Skocz do zawartości
Robsgda

dobra i cicha pompa obiegowa na 250L plus sump

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra i cicha, to najlepiej Deltec albo Red Dragon :) ale finansowo sporo się wykosztujesz.

Bardzo przyzwoite pompy to New Jet, na pewno są cichsze niż np. Aquamedic 2500 i 3500 a i finansowo wychodzi nie najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam NewJet. Ja mam do 300L pompkę chyba 4500 l/h. Dużo cichsza od AM OR 3500 i mniej prądu żre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi NewJet 3000, cicha i cenowo korzystna...

Przepływ pompy dobierz do odpieniacza, nie ma co się pakować w pompe 4500 l/h przy pompie odpieńka 2000 l/h, chyba że ta pompa z sumpa naprawdę wysoko pompuje.

Edytowane przez deepinside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ pompy dobierz do odpieniacza, nie ma co się pakować w pompe 4500 l/h przy pompie odpieńka 2000 l/h, chyba że ta pompa z sumpa naprawdę wysoko pompuje.

Tyle że pompa obiegowa może też robić cyrkulacje w zbiorniku np. poprzez system loc line i wtedy pakuje się mniej pomp do głównego baniak, ale wszystko oczywiście zależy od koncepcji zbiornika.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewJet to dobra jakość i dobra (niska) cena .Używam tych pomp bardzo długo ,moim zdaniem biją o głowe AM czy EHEIM które chyba czas nieco zmodernizować a nie tylko klepać i klepać . To nie znaczy że te drugie są kiepskie ! ale ... wole NewJet !

(sorki za off ) A cyrkulacyjnej nie potrzebujesz ? polecam taką

http://reefbuilders.com/2010/08/09/hydro-wizard-from-panta-rhei-is-a-carbon-fiber-reinforced-water-jet/ :D

Edytowane przez robi59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×