Skocz do zawartości
jaszczur77

planowanie zbiornika :) nowy maniak solniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Może podaj więcej szczegółów, planowane wymiary, obsade i ew. budżet, wtedy będzie łatwiej coś doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie licytuję na ebay pompy obiegowe ze sterownikami tunze :) 12000 L ,plus chcę kupić Deltec APF600 no i oczywiscie T5 nie wiem jeszcze jakie :)

do obiegu mam na oku Oceanrunner 6500 za dość dobra kwotę :)

szafka i sump to jeszcze według potrzeba (sami wecei o co chodzi)

zbiornik to tak jakos 120 / 60 /50 :) około moze 100 /60/50 :)

bardziej kwadrat wtedy jakoś można swiatło skupic ( wykożystując mniej swietlówek)

hyh

no to tak mniej więcej na szybkiego ,musze się liczyć z rachunkami :)( (kredyt mieszkaniowy)

ale solniczka musi być trzeba pomyslec tylko dobrze było ,wiec czekam na wasze rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do długości 100 albo 120 to weź 120 wtedy idealnie będą pasowały 54W T5'tki. Chyba, że po bokach zrobisz mniej oświetlone strefy bo takie też są potrzebne to wrzucisz 39W T5 i będzie ok. Szerokość 60 to taka optymalna, możesz się pokusić o coś więcej jeżeli masz miejsce. Zamierzasz mieć DSB w zbiorniku?, wtedy 50 cm wysokości to troche mało.

12000l cyrkulacji jak na taki zbiornik będzie ok, te Tunze są na multicontrollerze czy dwóch singlach ?

OR6500 jako główna wydajnościowo będzie ok, ale z kulturą pracy w tych pompach chyba nie najlepiej, jeżeli akwa nie stoi w sypialni to nie powinno to być problemem, tak samo szum powietrza do odpieniacza.

W akwa jakieś twarde zamierzasz trzymać chyba :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego litrażu pompa 6500 raczej jest nie potrzebna po co chcesz ganiać wodę góra dół z taką prędkością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie takie swietlowki che dac :) a na delteca pompe mnie nie stac wiec dlatego ocean :) hehe chyba ze mozesz zasugerowac cos innego

puki co to chcialbym wrzucic troche skaly i to tyle co urosnie to bedzie

do tego ukwail symbiotyczny no i kilka sztuk blazow (3 powiedzmy),zebrasome ,no i pokolca bialobrody ,a z czasem pomalu moze cos .....pomalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jako główna wystarczy np. AquaBee UP3000, przecież ta pompa ma tylko przepychać wodę pomiędzy sumpem i akwarium, a nie robić za cyrkulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×