Skocz do zawartości
erich

Jak ustawić cyrkulację?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik o wymiarach 190x80x60, cyrkulacja 4X Hydor Koralia 6 (w każdym rogu akwarium). Cyrkulatory podłączone są do komputera AM. Niestety nie za bardzo mam pojęcie jak je poprawnie zaprogramować, tzn. wiem jak to zrobić manualnie ale nie mam pojęcia jakie ustawić interwały czasowe. Czy macie może jakieś propozycje?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz niestety poeksperymentować.Cyrkulacja powinna być tak ustawiona ,by w zbiorniku nie było martwych stref,ale jednoczenie by nie podrywała piasku :rolleyes:

Będziesz pewnie miał z tym trochę zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo myślę . Wszystko zależy od ułożenia skały , ustawienia pomp w stosunku do dna itd . Chyba nikt korespondencyjnie nie jest w stanie ci powiedzieć jak będzie oky . To już zabawa i obserwacje . Ale to jest właśnie najpiękniejsze - budowanie , ustawienia .....

Edytowane przez hepatus1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...:)

W takim razie poczekam na piasek (akwa działa 2 miesiące i jest tylko skała). Tymczasem zrobię tak jak radził mi Sławek czyli puszczę 2 pompy po przekątnej zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas pompy przechodzą na noc na zmniejszone obroty, pracują wtedy trochę ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×