Skocz do zawartości
slawomirdyl

LED - zrób to sam

Rekomendowane odpowiedzi

tak będę mieć znajomy bawi się w elektryka więc raczej ma :D a jak sprawdzić że są dobrze polutowane?? tzn gdzie co i jak, jak możesz to odezwij się na gg 2266797

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zmierzyłem temperaturę płyty od kuchenki i wyszło 172 stopnie starczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie starczy. KOKI zaczyna sie topić przy 217*C. wtedy na przylutowanie diody zgodnie z tym co pisze cree masz pół minuty, studzić nie wolno też zbyt gwałtownie - max 6*C na sekunde w dół - czyli zostawić do swobodnego ostygnięcia jest lepiej niż to co prezentował facet na filmie - lanie wodą.

Nie mierz tym termometrem bo się stresujesz, kapnij trochę pasty na kuchenkę i szukaj momentu kiedy się zaczyna topić - pracuj wtedy gdzieś w tej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ledy do podłoża zamocowałem tak jak na poniższym obrazku niestety nie obeszło się bez strat przy sprawdzaniu czy działają 2 poszły w kosz i teraz mi jedna brakuje ;/ cholerka po południu pójdę do kolegi aby sprawdzić na mierniku czy wszystkie działają poprawnie

1249349893.jpg

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega dał mi miernik i teraz dziwna sprawa bo niebieskie diody świecą wszystkie, a białe nie ;/na jednym radiatorze a na drugim odwrotnie białe świeca niebieskie nie :/hmm co jest ;/.;/

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh już sprawę rozwiązałem z pomocą kolegi Victor nurtuje mnie jeszcze pytanie jak ustawić 0,8mA pod niebieskie ledy na zasilaczu mean well 60-48P?? one są fabrycznie ustawione na 0?? nie chciałbym nic spalić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie może ktoś jak ustawić ELN 60-48P dziś byłem u kolegi podłączyliśmy go do ledów ale cienko świeciły kręciłem śrubkę od V i od A ale nic to nie daje ;/ ledy świecą ale słabo ... ;/ co trzeba zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 12 ledów szeregowo gadałem z kolega wychodzi na to że zasilacz muszę podłączyć (10V max) minus do minusa wyjścia plus do DIM +

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest max 10V daj na dim, plus do +, minus do -. Jak dasz tam 10V i nadal słabo świeci sprawdź amperomierzem. Podłącz amperomierz szeregowo do ostatniego leda i na driver (podłącz tak jakby był to kolejny led). Jak się okarze, że coś tam poniżej 1A to podkręć śrubkę. Sprawdź też jaki Voltarz tam masz.

On nie jest fabrycznie ustawiony na 0!!! Miernik w rękę i sprawdzaj, nic na oko bo się coś pojara.

Edytowane przez deral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie kumam o co chodzi z tą polaryzacją ;/

zastanawiam się jeszcze ok zasilacz max musi mieć 10V a ile A?? chciałbym jeden zasilacz na wszystko czyli co powinien mieć 5A? licząc że powiedzmy diody biorą po 1,2 A i 0,9mA to razy dwa czyli daję nam 4,4 A. ?? dobrze to myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może pytanie troche nie teges, ale nie chce zakładac nowego wątku, wiec mam pytanie. http://allegro.pl/zasilacz-impulsowy-s-100-24-100w-24vdc-4-5a-i1276581273.html mam zasilacz tego typu i mam go podpiętego pod zegar, żeby włączał się chwile przed ledami i gasił chwilę po, jednak chciałbym go podłączyc bezpośrednio do gniazdka. I tu pytanie jeśli diody które sa do niego podaczone nie świecą, to ile on zużywa prądu? tak mniej więcej i czy takie ciągłe działanie mu nie zaszkodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy przy tych zasilaczach (ELN-60-48D lub P ) konieczne jest ztosowanie tych dodatkowych zasilaczy 10V do wejsc DIM ? CZy beda dzialaly bez nich (oczywiscie bez mozliwosci sciemniania i rozjasniania)

I jeszcze jedno. Ile Volt powinno sie w nich ustawic majac 12 diod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie o XP-G. Slawomirdyl mozna sie z toba skontaktowac....jakies gg?

Edytowane przez dandil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×