Skocz do zawartości
ktryc

NP-reducing BioPellets

Rekomendowane odpowiedzi

Pelki działają jest o.k , ale przez 2 miesiące było różnie, spadek pH, glony itp. Parametry są super, ale trzeba dużo karmic. Podmiana 5% co 3 tygodnie na soli TM, woda kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla czego taka mala podmiana i dla czego co 3 tyg podmiane powinno sie robic co tydzien 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla czego taka mala podmiana i dla czego co 3 tyg podmiane powinno sie robic co tydzien 10%

Najlepiej co tydzień dać zarobić producentowi i sprzedawcy soli ...

Zaraz zostane zmieszany z błotem ale powiem że tak częste podmianki jeśli są konieczne świadczą o niskim biotopie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że nie trzeba co tydzień,to nie jest nigdzie napisane że trzeba,ja robię co 10 dni i też jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez postanowiłem przejść na Peletsy teraz tylko czekam na przesyłkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podmiany co tydzien sa tylko nabijaniem kasy producentom.

Chyba ze jest to podczas jakis kuracji ....

Mysle ze co 2-3 tyg jest optymalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podmianki co ok 2-3 tygodni zalezy jak mi sie chce, jade na soli Reef Crystal + Instan Ocean jest to najlepsze dla mnie rozwiązanie i finansowe i ekonomiczne bo za 50 kg soli płace tyle co za 20 kg np.TM Bio. Co do palletek w nowym wydaniu to odpieniacz nie siada pieni , pieni,pieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem zbiornik z podmianami 10 % co 6 m-cy ! mówie serio ! i wszystko pięknie rosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę że wielki akwarysta kielecki pan okulista Adam Rybowski, sugerował podmiany 5% co 3 tygodnie. Ten gość wie co mówi, zapewniam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zacząłem robić podmianki co 2-3 tygodnie w ilości ok 10 %. Jadę na soli TM BA i wg mnie jest ona bardzo bogata w minerały więc nie ma co częściej robić podmianek. Tym bardziej, że nic złego w zbiorniku się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje metode Dyzmy 7/7 Ph, Kh stabilene jak nigdy. Mg, Ca mierze sporadycznie by sprawdzic czy tylko jest w normie. Dzieki peletka N03 na poziomie 0-2 takie niestety mam wahania po karmieniu, ale przy akwarium z niefoto taki niski poziom to marzenie. Walcze natomisat z fosoranami. Jak u Was polimer sobie z tym radzi?

Ja bym tu nie polemizowal z tym jaka podmianka prawidlowa. :) Kazdy ma racje. To indywidualna sprawa akwarium. Kazdy z nas ma inna pojemnosci, sprzet, obsade, karmi po swojemu. Sol TM BA czy Reef Rrystal. Jedni maja 10% skaly drudzy 30%. DSB, wegiel, pelety, ozon, zeovit kazdy widzi co sie w akwarium dzieje i poniekad robi podmianke troche na czuja. Odpieniacz nie wywala wszystkiego zlego, ale przy okazji tez to co dobre. A testy co nam mowia? Wiec wychodze z zalozenia za mala regularna podmianka nie zaszkodzi niz jej brak przez miesiac czy dwa. Nie czuje sie jakbymbym nabijal producentom kabze bo moge kupic sol tansza i mniej wydajna, do tego lac mineraly ktorych tak naprawde nie wiem ile i walczyc z innymi podstawowymi parametrami. Lub ta "drozsza" i miec wiele problemow z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Grzesiem, uważam że podmiana to też indywidualna sprawa - dużo zależy od rodzaju soli jaką stosujemy, osobiście robiłem podmiany co tydzień w wielkości ok 8% i na soli Preiss było to ok, ale jak przeszedłem na TM to już wywaliły mi glony (mam stosunkowo małe koralowce) i ostatnie podmianki już robię co 2 tygodnie, zastanawiam się też czy nie przejść na jakąś sól mniej bogatą (Instant Ocean) i np zmieszać ją z TM, albo robić podmiany raz na jednej raz na drugiej.

PozdrT

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się zastanawiasz? Hehe:dance3:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zastanawiam się po ostatnich konsultacjach z jednym takim gościem co się zna podobno na akwarystyce morskiej :)

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z nim ostatnio gadałem, ale sprawia wrażenie jakby tylko gadał. Choć w baniaku glonów ma niewiele :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma

To jak to jest z tymi "paletami", bo czytając opinie to kurde pełen optymizm, a ty teraz piszesz że walczysz z fosforanami ! Miały być cudowne a tu po4 nie za dobre ?

Moim zdaniem to raczej osoby które mają stabilne zbiorniki i zamieniając absorbery na kuleczki nie są obiektywni w swych osądach. Sukces tej metody to nie piękny zbiornik kolegi Krzysztofa tylko właśnie zbiornik z problemami, który po do daniu BioPellets wychodzi na piękną prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×