Skocz do zawartości
eelpe

Sump - projekt do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

no fakt, sprawdzam czy rdzewieje od morskiej wody :-)

a tak serio to fotki z miejsca tymczasowego, dzis przenosze szklo do zalania :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do czyszczenia przestrzeni pomiedzy przegrodami - kupujemy w realu lub innym leklerku wycior do czyszczenia butelek pare razy przejedziemy i jest czysto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym śmiesznego,Robi? w razie braku zasilania wsadzasz teściową na rower i z bata. To może byc najlepsze rozwiązanie w akwarystyce jakie do tej pory wymyślono:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, trochę podobny do mojego sumpa pod pewnymi względami lepszy pod innymi gorszy. Lepszy bo komora pompy większa, taka jaka powinna być. Gorszy bo komora odpieniacza strasznie mała, możesz nie zmieścić innych modeli jakbyś chciał zamienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ostateczna wersja :)

3321_thumb.attach

Pierwsza i czwarta przegroda większa o 4 cm.

Sump w takiej przegrodzie siedzi elegancko i nie mam zamiaru go w tej konfiguracji zmieniać na inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Jakieś wklady chemiczne typu węgiel, będziesz miał na osobnych filtrach przepływowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w porządku, dobra koncepcja. Woreczki z absorbentami w razie czego możesz umieścic pomiędzy przegrodami. Weź to pod uwagę i zrób ostatnią przegrodę szerszą o 1 cm.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jakiś wkładów to założyłem że coś takiego będzie w niewielkim 1,5l filtrze przepływowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt końcowy wygląda przejrzyście... widziałem fajne rozwiązanie jeszcze ale nie wiem jakie to miało mieć zastosowanie, mianowicie chodziło mi o to...

http://www.tydpoolmarine.com/img/ReefSump.jpg rozwiązanie polegające na dwóch taflach szkła pochylonych pod kątem 45stopni z nacinanymi otworami, to też służy pewnie jako eliminator bąbelków po procesie wytrącania białek.

Drugi zaś sposób to taki że przy wpływie do środkowej komory od dna pod kątem 45stopni tez jest szyba o długości około 5 cm. Rysunek mojej produkcji, proszę o wyrozumiałość :good:

7158e50b2e0aaffbmed.jpg

Widziałem gdzieś na fotce takie rozwiązanie u kogoś.. zastanawia mnie jaki cel maja te szybki pod kątem ustawione.. po mojemu to jest bez celowe.. i tak woda wtedy chyba nie przepływa odpowiednio bo jest ukierunkowana do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×