Skocz do zawartości
Kris_77

Tomato Clownfish

Rekomendowane odpowiedzi

niestety zejść ciąg dalszy - wczoraj padł błazenek (był ze mną od początku od 3 lat :((( - i drugi wygląda już...a raczej nie wygląda :(

więc za jakiś czas napewno czeka mnie ponowne obsadzanie zbiornika - tym razem raczej będę chciał zmienić nieco obsadę - trochę bo się tamte znudziły ale raczej, żeby mi tamtych nie przypominały...

obowiązkowo chce mieć błazenki (miałem standardowo ocelarisy)- ale tym razem zastanawiam się nad TOMATO CLOWNFISH - ma ktoś może tą odmianę? nie widziałem jej nigdy na żywo - a na zdjęciach zawsze wyglądają jakby na większe :) fajne są? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam parke pomidorkow i... Juz dwa razy chcialem je w kiblu spuscic :-) hehehe

Ogolnie ciekawe rybki, jednak gdy podrosna staja sie niezwykle agresywne. Wlaszcza gdy pilnuja jajeczek i ikry. A ze skladaja jajca raz w miesiacu - sa wlasciwie agresywne bez przerwy :-) Tylko duze pokolce sie im stawiaja. Reszta spierdziela gdzie pieprz rosnie.

Polecam je do walki z xenia. Nie wiem czy ja zjadaly, czy byla to forma zabawy, czy usuwanie potencjalnych niebezpieczenstw dla narybku ale polowa akwarium nie ma ni jednej sztuki. Samica odgryzala glowki a samiec szarpal pozostalosci ze skaly do czystego :-)

Moja samica ma ok 10cm, samiec ok 7 cm. Moze maluchy sa "normalniejsze" :-)

pozdrawiam

lukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam, mój klaun był w stanie połamać korala obok swojego tarła. Nie mogę żadnej szczepki postawić w baniaku bo on je przewraca i lamie. Musze go zamienić na np Maroon Clownfish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odradzam te rybska ;),u mnie były bardzo agresywne.Atakowały przy każdym wsadzeniu łap do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przy okazji może powiedzieć co może nie pasować błazenkom. Mam w akwa pokolce, garbiki, krewetki etc. Wszystki zdrowe i wesołe. Paramery w normie. Akwarium 560l. Sump, węgiel, refugium i wszystko co trzeba. Pierwsze błazenki 6 sztuk poadło w ciągu tygodnia. Po dłuższym czasie druga próba. Kolejne 5 i w tydzień ani jednego. A podobno nie są to wymagające zwierzaki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:good2: I mamy rozwiązanie problemu. Od dzisiaj ma zakaz zbliżania się do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Tomciu...może powiedziała na nie coś brzydkiego,tak jak ostatnio na acroporę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam te ryby od pewnego czasu - dwa samce i samicę. Samica pogoni raz jednego samca raz drugiego - w stosunku do innych ryb nie zauważyłem agresji. Zdenerwował mnie tylko fakt że ściemniały tak szybko że nie zdążyłem się nacieszyć "pomidorkami".

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×