Skocz do zawartości
Niejeden z nas

Reaktor - krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Regulacja czasu potencjometrami nawet wieloobrotowymi to domniemanie ilości odcieku. Potrzebny wyświetlacz na którym będzie widać, że na przykład zwiększyłem czas z 30s na 25s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tak, zgadzam się > cyfrowe sterowanie na pewno jest lepszą opcją   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, minelo juz troche czasu, nadal uzywacie Dastaco II ? Jesli tak, zmienialiscie cos jeszcze ? Jesli nie uzywacie, co bylo powodem rezygnacji? Posiadam ten zestaw http://sklep.aquamedic.pl/co2-complet.html

z ktorego chce wykorzystac reduktor. Mam tez metr rury pmma fi 150 o sciance 3mm.  Komory by mialy wiec 50cm wysokosci czyli jakies 8,1l czyli w zaokragleniu 12l na zasyp. Planowany zbiornik max 200x70x60 plus pewnie z 200l sump do tego. Mysle ze wiecej jak 1000l w obiegu nie bedzie biorac pod uwage ze po rant woda nie zaleje. Mozliwe rowniez ze bedzie mniej ale powyzsze to maks jaki moge zmiescic w salonie. Czy te komory nie beda za krotkie ? Ma to szanse dzialac ? Czy szukac drugiej rury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma szanse działać. Oryginalny DaStaCo T2 na 800 l ma rury 500 mm, a różne wariacje na jego temat mają zbliżone wymiary. Trzeba przyjąć około 1 kg zasypu na 100 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolejne pytanie - aquabee up 500 - 500l/h - przylacza 12/16 mm z tego co pamietam. Jako obieg do rozpuszczania CO2 da radę ?

Oryginalny eheim1048 ma troszke wiekszy przeplyw ale czy te 100l/h bedzie mialo wieksze znaczenie ?

Czy moze darować sobie tą pompkę ? To co do mnie przemawia to 5W i ceramiczne ośki.  Ale jakaś taka popierdółkowata się wydaje jesli chodzi o wymiary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Aquabee pod ręką to spokojnie wystarczy. Tam przepływ nie musi być duży, ma się tylko wymieszać i kontakt gazu z wodą powinien być jak najdłuższy.
Widziałem gdzieś a'la DaStaCo z rurami 650 mm, gdzie do mieszania CO2 był Eheim 1046, który ma chyba 300 l/h i też hulał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×