Skocz do zawartości
tomek21

Metoda Ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiark kupic te proszki w jakich ilosciach je mieszac ze soba??

porcje sa na 2 litry wody RO;

robisz 3 roztwory:

1. sol

2. KH

3. Ca+Mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupujesz z Alledrogo, to musisz mieć dodatkowo wagę, bo u tego Pana waga szwankuje trochę ;) (jednych odczynników jest więcej innych nieco mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupujesz z Alledrogo, to musisz mieć dodatkowo wagę, bo u tego Pana waga szwankuje trochę ;) (jednych odczynników jest więcej innych nieco mniej)

widzę że kolega nie wtajemniczony - proponuje uzupełnić lekturę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie nie zgodzil co do opisanej metodyki rozrabiania roztworow. blednie jest to opisane, poniewaz jak nie raz to bylo walkowane na forum, NIE ROZRABIAMY w 1 litrze wody, tylko rozrabiamy w 3/4 litra proszek i DOPELNIAMY do 1 litra. musimy miec 3 roztwory w takiej samej ojetosci, a tak sie nie stanie gdy bedziemy sypac proszki kazdy do litrwa wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha no masz faktycznie rację, zastanawiam się czemu mnie za błędy ganiają a Ciebie nie..... :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam takie pytanie. W jakiej proporcji rozrabiacie Ca+Mg. Tzn nie chodzi mi o przelicznik ile Mg za jeden g Ca, bo to jest jasne, tylko ile dajecie Ca do roztworu. Chyba ze to zalezy od parametrow akwa. Wiadomo indywidualna sprawa w kazdym przypadku :)

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie nie zgodzil co do opisanej metodyki rozrabiania roztworow. blednie jest to opisane, poniewaz jak nie raz to bylo walkowane na forum, NIE ROZRABIAMY w 1 litrze wody, tylko rozrabiamy w 3/4 litra proszek i DOPELNIAMY do 1 litra. musimy miec 3 roztwory w takiej samej ojetosci, a tak sie nie stanie gdy bedziemy sypac proszki kazdy do litrwa wody.

Bardzo trafna uwaga! O tyle ważne, że można łatwo przesadzić i wszystko pójdzie na marne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×