Skocz do zawartości
Amnor

Ciekawe zachowanie pustelników

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś obserwowałem bardzo ciekawą sytuację.

Jeden z moich pustelników, ten bardziej niezdarny, z wielka muszlą, jakoś tak nieszczęśliwie manewrował na piasku, że muszla go przeważyła i przewrócił się do tyłu. Zawisł w powietrzu, a że było to tuż przed szybą, nie był w stanie sam się dźwignąć, chociaż prawie wylazł z muszli. Kombinował tak dobre 2-3 minuty, ale odnóża tylko mu się ślizgały po szybie.

Po około minucie zauważyłem, że Komandos - drugi pustelnik - w tempie nawet jak na niego sprinterskim, pędzi z drugiego końca akwarium - aż było słychać jak muszla tłucze mu się o skały. Na początku nie zwracałem na niego uwagi, ale po chwili zorientowałem się, że zmierza w stronę swojego niezdarnego kolegi.

A jak już przybył na miejsce, to szczęka mi normalnie opadła... Stanął za Wielką Muszlą, zaparł się o piasek i najpierw przestawił go bokiem do szyby, po czym popchnął i przewrócił tak że niezdara w końcu stanął na własnych nogach.

Wygląda na to że moje kraby nie tylko się przyjaźnią, ale jeszcze jakoś potrafią się porozumiewać... :) Dziwne...

Kiedy się zorientowałem co się dzieje i sięgnąłem po aparat, niestety praktycznie było już po akcji. :ok:

4406-tn_kraby.jpg

Może ktoś z Was zaobserwował podobne zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na to samo, co blue.wave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiosna idzie, a niezdara to pewnie â€pustelniczkaâ€. Może chciał muszlę zdjąć, ale w jakich zamiarach to tylko ten amant wie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... No w sumie kto go tam wie... Może faktycznie przybiegł w niecnych zamiarach i pomógł niechcący. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×