Skocz do zawartości
SEWERYN_S

Czy da się to rozmnożyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za stronkę - wszystko fajnie pokazane, a te 2 pierwsze miękasy - jak to zrobić, może znacie jakąś stronkę gdzie jest to opisane, pokazane co i jak - dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak miękasy typu sinularia, kiedyś odciąłem po prostu jedną z "Gałązek" bo parzyła mi montipore, przycisnąłem ją skałką i przyrosła, sakrcopythona i podobne budową lobophyton musisz ciąć wzdłuż jego stopy

Edytowane przez azja-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) a ten koral co jest na drugim foto to jest lobophyton ?

2) czy rozmanza sie go tak samo jak tego grzybka sarcophytona - czyli kroi się go na mniejsze kawałki ?

3) czy mogę ukroić sobie 1 kawałek, czy trzeba dzielić całego, czy odkrojenie tylko 1 kawałka nie wpłynie na niego źle, nie strace go , czy odrośnie ???

4) co to za klej , którego używa sie do klejenia tych szczepek ?

dziekuje za doinformowanie mnie, dopiero się uczę :D

Edytowane przez SEWERYN_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobophytona tak samo kroisz jak sarcopythona z tym że najlepiej na pół lub więcej części, jeśli zrobisz mały wycinek hmmm też w sumie powinien się przyjąć, ważne żeby to był wycinek wraz ze stopą.

Edytowane przez azja-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ciężko stwierdzić, patrząc na polipy to raczej sarco (lobophyton raczej nie rośnie tak gęsto) ale gatunków lobophytona jest dosyć sporo.

Jak wygląda jego odnóże rośnie bardziej w pień czy rozłożyście - płasko ?

2 i 3 Lobopythona tak samo kroisz jak sarcopythona z tym że najlepiej na pół lub więcej części, jeśli zrobisz mały wycinek hmmm też w sumie powinien się przyjąć, ważne żeby to był wycinek wraz ze stopą.

4. Klej to pewnie jakaś kropelka, jak już go podzielisz to wystarczy na gumce recepturce przymocować do skały , potem sam przyrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma pnia to jest lobophyton , możesz go ciąć nawet po jednym palcu - byle miał podstawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wiem, wielkie dzięki, a co do tego kleju to oni kleją je zwykłym klejem - kropelka - klejem sekundą i nic się nie stanie koralom, nie wytwarzaja sie jakieś związki chemiczne itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się tam na pewno wytworzy, ale nie jest to zauważalne po akwarium, oczywiście wszystko z głową trzeba robić.

Sam mam kilka szczepek montipor przyklejonych do skałek za pomocą super glue

Generalnie korale miękkie najlepiej gumką recepturką, lub igłą do strzykawek przypiąć do skałki i po kłopocie po czasie same przyrastają.

Bardziej polecam ci gumkę recepturkę bo igłę czasami wbić w skałę to graniczy z cudem

Edytowane przez azja-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie kupie wszelkie fluoro .... miekaski :) prosze o informacje na priv, najchetniej kupie zestawy korali :) pozdraiwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×