Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Taki patent robil Pawel Szewczak z Atoll, ale nie bylo to lustro weneckie, tylko panel sterowany prądem.

Właśnie o takie coś mi chodzi, nawet gdzieś widziałem film jak to działa.

kostia Dzięki wielkie znalazłem Za Mgłą

Czasami potrzeba tego czegoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale żeby iść na łatwiznę :)

Czytam wasze wypowiedzi i zaczynam się zastanawiać.

Bo jestem w trakcie projektowania domu i właśnie takie akwarium chciałem mieć.

A jeżeli chodzi o obsługę to nie wystarczy nad akwarium zamontować jakiegoś uchylnego panelu ?

wygrzebalem troche fotek przeziernych zbiornikow, moze sie przydadza, obecenie robie zbiornik przezierny 350x100x80 to dorzuce fotki z tej realizacji.

3186_thumb.attach

3187_thumb.attach

3188_thumb.attach

3189_thumb.attach

3190_thumb.attach

3191_thumb.attach

3192_thumb.attach

3193_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie o takie coś mi chodzi, nawet gdzieś widziałem film jak to działa.

kostia Dzięki wielkie znalazłem Za Mgłą

Czasami potrzeba tego czegoś :)

Jeśli chciałbys robić taki panel to chyba miałem opis tego patentu, moge go poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mgła :), co niektóre osoby wiedza jak spierniczyc akwarium np. w MIR Gdynia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za mgła :), co niektóre osoby wiedza jak spierniczyc akwarium np. w MIR Gdynia :ok:

W MIR jest jedno (albo było) jedno 800 l akwarium z Malawii ? Co ci sie w nim nie podoba? I dlaczego piszesz o pielegnicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MIG i Akwarium Gdyńskie jedno i to samo , a z tego co pamietam to maja tam akwaria morskie, prawda?

http://www.mir.gdynia.pl/

czy sie myle , chyba że to jest muzeum "chleba"

MIR czyli Morski Instytut Rybacki to osobny budynek, dawne Muzeum Akwarium obecnie Akwarium Gdyńskie to osobny budynek, osobne akwaria i osobna instytucja. Wiec tak, mylisz sie. MIG zaś, to samolot. Również mylisz sie myślac że ma to jakikolwiek związek z przeziernym akwarium Kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chciałbys robić taki panel to chyba miałem opis tego patentu, moge go poszukać.

Bardzo poproszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że sam jestem zainteresowany takim rozwiązaniem (dziura w mieszkaniu już straszy :-) ) prosiłbym o powrót do tematu a nie osobiste wycieczki

Wiem, że wszyscy straszą jak to trudno dostać się do korali z przodu ale w sumie tak szczerze to jak często grzebiecie w zbiorniku i przestawiacie korale? Raz na tydzień/miesiąc/kwartał?

Oczywiście w trakcie ustawiania jak widzę warto poprosić kogoś o pomoc żeby nie biegać z jednego pokoju do drugiego, szyby - hmmm - od tego są dobre czyściki magnetyczne i spokojnie można ogarnąć temat zaglonionych szyb.

A wrażenie przy takim baniaku IMHO zrekompensuje niedogodności obsługi (ale to na 100% będę mógł potwierdzić dopiero za parę/naście/ miesięcy)

EDIT: jeśli chodzi o takie akwa ze sterowaną przeziernością szyby to proponuję przyjrzeć się temu rozwiązaniu:

http://pl.saint-gobain-glass.com/b2b/default.asp?nav1=pr&nav2=details&nav3=Vision&nav4=7111

i męczyć polskiego dystrybutora Saint Gobain (f-ma Glaspol).

Po prawej stronie są linki z rozwiązań i jest m.in. akwarium zrobione z takiego szkła.

Aha - minusem moim zdaniem jest to, że przy braku zasilania szkło jest matowe. Dopiero po podpięciu zasilania robi się przezroczyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wszyscy straszą jak to trudno dostać się do korali z przodu ale w sumie tak szczerze to jak często grzebiecie w zbiorniku i przestawiacie korale? Raz na tydzień/miesiąc/kwartał?

Nie ma cxo sie oszukiwac to jest upierdliwe rozwiazanie ale jak mus to i z ochota, da sie. Ja robiłem patent z kamera i tv bardzo pomocne.

Oczywiście w trakcie ustawiania jak widzę warto poprosić kogoś o pomoc żeby nie biegać z jednego pokoju do drugiego, szyby - hmmm - od tego są dobre czyściki magnetyczne i spokojnie można ogarnąć temat zaglonionych szyb.

czyszczenie jest nie klopotliwe...

