Skocz do zawartości
miloslupsk

360L - Film ( moje pierwsze )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy jest się czym chwalić lecz mimo wszystko pokażę swój baniak.

Marzyła mi się nazwijmy to "ściana koralowa" i pod tym kątem kreuje swój zbiornik. Na taki styl staram się go projektować.

* Jako, że to mój pierwszy zbiornik, jak większość początkujących, byłem w gorącej wodzie kąpany i niestety popełniłem wiele błędów ( w tym zbyt wczesne zarybienie itp). Okupiłem to stratą sporej ilości kasy a co gorsza, życiem zwierząt :(

* Baniak ma 360L, Sump 160L. Odpieniacz to Aqua Medic Turboflotor Blue 1000. Pompa AM Ocean Runner 3500. Poza tym w sumpie oczywiście lampa UV, trochę żywej skały,dolewka AM Niveaumat SP3000. W chwili obecnej podłączony jest również filtr kubełkowy Fluval 305 a w nim gąbki i chemi pure.

* Na dnie żywy piach i troszkę drobnego grysu koralowego. Około 60 kg żywej skały (chociaż w większości ciężko ją było nazwać żywą jak otworzyłem paczkę :confused: Oczywiście jest naturalna lecz życia było jak na tyle kg niestety bardzo mało)

* Lampa HQI Aqua Medic AquaSunlightNG 2x150W + 4xT5 54W + nocne led w lampie

* Cyrkulację zapewniają JVP2 5500 i Hydor Koralia Evolution 1600

Przyznam, że nigdy w życiu nie miałem wcześniej rybek :teehee: To moje pierwsze doświadczenia.

Fotek nie mam jako takich więc przedstawiam poglądowy FILM:

http://www.youtube.com/watch?v=CLFnAFRIS_I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za koralowiec między 1:40 a 2:00 minutą filmu?

Czy on jest tak napompowany przez cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za koralowiec między 1:40 a 2:00 minutą filmu?

Czy on jest tak napompowany przez cały czas?

Nie mam jeszcze na tyle doświadczenia i te nazwy mi się kręcą w głowie lecz najprawdopodobniej jest to Lobophyllia hemprichii. Mogę się jednak mylić i wolałbym aby ktoś bardziej doświadczony to potwierdził. W każdym razie na noc się kurczy. Po napompowaniu jest dwukrotnie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No to już teraz będę wiedzieć, o co pytać w sklepach :) Lubię takie ruszające się LPS-y, zbiornik od razu "ożywa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana obsady ? na tym filmie na poczatku to ryby byly male czy faktycznie akwarium na tle tych ryb takie duze sie wydaje :)

Ładnie i ma urok widać ze zyje ale warto skorzystać z potencjalu hqi chociaz wiecej montiporek na gorze.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×