Skocz do zawartości
aeternus12

LED ver. 1 wymiana chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierza wymienić chłodzenie w takiej lampie. Wykręciłem wszytskie śrudby z boku mimo to coś dalej trzyma obudowę. Czy ktoś może mi poradzić jak tą lampę rozebrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręć wszystkie śruby dookoła, chwyć za linki, zblokuj czymś dół lampy (ten z ledami) i "dekiel" razem z linkami musi wyjść. Blachy są do siebie mocno spasowane i czasem ciężko wychodzi.

Wentylatory wbrew pozorom są ciche, hałas robią ta siatka wklejona na gluta.

No i jeśli będziesz je chciał koniecznie wymieniać pamiętaj że przetwornica do wentylatorów daje 15V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w v.2 i jest cisza . Zamontowane zostały wentylatory 5 dBA , a siatka poszla do śmietnika . Powodzenia .:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z v.2 usunęliśmy siatkę, jednak błogiej ciszy nie ma. Wentylatory nadal hałasują.

Hepatus1000, gdzie można kupić takie ciche 5dBA na 15V?

W sklepach komputerowych są tylko na 12V, w dodatku dużo głośniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować stabilizator napięcia LM7812. kosztuje koło złotówki i jest bardzo mały o więcej pytaj loccutusa, bo na tym się kończy moja wiedza elektroniczna;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te wentylatory Asusa kupowalem na Allegro, więc pewnie tam również można je znaleźć.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb: jak u ciebie ? cisza ? Bo u mnie róznica ogromna . Należy pamiętać o zdjęciu siatek . Pozdrawiam Włodek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, ja te wentylator wykorzystalem do chłodzenia baniaka, zamontowałem sześć sztuk w koronie, skierowane lekko pod kątem w kierunku lustra wody, podłączone pod "odwroconego" RT2, efekt jest taki że temperatura nie podnosi się powyżej 26 stopni, a wentylatory, chodzą zupełnie bezszelestnie, nie wiem kiedy pracują :good:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie asusy maja mniejszą ilość obrotów , nie jestem pewien na 100% . Napewno musisz zdjąc siatke do asusów i będzie super .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z Was może, czy mogę odciąć całkowicie wentyle z lampy i zastosować swoje na osobnym zasilaniu? Może ktoś wie ile m3 powietrza pchają tamte zamontowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daliśmy 2 wentylatory 14cm 8,6dB 600obr. na osobnym zasilaniu 12V. Może niekoniecznie tak to sobie planowaliśmy, ale cel został osiągnięty. Jest cichutko :) teraz słychać już tylko pompy. Z tym też trzeba będzie powalczyć, wszystko w swoim czasie. Lampa i wentylatory są podpięte pod jeden programator czasowy, więc zawsze włączą się i wyłączą o tej samej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamontować jakiś termometr na aluminiowej płycie z diodami i obserwować jego wskazania :)

Może być taki prosty samochodowy z czujnikiem na kablu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję zamontować jakiś termometr na aluminiowej płycie z diodami i obserwować jego wskazania :)

Może być taki prosty samochodowy z czujnikiem na kablu...

Dlatego pytam o jakieś parametry wiatraków oryginalnych. 2000tys obrotów? Ponad 100m3h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka może być max. temp. na płycie? Z boków obudowy wieje chłodny wiaterek, obudowa ma podobną temperaturę jak przy oryginalnych wiatrakach.

Wg specyfikacji moje wiatraki mają po 80m3/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki w panelach nie dali radiatora tylko zwykłą aluminiową blache. Ma ci ona ponad 45 stopni przy prądzie ledów fabrycznie obniżonym do 270mA. Generalnie to daje jakiś tam zapas bezpieczeństwa ale znając zamiłowanie nasze do przeróbek po prostu uczulam na ten problem ;). Dziś wymiana wentylatorów, jutro montaż sterowania o którym głośno na forum i przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może się okazać że - strzelam - 2 tysiące godzin i mamy... lampki choinkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłam temperaturę na płycie po 9 godzinach świecenia, około 32 stopni.

Loccutus - dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×