Skocz do zawartości
Niejeden z nas

Reaktor - krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Marek ,skoro uważasz , że to wina wkładu to dlaczego go nie wymienisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mam gwarancji,że następny będzie lepszy i by nikt nie pisał,że znów coś zmieniam,hehe.Sprawdzę odciek z reaktora,który idzie przez rowę.Jeśli będzie zerowy a fosforany w akwarium będą dalej szaleć to trzeba będzie szukać dalej.Jutro napiszę jaki będzie poziom fosforanów tej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , coś jest nie halo , gdyby ten wkład dawał tak dużo fosforanów to dawno nie byłby sprzedawalny , a recenzje ma raczej dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu próbowałem reklamować,ale z racji,że nie mieli żadnego innego zgłoszenia reklamacja bez oględzin została odrzucona.Właśnie zbadałem wodę po rowie i jest PO4-0,08 a to już zużyty wkład jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pH w odcieku?

 

Dlaczego o to Pytałeś ? Pisząc Ph-8 miałem na myśli,że tyle miała woda z odcieku po przejściu przez Rowę.Wtedy to było świeże,ale teraz ta woda ma Ph-6,5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś reaktor został wyłączony,główny i jedyny powód to produkcja fosforanów,która rano wynosiła 0,40.Na jakiś czas polecę na ballingu i zobaczę co się zmieni w zbiorniku w sprawie fosforanów i rozejrzę się za innym wkładem,może żwir koralowy z KZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 25kg chlorku wapnia po 4zł/kg, co zabezpiecza mnie na 6 lat (LoL) i pozwala nie myśleć o reaktorze :).

Edytowane przez nanorafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 25kg chlorku wapnia po 4zł/kg, co zabezpiecza mnie na 6 lat (LoL) i pozwala nie myśleć o reaktorze :).

 

To chyba taki bardziej przemysłowy niż spożywczy "zimowy" w płatkach do posypywania drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

94-96% czystosci :)

+ do tego proszek do pieczenia z biedronki.

taki balling odmiana szkocka :)))

mikroelementy w cenie :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dodam że...  nie że nabijam z kolegi bo kiedyś sam taki kupiłem na forum i lałem do zbiornika, póki nie znalazłem dokładnie takich samych płatków do posypywania śniegu w zimie ... i póki nie zobaczyłem jaka breja zrobiła się na dnie zbiornika z roztworem z tego czegoś :rolleyes:

 

Co do tematu tego wątku czyli reaktora, mam używam dość nietypowego ale jestem w pełni zadowolony, trochę za bogaty chyba mam zasyp na moją mizerną obsadę bo Ca ponad normę ale zapomniałem że KH istnieje bo kiedy bym nie zmierzył w granicach 6.88 - 7.25

Edytowane przez JaWroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie jest troszke za niskie to KH ? ja wiem ze to indywidualne ale ja bym trzymal raczej miedzy 7-8.

jaki wtedy bys mial poziom Ca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Sushi . Odciekiem lub  ph w reaktorze możesz zmienić te wartości zwiększyć kh , zmniejszyć Ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba taki bardziej przemysłowy niż spożywczy "zimowy" w płatkach do posypywania drogi.

 

CaCl2 spożywczy, z atestem na skład, powstaje krystaliczny roztwór. Rozpuszczam w tym samym pojemniku 10 litrowym od dwóch lat, nie ma śladu po osadach :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nawet nie lezalo kolo czystego :) juz nie mowiac o czystego chemicznie czy CDA :)))

bedziesz potem plakal jak tacy co wywalili 15K na lampy i placza, ze im montipory nie rosna a sypia wlasnie takie wynalazki jak chlorek wapnia spozywczy czy proszek do pieczenia ciasta z biedronki :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×