Skocz do zawartości
Niejeden z nas

Reaktor - krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie co to są za zanieczyszczenia:

 

Spożywczy:

  Jony siarczanowe     < 0,005 %
  Metale ciężkie jako ołów     < 0,0005 %
  Żelazo     < 0,0002 %
  Fluorki     < 40 ml/g
  Arsen     < 0,0001 %

  Rtęć     Nieobecna
  Bar     Nieobecny
  Glin, fosforany     Wg normy
  Sole magnezu i metali alkalicznych (Sód, Potas itp)    < 0,5 %
  Cynk     Nieobecny

  Czystość mikrobiologiczna     Wg normy
  Endotoksyny bakteryjne     < 0,2 EU/mg
 

CZ.D.A dla porównania:

  Siarczany (SO4)  0,002%

  Ołów (Pb)  0,0003%

  Żelazo (Fe)   0,00024%
  Arsen (As)   0,00003%
  Bar (Ba)   0,0005%
  Glin (Al)  0,00004%
  Magnez (Mg)   0,003% 
  Sód (Na)   0,002%
 

 

Edytowane przez nanorafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie jest troszke za niskie to KH ? ja wiem ze to indywidualne ale ja bym trzymal raczej miedzy 7-8.

jaki wtedy bys mial poziom Ca ?

 

Może i nisko ale nie za bardzo wiem jak zjechać z Ca nie ruszając KH czy odwrotnie.

 

Dokładnie tak jak mówi Sushi . Odciekiem lub  ph w reaktorze możesz zmienić te wartości zwiększyć kh , zmniejszyć Ca

 

To chyba musiałbym pokombinować ... ale ktoś widział ten reaktor i wie jak tym sterować :crazy:

 

Działa to tak że przepływ przez reaktor jest 24h.

 

Na zadany czas włącza się pompę mieszającą obiegiem oraz dozowanie CO2 ... ilość CO2 sterowana jest przez pływak mierzący poziom wody w komorze po prawej.

 

Włączenie obiegu powoduje wypłukiwanie rozpuszczonego Ca z komory z zasypem oraz w tym czasie dozowanie CO2 które mogę ewentualnie bardziej lub mniej skręcić na reduktorze na butli ale jak bardziej skręcę to zawór będzie dłużej otwarty i ta sama ilość CO2 dostanie się do reaktora tyle że w dłuższym czasie.

 

steve-aquacare1.jpg

 

Nie wiem może jak coś rzeczywiście źle zrozumiałem i źle ustawiam ... może ktoś przeczyta opis i zrozumie to inaczej, chętnie poddam się korekcie myślenia :D

 

http://www.aquacare.de/download/bedienung/aquacare/B-turbo1-3_DE_GB_FR.pdf

Edytowane przez JaWroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś z użytkujących pompy IKS vario blue II 'wysiadło' już jelito ?

i przy okazji niejako > gdzie kupujecie na zapas taką 'gumkę' ?    :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem odłączyłem reaktor z powodów produkcji fosforanów przez mój wkład ARM-a,ale po 11 dniach od odłączenia nic się nie zmieniło,to znaczy fosforany mam nadal w okolicach 0,10 pomimo,że  mam wkładu na PO4 w ilości 1000ml.Myślałem,że to coś zmieni w znacznym stopniu,ale jednak nie.Może trzeba jeszcze poczekać dłuższy czas ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać co zrobić z wkładem na czas postoju reaktora bo na razie odłączyłem tylko pompki i CO2,ale woda nadal znajduje się w kolumnach z wkładem.Domyślam się,że raczej nie nadaje się do ponownego użytku,może podłączyć wodę RO a odciek skierować do kibla i tak to przepłukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar przeplucz dobrze w RO  i pozniej wysusz wklad i do wiaderka;)

 

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po ptokach bo reaktor ponownie w obiegu.Podłączyłem go do wody RO,przeszło przez niego około 70 litrów,następnie włączyłem go w obieg akwarium bez CO2 na dwie doby i kolejnie włączyłem na dobę  CO2 a po następnej dobie już w obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś z użytkujących pompy IKS vario blue II 'wysiadło' już jelito ?

i przy okazji niejako > gdzie kupujecie na zapas taką 'gumkę' ?    :)

Mi wysiadło kilka dni temu. Szybki telefon do Aquatrend i na drugi dzień miałem wężyk, pompa działa jak nowa. Całe szczęście, że wężyk jest typowy i kosztuje 1.50zł za cm. Po moich ostatnich doświadczeniach myślę, że trzeba go wymieniać co 6-8 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ale weżyk ma średnicę zew. ok 8.6mm, a grubość ścianki ok. 1.6mm. Całe szczęście wężyk jest standartowy i jak zadzwonisz do Aquaternd to pan dobierze właściwy rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nadal zastanawiam na różną pracą mojego reaktora,mam nagrane filmy,ale na razie nie będę ich wstawiał.Jest tak,że raz cała komora reakcyjna jest bielutka,wypełniona jak odpieniacz,innym razem jest dobrze,czyli górny pływak pływa na wodzie a jeszcze innym razem komora dosłownie jest pusta.Nie wiem czy dobrze kombinuję,ale przy tym ostatnim tak się dzieje bo woda znajduje sobie taką drogę między sitkami,że ciurkiem leci prosto na pływak spychając go na dół przez co CO2 zostaje ciągle podawane.Coś by trzeba było tu zmienić,może dorobić jakiś daszek nad pływakami ?

PS.Źle piszę,bo jak pływak idzie w dół to CO2 jest zamknięte.

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko napełnia Ci się komora z pływakiem? Spróbuj wydłużyć czas napełniania i daj zanć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próby z napełnianiem niczego nie zmieniały,dawno z tym kombinowałem,raz miałem 40 s raz 2 min.Jak by nie patrzeć przy tym wszystkim odpieniacz działa,ale denerwujące jest w tym ostatnim przypadku seryjne pykanie drugiego pływaka.Powstawiam później zdjęcia lub filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Jak by nie patrzeć przy tym wszystkim ? odpieniacz ? działa,ale denerwujące jest w tym ostatnim przypadku seryjne pykanie drugiego pływaka.Powstawiam później zdjęcia lub filmy.

przecież pływak ma 10 sekundową zwłokę > zawór elektromagnetyczny nie może się przecież seryjnie załączać  ...

 

p.s. w swojej maszynce zrobiłem zabezpieczenie pływaka przed 'przyduszaniem' rotującą wodą > dzisiaj będę testować ...

Edytowane przez jotef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi spławik nie ma zwłoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przymocuj go do pręta > nie będzie się przemieszczał i 'pykał'   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×