Skocz do zawartości
Jacek56

Przeprowadzka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje w Trojmiescie 4 silnych do przeniesienia akwarium i wyposazenia. Wymiary akwarium: 180x90x60, gr szkla 12mm.

Czy ktos moze wie gdzie ich mozna znalesc. Przenosiny wstepnie planuje za okolo 5tyg.

(przepraszam za pisownie ale nie mam polskich znakow)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Poszukuje w Trojmiescie 4 silnych do przeniesienia akwarium i wyposazenia. Wymiary akwarium: 180x90x60, gr szkla 12mm.

Czy ktos moze wie gdzie ich mozna znalesc. Przenosiny wstepnie planuje za okolo 5tyg.

(przepraszam za pisownie ale nie mam polskich znakow)

Pozdrawiam

jacek ja korzystam przewaznei z filrmy LiderPack przenosili mi juz wiele zbiornikow zaplacisz z 200 zł a oni maja pasy i doswiadczenie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki. Odezwe sie jak wroce, bede potrzebowac Twoj 1000ltr pojemnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Jacku,

jak tam przeprowadzka ? :D może wstawiłbyś jakieś foteczki :dance3:

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do pobliskiej siłowni :D hehe Podpinam się pod wypowiedź Tomka chciałbym zobaczyć jak zgrałeś te przenosiny logistycznie (o ile robiłeś fotki) :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było momentami ciekawie, przeszło tydzień walki ale się udało. Strat generalnie wielkich nie poniosłem ale niektóre zwierzaki ta przeprowadzka dobiła :sad:

Logistycznie nie było tak źle. Demontaż całego systemu zajął zaledwie pół dnia. Chłopaki z firmy aktywnie pomagali w wybieraniu wody,piasku i demolki obudowy stelaża. Najgorsze zaczęło się po przeniesieniu i ustawieniu akwarium w planowanym miejscu. Montaż na nowo całego systemu. Jak zawsze wprowadza się udoskonalenia, zmiany itp. To zabiera najwięcej czasu.

System powoli dochodzi do siebie. W lipcu planuję dokończenie układania skały i wykończenie instalacji. Na razie cała skała jest wrzucona, "bardzo na szybkiego", a cała reszta podłączona prowizorycznie. Najgorsze jest to, że prowizorki są najtrwalsze i ciągną się w nieskończoność, czego moje akwarium jest przykładem od lutego tego roku.

W tym miejscu chciałbym jeszcze raz podziękować Piotrowi NOA z Rumi za okazaną pomoc i poświęcony czas, oraz Maćkowi z rafa.pl za wypożyczenie zbiornika.

Więcej zdjęć na http://aqua-reef.pl/targowisko-f17/s-koralowce-miekkie-t1374/page3.html#post23730

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki uprzejmości mojej ukochany żony, aktualny widok szczepkarium. W górnym lewym rogu pływa rybka zwana "WANDZIA". Mój pierwszy sukces hodowlany. Tu chciałbym podziękować THCSKIBA za dostarczanie pokarmu do odchowania Wańdzi.

Pozdrawiam

Jacek

3606_thumb.attach

3607_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gatki ! Trzymam kciuki za szybkie i bezbolesne zasiedlenie bańki :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka wiąż trwa. Problem z lampami ledowymi BP rozwiązany. Nowe oprogramowanie i migotanie ustało. Lampy zamontowane w pokrywie. Dzisiaj pan Zdzisiu przyszedł i rozpoczął się montaż obudowy. Nareszcie akwarium przestaje straszyć gmatwaniną kabli i rurek, wszystko ukryte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto jak wygląda całość.Następny krok to ustawić skałę i wyprostować parametry wody (żebym tylko znał jakie są :lol: ). I jeszcze nowy mieszkaniec w walce z glonami.

Pozdrawiam

Jacek

post-400-092116500 1280774362_thumb.jpg

post-400-062713100 1280775186_thumb.jpg

Edytowane przez Jacek56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małym akwarium nie mam za dużo skały, a żeby dostać się do wapiennych będzie musiał zjeść zielone. Zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zabudowane akwaria. good2.gifMasz do nich dostęp od tyłu?biggrin.gif

Edytowane przez Piotr34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważył Waldek dojście na zaplecze (kantorka) jest. Do akwariów można również dostać się od frontu. Zbiorniki są zabudowane koroną ze spienionego PCV dla oświetlenia, aby ograniczyć parowanie i co by rybki nie wyskakiwały. Problemów z temperaturą nie było. W czasie największych upałów temperatura wzrosła do 28.3. Zobaczymy jak będzie zimą czy grzałka nie będzie potrzebna? Jeżeli tak, to oświetlenie w małym akwarium z chińskiego ledowego zostanie zamienione na 1x250Watt HQI. Najważniejsze jest to, że po zmianie oświetlenia na ledowe rachunek za energię zmalał o 200zł. Zobaczymy jaki będzie następny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, dobra wiadomość, jeżowiec siedzi na tylnej szybie i wcina zielone glony. Ciekaw jestem co się stanie z parametrami wody gdy glonów zabraknie, pewno trzeba będzie dosypać "kulek".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×