Skocz do zawartości
jacekkudla

JVP-202

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam 102 i 201 , 102 wyrobiła mi sie na kulce i lubi opadać ale widocznie trafiłem na kiepską sztukę, co do ich pracy nie mogę narzekać.

Wyłamanie ząbków dużo daje, i się tak szybko nie zapychają te pompy - metoda Seb-a poskutkowała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak przeszpiegowałem to jedynie z Honk-Kongu można ściagnać 202ki na magnesie... a niemcy na ebayu już sobie życzą za nie 50 Euro... może jednak ma ktoś namiar na nie w polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku kiedyś smithpl się zajmował ściąganiem "Chińszczyzny" do PL , zapytaj jego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :) oprócz zwiększenia wydajności glony nie osadzają ci sie na pompie

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz małe akwarium

i

Wiesz Wiedźminie ja mam akwarium 200 cm długie więc u mnei troszkę wiecej do przepchania jest, do tej pory miałem tunze 20000 l itrów i nie sądze by te nominalne 12000 w jvp było za dużo boję się by za mało nie było....

Zgadza się. Na dłoni 202-kę czuć jak dmucha ok 50 cm od niej. Jednak całość cyrkulacji wody wg mnie zależy w dużej mierze od organizacji akwarium i ilości bezkręgowców jaką się posiada. Moje jak w opisie napisałem ma 140 cm, koralowców w nim jak na lekarstwo bo jest jeszcze młode. Zastosowanie JVP 202 i 102 powodowało przenoszenie piasku w kilku miejscach. No to w miejscach tych usypałem na wierzchu grubszego i go nie dźwiga. Kolejny problem pojawił się jak kupiłem

Euphyllia paradivisa. Wydawało się, że powyrywa jej polipy. Trzy dni ustawiałem pompy i korala, ale bez dobrego rezultatu. Może w przyszłości wrócę do JVP 202 jak przybędzie mi korali i ruch wody będzie za skromy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tego nie wiem, ale chinczyki i tak milo ten towar sprzedaja do polski i placisz paypalem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już druga siada, 1 po pół roku druga ma kolo roku.Druga przy wylaczeniu kreci w przeciwna strone :ninja: obija sie i telepie czasem nie dziala zanim kilka razy sie nie przekreci... wiec koniec sie zbliża.Przenoszą dość skutecznie wibracje na szybe co w efekcie lampa na stojakach i cale akwarium wyje.

Szczerze dla mnie to szmelc ale za taka cene wlasciwie to sam nie wiem , bo tunze kosztuja np po 400-500zl 4000-5000l/h a jvp 50zl , tunze też moze po 2-3 latach pajść i w efekcie przeplaci sie na tunze...

Myśle ze zadne pompy nie są dożywotnie , po prostu popracuja nieco dlużej, chyba ze naprawa.

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie zamowilem koleje 2 sztuki JVP-102 :-)

W ogole sie nie zacinaja i pieknie pracuja z układem czasowego wyłączania

PS Jak ktoś szuka DOBRYCH pomp JVP to aktualnie ma je jedynie robizoo ( allegro ) z ceramicznymi oskami

Nie bierzcie z oskami stalowymi bo to SZMELC i trzeba je wymieniac na weglowe prety

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. ja bralem na przyssawkach bo mam pare kompletow magnesow i sobie podmieniam a sa tanie. Ostatni strzal to 39zł/szt

To moge je wymieniac co miesiac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. ja bralem na przyssawkach bo mam pare kompletow magnesow i sobie podmieniam a sa tanie. Ostatni strzal to 39zł/szt

To moge je wymieniac co miesiac :-)

Z ceną to racja. Mam dwie jedna na magnez inna na przyssawki w ciągu roku przyssawki dwa razy odpadły, u mnie nie było problemu bo nie jestem zwlennikiem piasku ale dla dsb to może być katastrofa.

zapomniałem

Czy ktoś dawał sterownik pod te pompy ?

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie kompinuje jak by tu wykrzesac falownik, narazie realizuje klasyczny start-stop

Na przyssawki to porażka jak każda pompa ale... kiedys jak sprowadzalem tel pompy to zostalo mi pare kompletow i podmieniam sobie jak potrzebuje :-)

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie odczepiły sie przyssawki 4-5 razy w ciagu 6-8 miesiecy - dobrze że nie miałem zboża na dnie tylko grubego korallena.

Co do tamtej JVP na magnes co szwankowała chyba sie uspokoiła troche syfu w nia wleciało obrosnieta jest.Glony chyba działaja troche jak oliwa....

Kupie je do nastepnego akwa :rolleyes:

Co do ceramiki w jvp to nie wiem ale wiem ze miałem kiedyś 3 pompy marea i została mi jedna w pozostałych wlasnie ceramika pekła i padło totalnie.W tej 1 marei co działa też jest pekięta w polowie ale jakoś sie kręci do swieżej solanki i mam taki odruch ze jak wyleci z niej ten pekniety kawalek ceramiki to wpycham go spowrotem tak chyba dla jaj :lol::good2: czasem wyleci...

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×