Skocz do zawartości
Zenon

Skała Aquaroche

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie fakt że Balon znowu reklamuje swoją ceramikę temat stary i myślałem że zapomniany. Myślę że niech dalej robi co robi najlepiej czyli produkuje krasnale do ogrodu i tam ta ceramika się sprawdza i niech tak zostanie. Temat tej skały ciągnie się od roku u jak do dzisiaj nie widać zbiorników na tej skale.

Co do skały Aquaroche mam ją w zbiorniku od sierpnia 2009 zakupiłem 70 Kg

oto moje opinie.

plusy

1. Skała bardzo porowata

2. Bardzo ładnie filtruje, parametry idealne w dojżałym zbiorniku

3. Korale mięki i twarde są obojętne nie przeszkadza im ta skała

4. Łatwo można formować i wymyślać aranżację

5. Nie wprowadzamy do akwarium nie proszonych gości

Minusy

1. Nie chcą rosnąć na niej glony wapienne /wzasadzie niby to plus bo nie zatykają kanalików/

2. Strona wizualna niestety skała jest żółta nawet przy oświetleniu 20 000 K

3. Myślę że jest to dobre medium filtracyjne do sumpa.

4. Glony wręcz kochają się lepić bo jest bardzo porowata

Wnioski

Tak ale.........

jako podbudowa do RS oraz do sumpa

ps. Dzisiaj właśnie wymieniam skałę w akwarium na żywą ale zostawiam Aquaroche

na podbudowę i w sumpie. Zakupiłem dzisiaj od bigwalkera super LR skałę bardzo ładna

porowata i leciutka. Zresztą też nabyłem piękne korale ma na samej LR i chyba będę się skłaniał do przejścia na żywą ale że lubię eksperymęty to poczekam odezwę się za kilka miesięcy w ty temacie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na Aquaroche od ponad dwóch lat ,nie widze żadnych przeszkód aby jej używać.W momencie zmiany akwa na większe wywaliłem całość LR a wstawiłem ceramike jednocześnie uruchamiając zeovit.Przejście przeszło bez strat i bez wysypu glonów itp.

http://picasaweb.google.pl/robert.robi59/AkwariumNowe25112008#5272951624110127074

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebym to ja miał aparat... a tak "komórka" ratój ! słabo widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem galerię, jak na komórkę to super fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie fakt że Balon znowu reklamuje swoją ceramikę temat stary i myślałem że zapomniany. Myślę że niech dalej robi co robi najlepiej czyli produkuje krasnale do ogrodu i tam ta ceramika się sprawdza i niech tak zostanie. Temat tej skały ciągnie się od roku u jak do dzisiaj nie widać zbiorników na tej skale.

Co do skały Aquaroche mam ją w zbiorniku od sierpnia 2009 zakupiłem 70 Kg

oto moje opinie.

plusy

1. Skała bardzo porowata

2. Bardzo ładnie filtruje, parametry idealne w dojżałym zbiorniku

3. Korale mięki i twarde są obojętne nie przeszkadza im ta skała

4. Łatwo można formować i wymyślać aranżację

5. Nie wprowadzamy do akwarium nie proszonych gości

Minusy

1. Nie chcą rosnąć na niej glony wapienne /wzasadzie niby to plus bo nie zatykają kanalików/

2. Strona wizualna niestety skała jest żółta nawet przy oświetleniu 20 000 K

3. Myślę że jest to dobre medium filtracyjne do sumpa.

4. Glony wręcz kochają się lepić bo jest bardzo porowata

Wnioski

Tak ale.........

jako podbudowa do RS oraz do sumpa

ps. Dzisiaj właśnie wymieniam skałę w akwarium na żywą ale zostawiam Aquaroche

na podbudowę i w sumpie. Zakupiłem dzisiaj od bigwalkera super LR skałę bardzo ładna

porowata i leciutka. Zresztą też nabyłem piękne korale ma na samej LR i chyba będę się skłaniał do przejścia na żywą ale że lubię eksperymęty to poczekam odezwę się za kilka miesięcy w ty temacie.

pozdrawiam

Sławku,nie reklamuje swojej ceramiki,bo moje produkty reklamy nie potrzebują :D,Ty za to owszem, no ale ktoś musi...Smutnym faktem jest,że jak chcesz zrobić coś dla rafy i środowiska to na pomoc tzw."akwarystów" u nas nie ma co liczyć,chociaż wszystkim powinno na tym zależeć ,jest wręcz odwrotnie ale to pozostawiam bez komentarza...

