Skocz do zawartości
slawomirdyl

LED - zrób to sam

Rekomendowane odpowiedzi

Sławku mam pytanie czemu radiator w lamie pierwszej taki długi a diody tak wąsko, niema stref niedoświetlonych po bokach baniaka i drugie pytanie powierzchnia 80*40*35h czym oświetlić akwa pod wymagające miękkie mam na myśli lobopyton i tp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawku, a po co wstawiasz optyke?

Bo moim zdaniem ona niewiele daje ...

No i dlaczego XP-G ladujesz tak slabo ?? One chodza do 1,4 bez problemu. To jak bolid formuly bez 2 cylindrow :-)

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawku, a po co wstawiasz optyke?

Bo moim zdaniem ona niewiele daje ...

No i dlaczego XP-G ladujesz tak slabo ?? One chodza do 1,4 bez problemu. To jak bolid formuly bez 2 cylindrow :-)

Optyka wstawiona jest z dwóch powodów lampki są zrobione pod określony cel czyli oświetlenie części ściany oraz ze względów estetycznych.

Co do prądu masz rację można spokojnie dać na 1,4 w tym projekcie natomiast max na 1 kwestja chłodzenia nie ma tu jakiegoś radiatora tylko cięka blaszka aluminiowa robiąca za radiator pomysł był taki żeby zrobić bardzo wąską lampkę będzie podklejona pod sufit. Dzisiaj przymocuję i wieczorem dam fotki jak to świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku mam pytanie czemu radiator w lamie pierwszej taki długi a diody tak wąsko, niema stref niedoświetlonych po bokach baniaka i drugie pytanie powierzchnia 80*40*35h czym oświetlić akwa pod wymagające miękkie mam na myśli lobopyton i tp.

Spokojnie możesz sobie zrobić właśnie taki projekt wystarczy umieścić ją ok 30 cm nad wodą, co do doświetlenia boków to w tym projekcje skała jest umieszczona centralnie a akwarium ma 100 cm. Oczywiście możesz dodać jeszcze ze dwie diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to rozumiem :-)

Jak będziesz miał kiedyś możliwość porównaj koło siebie dwie diody jedną daj na 700 mA a drugą na 1 A albo inny test 1 A a 1,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywałem, nawet wiszą z regulacja. 700mA a 1,4A to prawie 2 razy wiecej swiatła

Ja dlatego zrezygnowalem z zasilaczy const. i robie na napieciowych + modul z driverami pod dane ledy.

No ale faktycznie trzeba chlodzic wtedy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie preferuję niski prąd lepiej czasami dodać kilka diodek więcej a nie myśleć o chłodzeniu efekt będzie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tyle ze to nie kilka a 1,8 raza wiecej :_)

przy 150 watach to nie 50 a 80-90 szt.

mi wiatraki nie przeszkadzaja - kupuje low noise po 7zł i na rok wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki działają :D

Pierwsze zdjęcie to porównanie made in china żarówki z allegro gdzie zamątowano 80 led z jedną diodą Cree. Drugie zdjęcie to dwie diody Cree.

post-622-002640700 1299858343_thumb.jpg

post-622-002856800 1299858352_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl jak rozwiązałeś zasilanie jednej diody? Meanweel to chyba trochę drogo, może masz coś innego? driver osobno zasilacz osobno?

Edytowane przez Nikel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zastosowaniu tego zasilacza nic więcej nie trzeba jedna dioda + ten zasilacz oczywiście można poszperać i kupić taniej to tyko przykład zasilacz jest troszkę mniejsz od pudełeczka zapałek.

http://www.cnd.com.p...=6051&grupa=141

tu też kupisz

http://www.rgblighting.pl/sklep/systemy-zasilania-led/162-zasilacz-pradowy-driver-led-z-serii-lpc-700ma-35w.html

mam na tym zasilaczu też jedną diodę Royal Blue jako oświetlenie nocne ale nie polecam takiego rozwiązania jest zbyt jasno w nocy.

Edytowane przez slawomirdyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - a tam na tej ścianie po "egipskiemu" to co tam napisane jest ?? egypt.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było nie chodzić na wagary to byś wiedział :D a tak swoją drogą miałem kiedyś śmieszną sytuację z tymi znaczkami przed wylotem na nurkowanie junior 10 lat wymyślił sobie że na głowie /włosach/ umieści hieroglify, Pani fryzjerka troszkę się zdziwiła ale jej narysowałem no i wycieła dość fajnie to wyglądało. Na miejscu w hotelu pytam się tubylców co te znaczki oznaczają patrzyli na mnie jak na idiotę i pytali co to jest ?. Pojechałem do miasta chodzę po bazarku, siedzi sobie taki mały egipcjanin i czyta zerkam i mówię synowi zobacz to jest Koran czyli arabska biblia na to arab odpowiada po kilku pytaniach zamienionych z nim że jest to język staro babiloński, patrzy tak na nas i pyta się a czemu hieroglify u syna są do góry nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznajcie się kto zamówił lampę LED w

www.rgblighting.pl

ciekawy jestem efektu bo firma jest OK. Czekam na opinię zleceniodawcy.

Mam ją kilka tygodni w kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×