Skocz do zawartości
Warszawiak

Startuje z solniczką... :)

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie albo miniflotor albo ten resun, mini - sparawdzony, prosty, ale trzeba zmieniać kostkę, sk-300 - mało popularny ale z wygląda nie najgorzej :) i nie ma kostki tylko wirnik :good:

A nie dziw się że nikt się nie wypowiada bo mało ludzi miało doświadczenie z takimi odpieniaczami, trzeba było założyć akwa 100L to byłoby łatwiej :)

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytam o doświadczenie z tymi odpieniaczami, tylko o opinii na ich temat, wy lepiej wiecie co w odpieniaczu jest ważne a co nie bardzo, kierując się tą wiedzą możecie lepiej wyselekcjonować odpieniacz niż ja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mini w 130 litrach :good: wszytko pięknie u mnie chodził z tetra 300 :) ja jestem zadowolony z tego pienidełka minus to wymiana kostki co miesiąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz resun'a :spiteful:

O którym mówisz??

No jak mini daje rade na 130 litrach to na 40 wyrąbie białko do zera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to przemyśle mini vs sk-300.

Miniflotor chyba jest mniejszy od tego.. nie ukrywam że będę brał tez te parametry pod uwagę :spiteful:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniflotor to wielkiebydle, ktore bardzo ciezko jest regulowac poniewaz przesuniecie go w uchwytach gora-dol po kilku dniach w solance jest juz praktycznie niemozliwe bez "przylozenia znacznej sily" :spiteful:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miniflotor to wielkiebydle, ktore bardzo ciezko jest regulowac poniewaz przesuniecie go w uchwytach gora-dol po kilku dniach w solance jest juz praktycznie niemozliwe bez "przylozenia znacznej sily" :spiteful:

Cenna wskazówka... dzięki... :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten resun to jest plastikowa zabawka a nie odpieniacz widziałem kiedyś jak pracuje.

wiec albo ps300 albo zrób bez odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie tez nad Tunze 9002. Jest stosunkowo duzy przy tych wyszczegolnionych powyzej ale .... cos za cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB, dzięki za opinie, Tunze 9002 jest za duży do takiego małego zbiornika. Chodzi mi o jego gabaryty.

Natan, ps-300?? a nie miniflotor??

czemu tak??

ps-300 widziałem jak pieni w Galerii Mokotów w sklepie Anna Zoo (teraz to kakadu)

Powiem szczerze że rewelacji nie ma ale też nie jest źle... wydaje mi się że tam jest kwestia regulacji, kubek tam wystawał bardzo nad wodę.. wydaje mi sie ze za dużo.

Daimen jesteś w stanie powiedzieć na jakiej wysokości miałeś ustawionego tego miniflotora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia do tego czym się różni nie foto od reszty i jakie są różnice w utrzymaniu/hodowli itd... proszę o szczegółowe wyjaśnienie.. z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie foto jak sama nazwa wskazuje nie potrzebują światła do wzrostu tylko pokarmu. nie maja zooxanteli.

Rożnica - bardzo małe oświetlenie w akwarium, bardzo silny odpieniacz, częste małe podmiany wody.

I pokarm, tak by mniej więcej przybliżyć nawyki żywieniowe i czas jaki trzeba na to poświęcić:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=256695#256695

nie foto nie są trudne w utrzymaniu - są upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu masz wypasione nie foto... no muszę powiedzieć że jest prze urocze..

No to juz teraz wszystko wiem... zostanę jednak przy fotosyntetyzujących "zwierzątkach"

Chodzi głównie o czas jaki trzeba poświęcać nie foto na karmienie itd...

A ja co chwile zmieniam plany baniaka i nie wiem na co się zdecydować.

Doszedłem do porozumienia z moją drugą połówką i stawiam u niej akwarium 95 litrów i od razu z tyłu panel 40 litrów. Coś jak reef max ale z prostym frontem :D Wymiary tego baniaka są 60x35x45h a panel który jest zespolony będzie miał wymiar 60x15x45h.

Niestety rezygnuje z sumpa dla tego iż nie chce narazić przyszłych teściów na koszta związane z przelaniem się wody gdy coś będzie nie tak.

Planowany start baniaka planuje na 15 sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×