Skocz do zawartości
Ewaise

[620l] szczęścia

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkiej przygodzie z Reefmaxem przyszedł czas na nieco większy litraż. Miało być 450l, wyszło 620l (160x70x55) :unsure:

Sprzęt:

1. obiegówka OR3500

2. odpieniacz Deltec APF600

3. cyrkulacja 2x Tunze Turbelle 6000

4. lampa DIY 8x80W T5

5. pompa dozująca Doser One, póki co leży nie podłączona

Na start poszło 10kg skały i 600l wody z działającego zbiornika oraz 20kg skały z frachtu. Tak to wyglądało na początku:

44228780.jpg

Widok sprzed 2 tygodni:

akwa2.jpg

Prawa strona

96836194.jpg

Pięknotka:

desjardini.jpg

To nie kiepskie foty (choć one faktycznie jeszcze słabe) w akwarium był zakwit, pełno białych kropek. Powoli schodzą, ale nadal idealnie nie jest.

Tydzień temu przenieśliśmy zawartość Reefmaxa, gruzowisko się powiększyło.

Na dzień dzisiejszy w akwarium pływają:

* Zebrasoma xanthurum

* Zebrasoma desjardini

* Zebrasoma flavescens

* Paracanthurus hepatus

* Centopyge loricilus

* parka Pteraopgon kaiderni

* Salarias fasciatus

* parka A. cellaris

* Mandaryn wspaniały a raczej mandarynka

Walka z układaniem skały była długa i przegrana. Mimo stosunkowo niewielkiej wagi skały zawsze wychodzi kamieniołom.

Parametry (Salifert):

* pH = 8

* NO2 = 0

* NO3 2

* Ca = 420

* kH = 7.7

* Mg = 1410

Hanka pokazała PO4 = 0.07.

Do akwarium trafi jeszcze 10 anthiasów, prawdopodobnie evansi, pan mandaryn, loretka, zastanawiam się też nad białobrodym. Stąd opisywany w innym wątku pomysł wymiany odpieniacza. Chętny do sprzedaży używanego BK200 mile widziany :D

Walczę też z oświetleniem. Do dziś świeciły 2x ATI Aquablue, 4x ATI Blue Plus, 2x KZ Fiji Purple. Dzisiaj dwie Blue Plus wymieniłam na ATI Actinic (nie wiem jak, ale wydawało mi się że będą ciemnoniebieskie...). Całe szczęście świecą ładnie, ale jak dla mnie w akwarium jest za żółto/różowo, więć Fiji też wylecą. Jutro wytestuję kombinację 4x Blue Plus, 2x Actinic i 2x Aquablue. Czy taka kombinacja nie zaszkodzi SPSom?

Chciałabym jeszcze bardzo podziękować jednemu z forumowiczów, gdyby nie jego pomoc to akwarium pewnie w tym roku by nie powstało. :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już się bardzo podoba , a na pewno będzie jeszcze ładniej jak dołożysz korali!smile.gif Skałę możesz poskładać na rurkach pcv , ja tak zrobiłem i jest super.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już się bardzo podoba , a na pewno będzie jeszcze ładniej jak dołożysz korali!smile.gif Skałę możesz poskładać na rurkach pcv , ja tak zrobiłem i jest super.

pozdro.

Kurcze zdublowałem posta , jak go usunąć?

Edytowane przez Piotr34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Piotr dostaniesz za to bana ;-)))))

Akwarium na plus:) Troche korali dojdzie i bedzie lux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mu bana ! dajcie mu bana ! :D

no ale dość tych żarto - wygłupów , baniak w takiej świeżej formie jest najpiękniejszy ! taki czysty , nie zagracony.W mojej wizjii dodałbym po jednej skale na góre aby podnieść nieci wysokość "wzniesień" i jest super dużo miejsca na korale.A co chcesz trzymać ? APF da rade ? to spory litraż !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew. :)

Tak jak wspominałam APF zostanie wymieniony. Bardzo bym chciała BK200, tylko cena odstrasza.

Co do obsady, plan jest taki, żeby na górze były SPSy, środek SPSy w formie talerzowej a na dole LPSy. Czas pokaże co z tych planów wyjdzie. Z ryb na pewno 10 anthiasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×