Skocz do zawartości
Bart

acanthurus lineatus mi pada! pomcy!

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę kogoś o pomoc!

Dzis od rana nagle moj Acanthurus Lineatus plywa jak sniety!

wylowilem go

dalem mu silne nawadnianie!

Czy moge mu dac jakis preparat zeby sie pozbieral?

Artemiss?

Capitox-s?

cokolwiek innego?

Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych! zupełnie nic! tylko bardzo ciężko zipie!!

dodam jeszcze że wczoraj rybka zachowywała się zupełnie normalnie, troche grzebałem przy akwarium bo probowalem zlapac wargatka terroryste i owszem pod wieczór chowała się po kątach... a dzis od rana w algach do gory brzuchem ciezko dychała i tyle....:( żadnych zmian... nic...

płetwy w zupełności całe.. może minimalnie kolory zmatowiały... ale trudno mi jest to powiedzieć ze 100% pewności! rybke mam w akwarium od miesiaca i wszystko bylo super! bardzo spokojna potulna jak baranek nikt jej ani ona nikogo nie goniła... a dziś jak piorun z nieba!;(

ma całkowicie otwarty pysk... cięzko dycha... macha bocznymi płetwami i tak się od czasu do czasu podrywa na chwilę po to żeby za moment znowu opaść i tylko ciężko oddychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupełnie świeżej?

no2 i no3 mam praktycznie zerowe...

raz ze mam sporo alg morskich a dwa ze w testach wychodzi mi 0;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inne duże ryby? Gdyby było coś nie tak z wodą inne też by zareagowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie inne ok!

jedyne co mnie ostatnio niepokoilo w akwarium to sanitarnik który ze srebrzycy zrobił sobie sushi na żywca ale odizolowałem dziada.... (acanthurusa nawet nie próbował dotykać więc wskazuje że był wolny od pasożytów) nic poza tym w akwarium nie odbiega od normy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej ,że masz Lineatusa od niedawna.Może być tak ,że był odławiany na cyjanek,wtedy nie ma już dla niej ratunku.Też tak straciłem kilka ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy grzebaniu w zbiorniku różne osady się podrywają i może coś się uwolniło do wody. Jak mu się nie poprawi to zaaklimatyzuj go do solanki 1,018 żeby miał łatwiej żyć. Gorzej na pewno mu nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne jeszcze co mnie ostatnio niepokoi... to taki brążowy osad (taka jakby pajęczynka) na dnie na pasku... który czasem mi się robi a teraz 2 dni przed planowanym generalnym sprzątaniem jest go trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niewiele ryzykujesz, przenosząc rybę do świeżej solanki o obniżonym zasoleniu. I tak nie wygląda jakby miała z tego wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety już nie zdążyłem;(

tak strasznie mnie to boli... bo akurat to był mój ulubieniec:(

nic dzięki za szczere chęci pomocy!

Pozdrawiam;(

na świeżo parametry wody sprawdziłem w obawie że Włodzimierz ma racje i że coś się uwolniło ze skał w nocy... no i NO3 mam 5mg, NO2 0,0mg Fosforany 0,0mg, PH pomiędzy 8,3-8,4 Mg 1100 a Ca 440.

Więc parametry chyba ok nie? Może minimalnie za mało Mg a za dużo Ca ale to bardziej na korale powinno wpływać a one rosną mi pięknie. Przekarmienie nie wchodzi w grę, bo nigdy nie jadł tego co ja wrzucam do akwarium a sam skubał algi/glony ze skał i tylnej szyby akwarium.

Edytowane przez snakecharner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryby umierają

moja flame fish żyła dobrze 2 miesiece

nagle zdechła i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta ryba zdechła podobnie. Przez blisko dwa tygodnie pływała sobie i jadła. Spokojna rybka, a nawet trochę strachliwa. Tylko zobaczyła kogoś z domowników i już czmych w skały. Ostatnie kilka dni można było ją już z daleka (metr od akwarium) obserwować. W ciągu ok 8 godzin ryba schudła okropnie, ciężko dychała, ostatnią godzinę nawet nie mogła pływać. Kiedyś czytałem (nie pamiętam gdzie) o takich objawach zatrucia cyjankiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×