l.jpg

dsc08450.jpg

dsc08424n.jpg

dsc08433.jpg

dsc08435y.jpg

dsc08435y.jpg

dsc08457v.jpg

Następne zdjęcia niebawem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pojechałeś po całości :good2:

gratuluję :D

PS

udało Ci się "podrasować" pompę w odpieniaczu tak jak rozmawialiśmy ?

Edytowane przez DarekB30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie ściemniaj dawaj więcej fotek :verymad: Prawie tydzień po,

a Ty tu skały i piasek a gdzie reszta???

Edytowane przez stooodent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać Tomajkowi pole do popisu bo fotograf ze mnie kiepski . To jedyna przyczyna , że nie dawałem zdjęć . Muszę jeszcze trochę poprzestawiać , domalować kolorki , nakarmić i będzie git . Dodam że przyjmę każdą konstruktywną krytykę więc walcie śmiało .

dsc08459y.jpg

dsc08475n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałem aby podziękować za okazaną pomoc przy w przeprowadzce - sprzedaży poprzedniego szkiełka , super cenie nowego sprzętu , pożyczka pojemników na wodę , dźwiganie szkła : thcskiba , Tomajkowi , bigwalkerowi , michalknp , Wojtos , stodent i jeszcze dwóm kolegom z Piły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thcskiba , Tomajkowi , bigwalkerowi ,

To prawda zawsze można polegać na tych kolegach i dlatego wielki plus dla nich :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje stare baniaki jestem pewien, że ten wkrótce powali nas na kolana!smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEhe no kurde, jak zwykle rewelka.

To juz chyba Twoj czwarty baniaczek morski i dobrze, bo tacy jak ja moga odkupowac poprzednie :)

Rozmiarki juz konkretne. Widze tez, ze zmieniles ustawienie w pokoju baniaka. Musze przyjechac Cie odwiedzic i zobaczyc na zywo!

Gratulacje Włodek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo, mimo że zbiornik świeży to naprawdę jest na co popatrzeć :)

ps. Wszystko dowieźliśmy w całości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna jedyna krytyka to taka ze w tym rogu pokoju zmieściło by się większe :woot:

ale i tak gitarrra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystko co powiedzieliście .

Zobaczymy co będzie dalej . Czas zweryfikuje ewentualne błędy które popełniłem . Choć przyznam się , że siedzę jak na bombie i obserwuję z biciem serca czy coś nie wyskoczyło . heheh nawet jak wyskoczy to na pewno nie załamię się i będę czerpał wiedzę od was dalej . Co nas nie zabije , to nas wzmocni .

Kaef : serce by mi i crabowi pękło jak by coś się uszkodziło .

Juwenwaldi : heheheh :D faktycznie mogło być o 15cm dłuższe . Głębsze już nie bo siedzę 50 cm od zbiornika .

Pozdrawiam .

Ps. W czwartek będzie Tomajk u mnie więc jakieś foty konkretne na pewno się pojawią . Niekoniecznie kolorowe . Choć znając Tomka to z tych moich brązów jak ładnie poproszę to kolory wyciągnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Zazdroszczę :)) Pięknie to już wygląda, a co dopiero będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×