Widze że jesteś fanem krasnali:biggrin: ale niestety to nie ten adres, musisz podbić do innej firmy,z resztą widziałem spory wybór przy granicy, jak byś nadal był zainteresowany:biggrin:

Niestety ale nadal u nas jest tak,że najbardziej krzyczą ci którzy jakiegoś produktu nawet na oczy nie widzieli:lol: i nie pisze tu tylko o ceramice,kazdy wie o co chodzi...,przykłady mozna mnożyć na obu forach,smutne ale prawdziwe,niestety...

Ostanio jak przeglądam wątki na forach to w prawie każdym ,dokładasz swoje 5 groszy,nie wiem czy to kompleks ilości postów czy pozycji na forum:pardon:

Fajnie że masz tak dużą wiedze:good:,myśle że nie będzie żadnego problemu żebyś wrzucił fotki swojego akwa,w końcu prowadzisz baniak tyle lat, masz tak duże doświadczenie, z chęcią zobaczymy jak należy prowadzić i jak ma wyglądać akwarium morskie z prawdziwego zdażenia:good:

Pozdr. i czekamy na fotki :nono:

Ps. przeraszam za offa postaram się więcej nie zaśmiecać tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę żadnej reklamy w poście Sławka przedstawił plusy i minusy ,więc gdzie tu widzisz reklamę chciałbym wiedzieć ??? Może rzeczywiście nie widział Twoje skały, ja również, ale rozmawialiśmy z osobami które miały ją w baniaku i powiem Ci ,że jakoś nikt nie zachwalał ... dziwne co nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Smutnym faktem jest,że jak chcesz zrobić coś dla rafy i środowiska to na pomoc tzw."akwarystów" u nas nie ma co liczyć

Tez mnie to dziwi, jak mowie ludziom ze uzywam w baniaku 360 litrow 8 kg skaly a reszta to ceramika to sie dziwia i pytaja dlaczego, jak odpowiadam ze nie chce niszczyc rafy to dziwnie sie patrza i zazwyczaj nic nie odpowiadaja. W niedalekiej przyszlosci planuje upgrade to dwa razy wiekszego litraza i dojdzie tylko ceramika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaroche nadaje się ale tylko w połączeniu z LR (z przewagą LR). Na samej ceramice nie polecam odpalania solniczki bo długo nie dojrzeje (o ile wogóle). Miałem przez dwa miesiące zakwity wody, zmętnienie które dopiero "magicznie" ustąpiło dwa dni po dołożeniu 20 kilo LR z frachtu. Od tej pory zero problemów, woda kryształ. Ja również używam Aquaroche jako fundament pod LR bo faktycznie robi się później zółtawa. Jak @slawomirdyl zauważył, świetnie przyciąga glony nitkowate które wręcz uwielbiają na niej rosnąć - pokolce będą miały radochę. Niestety nie zauważyłem żeby filtrowała wodę, u mnie była ciągle mętna (glony, cyjano itd). Dopiero LR to zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aquaroche nadaje się ale tylko w połączeniu z LR (z przewagą LR). Na samej ceramice nie polecam odpalania solniczki bo długo nie dojrzeje (o ile wogóle). Miałem przez dwa miesiące zakwity wody, zmętnienie które dopiero "magicznie" ustąpiło dwa dni po dołożeniu 20 kilo LR z frachtu. Od tej pory zero problemów, woda kryształ. Ja również używam Aquaroche jako fundament pod LR bo faktycznie robi się później zółtawa. Jak @slawomirdyl zauważył, świetnie przyciąga glony nitkowate które wręcz uwielbiają na niej rosnąć - pokolce będą miały radochę. Niestety nie zauważyłem żeby filtrowała wodę, u mnie była ciągle mętna (glony, cyjano itd). Dopiero LR to zmieniła.

no chłopaku, widzę że coś tam zrozumiałeś, ale jeszcze nie chcesz przyznać racji kolegom, że Ci od razu dobrze radzili :D Będę obserwował Twoje postępy :)

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie wybrałem, na razie zbieram info smile.gif. Zastanawiam się nad nią z tej racji, że nie wylezie z niej aiptazja, kraby, modliszki, ani inne stwory, no tylko właśnie, boję się że będzie podłożem pod glony, tak jak pisze Nemezis.

No i wybrałeś już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwią ruchy w tym kierunku. Przyrównuję to do plastiku. Prawdziwa ochrona środowiska moim skromnym zadanie nie polega na produkcji substytutów tylko na opracowaniu technologii przyspieszania tworzenia się naturalnych odpowiedników. Zatem zamiast kombinować czym zastąpić lepiej się skupić jak sztucznie przyspieszyć wytwarzanie żywej skały. Wtedy w przypadku zniszczenia naturalnej rafy koralowej mamy gotowe metody jej odbudowy. A inaczej co ceramikę tam wsadzać będziemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×