Skocz do zawartości
Niejeden z nas

Reaktor - krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki te same co wyżej napisałem.Oczywiście działa.

Edytowane przez inmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem problemu to kupiłem sobie nowy test na MG z Salifierta,wcześniej mierzyłem Red Sea i tu jest problem bo Salifiert pokazuje 1270 a RS-1440.

To są dwa skrajne wyniki,pomiary zrobiłem po dwa razy.Jak wcześniej pisałem test na Kh i Ca u obu producentów się pokrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem sobie dziś parametry przy odcieku 0,8L/h i tak Kh-8,3 Ca-390 i Mg-1200.Te parametry ostatnio mi lekko spadały więc zwiększyłem dziś odciek do 1L,h.Martwi mnie ten magnez bo nie wiem czy mam tak niski czy test jest walnięty.Dziś kolega ma przywieźć swój na porównanie.Jeśli okaże się,że mam tak niski magnez to czekać jeszcze jakiś czas czy trzeba będzie dołożyć wkładu magnezowego ?

Sprawdziłem sobie też PO4 odcieku,teraz mam 0,16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem sobie dziś parametry przy odcieku 0,8L/h i tak Kh-8,3 Ca-390 i Mg-1200. [...]

inmar, nie wprowadzaj w błąd powyższym zapisem, bo wystraszysz potencjalnych użytkowników reaktorów   :crazy:

 

jeśli na odcieku masz 8,3 kH, to reaktor dalej źle funkcjonuje, a jeśli piszesz o kH w tanku głównym, to klarowniej proszę to zaznacz   :)

a propos kH samego odcieku > jesteś już w posiadaniu wiedzy ile  stopni ma tenże odciek używanego przez Ciebie reaktora ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że chodzi o parametry w akwarium przy odcieku reaktora 0,8L/h.Reaktor działa jak trzeba,to pierwsza regulacja od dłuższego czasu.Nie wiem ile mam Kh w odcieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test kolegi potwierdził niski magnez,jego pokazał 1230.Co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku jeśli w akwarium masz 1230 magnezy to nie jest zle   ,odciek sobie sprawdz   powinno być wysokie ok 40-60 kh będzie oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam test z Salifierta na Kh,jak nim sprawdzić odciek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar, weź się trochę ogarnij zwłaszcza, że praktycznie sam 'ciągniesz' ten wątek    :no:

 

już w post'cie  #522  został Ci podany sposób zmierzenia kH odcieku ...  B)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładając poprawność pomiaru należy stwierdzić, że jesteś użytkownikiem bardzo wydajnej konstrukcji reaktora Ca    :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba 6 pojemników ARM-a w reaktorze a kolumny są ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek kolumny nie są ogromne tylko w sam raz aby reaktor dobrze działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , przy reaktorze magnez nie jest aż tak istotny  był okres , że w ogóle go nie sprawdzałem. Najważniejsze , żeby CA zawsze oscylowało w granicach 400 i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek,wiem,że dopasowana jest do zbiornika.

Czyli z magnezem nic nie robimy.Możecie podać swoje parametry w baniaku Kh,Ca i Mg ? Czy ktoś ma film z pracy komory z siatkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak dwa tygodnie temu robiłem testy to Kh=8, Ca=420, Mg=1250. Najgorsze to uchwycić te  zmiany koloru, dlatego trzymam się tylko pomiaru Kh hanką i utrzymuję stałą wartość Kh. Czy wiąż masz wątpliwości o przepływ wody w komorze? Skontaktuj się z Piotrem, on ma rozwiązanie.

Jak jesteś zadowolony z reaktora to się skoncentruj na zbijaniu PO4 i tylko nie pisz, że Ci wkład reaktora podbija PO4. Te ilości PO4 jakie daje wkład ARM są konsumowane przez koralowce. U mnie ostatnio też PO4 skoczyło ale było to spowodowane odstawieniem dozowania C2H5OH 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko OK,chciałem zobaczyć jak Wam to pracuje i tyle.Reaktor wydala jak pisałem PO4-0,16 i tego nie da się ukryć,ale w zbiorniku mi nie wzrosło.

U mnie wódka nie chce działać,próbowałem przed serwisem BK i teraz też,przez dwa tygodnie ani nie drgnęło,tylko gluty w sumpie się robiły,ale to oddzielny temat.

Generalnie w życiu do ballinga bym nie wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki...

Podlaczylem pelna butle. Manometr pokazywal okolo 60 barow. Nastepnego dnia zaczely sie upaly i cisnienie skoczylo do 82 barow. Zakladam, ze butla ma "zapas" wytrzymalosciowy, ale przy jakim cisnieniu mam sie zaczac martwic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×