Skocz do zawartości
brzydzi

Ph a bielenie korali

Rekomendowane odpowiedzi

@juwewaldi a miałeś ceramikę?? Czy nie. I objawy, tj bielenie korali też jak u mnie od dołu?? O tym, że masz NO3 zerowe to czytałem, chodzi mi o to jak zachowują się korale i czy coś zmieniałeś oprócz wywalenia DSB?

pozdro Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem ceramiki,

przez 1,5roku spsy były pastelowe,w ostatnim czasie niektóre akropory prawie że białe ,takie jasne,jak u tego całego Andrzeja,odpieniacz na mokro nie miał co odpieniać a ja jeszcze mądry mrożonkę płukałem,no i bum 2 akry poleciały,a reszta jeszcze pokurczona,po wywaleniu dsb nic narazie nie robie,zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu niedawno napisał,że każdy baniak ma jakieś półtora do 2 lat,i z tej lub innej przyczyny spsy polecą

i chyba miał rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi miec tyle co mój 10 lat, wtedy bedzie ok pod warunkim że sam nic w nim nienamieszam jak ostatnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grzegorz,

widziałem w innym wątku ze uporałeś się z problemem, gratuluję :) Może opisz co wymyśliłeś, na pewno przyda się na przyszłość innym użytkownikom.

Pozdr

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Tomku,

a więc zacząłem karmić korale i odpieniacz na sucho. Pomogło, korale nabrały barwy i przestały bielec. Teraz ładnie ruszyły i wyglądają na bardzo zadowolone. Jeszcze tylko uporam się z nalotem i będzie cacy :good:

pozdro Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mamy kolejny przypadek zbyt wyśrubowanej filtracji co po dłuższym czasie sprawia problem, najważniejsze, że wszystko idzie w dobra stronę i można wyciągnąć wnioski a przyszłość :good:

Powodzonka

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja cos dodam...

moze mi nie bielaja.. ale padaja sps`y, tylko xenia rosnie jak glupia...

wina obarczam odpieniek, ktory albo na sucho daje nalot przed zbiorniczkiem brazowy albo na mokro zolto-brazowy plyn - ok 20 ml na tydzien

woda niestety chyba wyjalowiona na tyle, ze wsio pada... ... :good:

podmianki 15% co 2 tyg to za malo, a nie dozuje nic...

dodam, 1,5 kostki dziennie daje (rozne kazdego dnia) na 6 ryb i 1 krewetke i 2 pustelniki i 2 dzikusy...

fotek sie wstydze aktualnie wrzucic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz SPSy a nic nie dozujesz to sprawdź poziom Ca i Mg bo to może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to i ja cos dodam...

moze mi nie bielaja.. ale padaja sps`y, tylko xenia rosnie jak glupia...

wina obarczam odpieniek, ktory albo na sucho daje nalot przed zbiorniczkiem brazowy albo na mokro zolto-brazowy plyn - ok 20 ml na tydzien

woda niestety chyba wyjalowiona na tyle, ze wsio pada... ... :good:

podmianki 15% co 2 tyg to za malo, a nie dozuje nic...

dodam, 1,5 kostki dziennie daje (rozne kazdego dnia) na 6 ryb i 1 krewetke i 2 pustelniki i 2 dzikusy...

fotek sie wstydze aktualnie wrzucic...

Podmina 15% to troche dużo jak na raz , zwłaszcza gdy zbiornik wygląda na wyjałowiony skoro korale padają.

Wstrzymaj się z podmianami na kilka tygodni i obserwuj korale , potem ja wrócisz do podmian to proponuje 5% i powinno byc ok . Pamiętaj że sole syntetyczne sż żrące i mieszj solanke 2-3 doby przed podmianą.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×