Skocz do zawartości
yoka

Korale na ZEOvit

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

@yoka daj link do tych zdjęć od Sylwi , bo ni jak ich nie widzę , no a też chciałbym sie pozachwycać :-)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wroce do domu to zrobie zdjecia korala od Sylwii. chociaz za takie dokumentowanie zbrodni to moga mnie wsadzic na kilka ladnych lat ale co tam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yoka jakie to akwa ma wymiary ?I czy masz sump ?Nie boi się ,że tak 'gęsto' naukładane korale później zaczną "walczyć" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Błazenek wymiary zbiornika to 80x35x35. sumpa nie mam ale w kolejnym zbiorniku beidze obowiazkowo. korale jeszcze nie sa gesto wiec nie mam jescze tego problemu a jak zrobi sie nerwowo i zaczna sie nawzajem atakowac to znak ze czas na przeprowadzke.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis Sylwia dostała aparat do rączek bo ja juz nie miałem cierpliwości do robienia zdjęć i oto co wyłuskała z tego kompaktu:)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale bardzo ładne, ale narazie niczym sie nie różnia od tych z dobrze prowadzonych "nie zeovit". Zastanawia mnie tez kondycja skały i kolor m.digitaty po prawej stronie ostatniego zdjęcia. Yoka nie odbierz tego źle - to nie są docinki i udowadnianie nie wiadomo czego:) Tylko polemika. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale sa spoko ale czemu mialy by byc jakies inne niz w wiekszosci zbiornikow? tylko dlatego ze zeo? ale czym jest zeo? przeciez to nie farba w kropelkach. to tylko spoosob filtracji i zaden zloty gral czy kamien filozoficzny , dla mnie jest to najtanszy i najmniej problemowy sposob osiagniecia zdrowo wygladajacych i przyrastajacych korali.

co do skaly wyglada tak bo nie ma sie kto nia zajac, cala zarosla jakims glonem i nie mam casu jej wyczyscic. tygodniowo spedzam przy zbiorniku max godzine bo wiecej nie moge. Ostatnie o czym marze to po powrocie z pracy siedziec znow z rekoma w zbiorniku. czemu zastanawia cie montipora po prawej? ciagle zmienia miejsce i w kazdym wyglada inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, to są tylko zdjęcia i uwierz, że nie oddają prawdziwych kolorów:)

Natomiast skała to chyba w każdym zeoakwa wygląda tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale dawno mówiłam żeby sie zająć czyszczeniem skały.

Nie mówiłam? no mówiłam o skale i glonach:) Ja chętnie pomoge tylko rzeknij słowo a jeszcze lepiej: poproś :P

Maczanie rąk w domu po godzniach w pracy to nic z "uspokającym" strumykiem fontanny jaką Ci kiedyś proponowałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małej przerwie jedno nowe foto:)

może niedługo zrobie więcej;p

Posted Image

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o ten brazowy nalot caly czas chodzi Michal , ktorego prawde powiedziawszy jeszcze sie tak do konca nie pozbylem w moim tanku , i jedynie z tego powodu zrezygnowalem z tej metody , Prodibio tego nie robi .

Ps;Skaly u siebie nie musze juz czyscic , nie moglem sobie wyobrazic mojego akwarium przy ktorym bym latal z jakas szczoteczka i czyscil skalke .

Bede szczery , metoda nie jest do konca zla , ale nalezy ja zmodyfikowac .

Oprocz tego nalotu , to fajne mozan kolorki wyciagnac na zeovit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wlasnie o ten brazowy nalot caly czas chodzi Michal"

Do czego nawiązujesz?

Jaki brązowy nalot? Chodzi o glony?:confused:Gdzie widzisz jakis brązowy nalot? Powiedz na co mam patrzec

On miał te glony na skale na samym początku! Nie miał wtedy ZEO.Odkąd sięgam pamięcią na jednej skale a że nie usunął to sie rozrosły, chyba normalne

Jakby Michał chciał/miał czas to by się ich pozbył.Chyba, że ktoś chetny na czyszczenie to zapraszam.Ja się boje, że coś połamie

:)

to są te glony: http://www.reeflex.net/eng/47/980/Peyssonnellia/sp.%2002.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dazylem do tego zeby nie czyscic skaly z "filmu" glonowego ktory osadzal sie po dozowaniu zeobacku oraz zeofood`u , niestety nie bylo to mozlwie w zaden sposob .

Nie pomagalo zmniejszanie dawek jak zalecal producent , nie pomagalo nic , na szybach , skale , pompach pojawial sie brazowo zielonkawy nalot , pojawial sie rowniez na koralach z tego co mi tez opowiadal Andrniew , zreszta fotka wyzej tez to potwierdza.

Dopiero po stopniowym odstawieniu produktow zuchta (zeoback , zeofood) i zastapieniu ich produktami PRODIBIO (Biodigest i Biooptim) skala zaczela przypominac skalke , glony wapienne (rozowe) zaczely sie ponownie rozwijac , skala zrobila sie powoli zcysciutenka , po szybach prezstalo sypac tym nalotem ( ra zw tygodniu jeszcze daje sie zauwazyc maly nalot po pozostalosciahc dozowania (Backu ifood`u)

Zdziwiony bylem wogole ze cos takiego sie pojawia , nigdy w zyciu nie czyscilem skaly w akwarium morskim (nie zachodzila taka potrzeba ) osadzajace sie sedymenty jedynie zdmuchiwalem raz na pol roku pompka a syfek wyciagalem quick filterkiem , to tyle bylo ingerencji z mojej strony. Skalke mialem zawsze czysta .

Nie porzadane glony rosna w akwarium wtedy i w zasadzie tylk owtedy gdy w wodzie jest pozywka , nie bylem do konca pewny dosc dlugo testowalem zeofood i niestety wyciagnelem wnioski ze po tej pozywce dla bakteri (zeofood ) rowniesz glony czeripa z tego pozywke .(po odstawieniu tyhc poroduktow , jak reka odjal )

Jesli chodzi o mnie , nikt mnie nie namowi do stosowania tych roduktow wiecej , skaly nie czyszcze i jest czysta ( nie ma potrzeby czyscic gdy sie stosuje odpowiednie produkty), powoli zaczynaja kwitnac na niej ladne glony wapienne , wyrosla tez sliczna niebieska gombka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno ze skalki jak i z pompek nie ma potrzeby sciagac tego nalotu :)

Jelsi to hobby mialoby tak wygladac ze musial bym czyscic skale to pewnie podziekowal bym pieknie .

350_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×