EDIT: m moim zdaniem jest to, że przy braku zasilania szkło jest matowe. Dopiero po podpięciu zasilania robi się przezroczyste.

z tego co pamietam to bralo nieduzo pradu, mozna od biedy podpiac UPSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostia patent z kamerą jest niezły :-)

Tylko ja akurat TV mam naprzeciwko planowanego akwarium i nie wiem czy przez szkło/wodę będę widział obraz z kamerki :-) ale na pewno spróbuję jak tylko postawię baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk....wybicie dziury nad akwa od strony salonu (a wiec tam gdzie teraz nie ma dostepu) odpada u mnie calkoowicie. Po pierwsze dlatego ze nie chce miec w salonie zadnych otwieranych paneli, po drugie ze wzgledow technicznych. Zastosowano u mnie podwojne belki na gorze i wybicie nad nimi nie ma sensu bo i tak bym nie siegnal.....

Tak to wygladalo u mnie w czasie budowy mieszkania. Teraz juz wszystko wykonczone...

dziura.jpg

A moze najlepszym wyjsciem byloby zaplanowanie obsady dolnej partii zbiornika od strony niedostepnej i nabycie wszystkiego za jednym razem..... tak by wszystko na raz zaaplikowac???

pzdr

Zbych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę będzie ciężko cokolwiek porobić w baniaku bez bezpośredniego dostępu od przodu.

Nie da rady zaaplikować wszystkiego za jednym razem

PS. W ciekawym kierunku masz ułożone pustaki na tej ścianie działowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w przypadku zamontowania demontowanej osłony z przodu baniaka, problem przestaje mieć znaczenie.

Trzeba to wszystko dobrze rozplanować i powinno być OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, posiadałem akwa w ścianie do wczoraj :)

i nigdy więcej... akwa miałem 67 x 67 x 67 na wysokości 110 cm...wygląd mieszkanie był super - alwarium w rogu widoczne z salonu z kuchni i przedpokoju...

ale obługa koszmarna - wchodzenie na drabine - wyłączanie pompek i przesunięcie loclina w dół zeby coś dostrzec od góry, potem zawołanie żony żeby kontrolowała od strony salonu - i po omacku wyciągasz szczepke która spadła...koszmar

oczywiście, że się da bo prowadziłem tak zbiornik 3 lata....choć zdecydowanie nie polecam

pozdr

kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dół można obniżyć o 10cm, akwarium będzie ciut niżej, ale te 10cm to może być tyle właśnie by włożyć rękę czy manipulator i zrobić co trzeba. Kwestia ramy coś na wzór obrazu czy panelu w ścianie, załatwia maskowanie dostępu.

Myślę że zegeye sobie z tym poradzi, jak zrobił w czasie budowy porządny otwór w ścianie na akwarium z mediami to reszta to pikuś, PAN PIKUŚ :)

Jeszcze pomyślałem o jednym rozwiązaniu które miałem w podobnym zastosowaniu, to kamera i monitor, mam akurat zawsze jedną kamerę do monitoringu w zapasie i 15' monitor, oczywiście łącze bezprzewodowe. He to jest też bardzo dobre rozwiązanie, sam często w różnych sytuacjach korzystam z tego zestawu i to nie koniecznie przy akwarium. Dziś ceny takich urządzeń są śmiesznie niskie, kamerka może być też IP WiFi, jedynie jakość obrazu z tej kamery nie może być tgzw. Internetowa, ale tak za 500zł to może ciut słabo ale już coś widać. (tanie kamery mają problemy ze światłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glupota jak sie masz, moze i fajnie to wyglada w Twoich planach, wyobrazasz sobie obraz a wnim plywjace rybki i kolorowe morskie zycie. ale z praktycznej strony to jest "mega" utrudnienie, poza tym bedziesz chcial dluzej posiedzie, poogladac to podstawisz sobie fotel. i co sie okaze? ze za wysoko masz akwarium. a stanie bedzie Cie zniechecac do ogladania. pozatym z drugiej strony i tak bedziesz musial podstawiac jakas drabine. co jeszcze? czyscikiem nagnetycznym trudno sie czysci szybe przy styku z piaskiem, i albo zlapiesz piasek pod czyscik i przerysujesz szybe, albo bedziesz miec zasyfiona szybe na dole, bo przy piasku najlepiej sie sprawdza skrobaczka i bez strestu ze zrobisz ryse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×