Skocz do zawartości
daimen

zieleń ---> srebro ? :(....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaka może być przyczyna że z takiego korala :

seriatopora-caliendrum.jpg

mam takiego ;/

24.jpg

dlaczego polipy zmieniły kolor za nisko w baniaku była szczepka?? czy może ma na to wpływ NO3 czy też PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem to dwie różne seriatopory

Seriatopora caliendrum

Seriatopora stellata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kopiłem szczepkę to wyglądała identycznie jak ta u góry ,jak bym nie miał pewności to bym się nie pytał co nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to też dwie różne seriatopory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja stellata (ponoc) tak jak na dole wygladala po zakupie a po kilku tygodniach zazielenila sie tak jak na fotce wyzej ... przyczyny nie znam .. zginela w walce z innym koralowcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma przyczyny bo to nie ten sam koral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klifu no kurde bo zaraz pomyśle ze nie czytasz ze zrozumieniem .. przeczytaj co wyżej napisałem

Sławku rośnie jak wściekła tylko straciła ten zielony kolor polipów nie wiem może to przyczyna zbyt małej zawartości żelaza w wodzie...dałem ja wczoraj całkiem do góry z dna zbiornika zobaczę czy się wybarwią ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* * *

coś mi się zdublowało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daimen, u mnie jest tak samo :) i nie uważam tego ani za problem, ani za brak ważnego składnika w wodzie. zwłaszcza że i kondycja pozostałej obsady jest o.k.

gdy przyjechała do mnie do zbiornika, miała zielone polipy a tkankę wpadajacą w brąz. z czasem pojaśniała i zrobiła sie prawie kremowa (zresztą wszyskie korale u mnie jaśnieją). rosła i rośnie cały czas jak głupia.

natomiast zauważyłam, ze przynajmniej w moim akwarium (a każde jest inne) na pewno znaczenie ma tu światło. przy małej reorganizacji w akwarium, "poleciała" sobie na sam tył zbiornika i oświetlały ją jednynie dwie blue+. momentalnie polipy zaczęły być zielone.

po dwóch tygodniach przeniosłam ją z powrotem bliżej, bo ja jednak bardziej lubię ją w ecrue :D i już mam prawie "krem" , jedynie te odnnogi, które wpadają pod acroporę, a więc mają ograniczone trochę światło, pozostały przy lekkiej zieleni.

:P

edit fotki:

1. przyjazd

2.jakiś czas potem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo nareszcie post na temat :D dzięki nika :D , Sławku z tego co wiem to jod jest na kolor niebieski i fiolet, jod podaje , strontu nie daje myślę że to nie powód - sól tm bio sciv, i same małe szczepaczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej dwie foty z mojego baniaka, jeden system, jedna lampa

czytam ze zrozumieniem i nadal uważam że to nie są te same korale

3462_thumb.attach

3463_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klifu przecież napisałem ze ta pierwsza fotka jest przykładowa :/ dla pokazania ze zielone polipy bo tak koral wyglądał na początku a teraz jest srebrny ... nie chciałem Cie urazić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiflu, ja tam u @daimena nosa nie moczę w zbiorniku :D, ale miałam/mam analogiczną syt. u siebie. i tu pewna jestem i poczytalna, ze cykałam cały czas tą samą szczepkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,

to luzuje, przekonaliście mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D hehe tylko chciałem wiedzieć dlaczego traci kolor no ,ale pokombinuje tak jak nika napisała może złe miejsce bo rośnie świetnie tylko ten kolor yyyy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×