Skocz do zawartości
artisu

400 litrów na start...

Rekomendowane odpowiedzi

Pomylily Ci sie modele,na aukcji jest NW 110,A Ty podasles linka do DNW-110.

Przeczytaj dokladnie co jest przedmiotem aukcji,bo chyba nie doczytales.

Fotka na ukcji jest nie tego odpieniacza co sprzedaja.Daj se spokoj z tym odpienkiem,pompka 18w nie pociagnie baniaka 400l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomylily Ci sie modele,na aukcji jest NW 110,A Ty podasles linka do DNW-110.

Przeczytaj dokladnie co jest przedmiotem aukcji,bo chyba nie doczytales.

Fotka na ukcji jest nie tego odpieniacza co sprzedaja.Daj se spokoj z tym odpienkiem,pompka 18w nie pociagnie baniaka 400l.

Ta pompka 18w to wewnętrzna w obiegu odpieniacza, jak na mój gust służy raczej do wytwarzania piany ale ja się nie znam. W instrukcji pisze (po angielsku) że powinno się podłączyć ten odpieniacz albo do pompy obiegowej albo do czegoś innego bo sam nie ma mechanizmu tłoczącego wodę. Jak przyjdzie to będę się bawił. Wątpię że poważny sklep internetowy dawałby inny rysunek w opisie niż sprzedawany przedmiot.

Zresztą odpieniacz już kupiony więc nie ma co dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bedziesz kolejnym klientem tego sklepu, co sie dal w konia zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro, chyba masz rację, znalazłem na ich stronie jak naprawdę wygląda ten odpieniacz:

http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,,pl-pln,344490,0.html

Rzeczywiście trochę się różni od tego na zdjęciu z allegro ale za to nie wymaga dodatkowej pompki do pracy. Prędzej czy później i tak będę musiał kupić porządny odpieniacz jak przybędzie skały i ryb ale to pewnie za pół roku albo później. Jak na początek może być (o ile przyjdzie w miarę szybko, bo czytałem że ludzie faktycznie długo czekają tam na rzeczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już skałkę, na razie tylko syntetyczna ale wygląda super. a6dd9d2902aaa632med.jpg

7e366a222cb089d8med.jpg

Jest także bielutki piaseczek i osmoza. Tylko jak tu napełnić taki wielki zbiornik? trzeba wodę zbierać chyba cały tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to bedziesz kolejnym klientem tego sklepu, co sie dal w konia zrobic.

Odpieniacz przyszedł razem z solą (Reef Crystals 25 kilo).

Przywiozłem też zbiorniczek na sumpa który zrobili mi na zamówienie w Mikołowie. Jak wszystko uruchomię to wrzucę fotki, póki co zalewam akwarium osmozą od wczoraj ale to 400 litrów więc pewnie jeszcze trochę zejdzie.

34dc3b8db14a7ea8med.jpg

85e867d8be7deeb1med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D patrzac na ost. fotke to oprocz osmozy lejesz tez inne plyny ;)

pozdroofka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to mój odpieniacz. Jak jestem wpieniony to pomaga :D

Tak to wygląda dzisiaj. Odpieniacz, grzałka, hydrometr w sumpie już działają. Teraz kombinuję z pompą obiegową i przelewem. Co kilka godzin dolewam osmozy ze zbiornika ciśnieniowego ale napełnianie potrwa jeszcze kilka dni. Dzisiaj kupię jedną świetlówkę aktyniczną, pozostałe 3 zostawię takie jakie są.

Jakie mam kupić pompy do fal (zbiornik 400 litrów, 150 cm długości)?

Czy jak posolę to mogę wrzucić jedną rybkę czy czekać aż będzie żywa skała i wszystko się ustabilizuje?

90eb6a122689aa79med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed solą Reef Crystal, po zasoleniu wody wyszło że fosforany się podniosły do poziomu 0,3 mg/litr. Ja mam słabe światło i na początek będą rybki a nie korale ale więcej tej soli nie kupię.Mam już gotowy przelew i cyrkulację do sumpa ale czekam aż zbiornik się napełni, jest już 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj se spokoj z tym odpienkiem,pompka 18w nie pociagnie baniaka 400l.

Wg twojego toku rozumowania Deltec apf600 nie pociagnie baniaka 400l a z praktyki wiadomo ze i 700 pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestrzegam przed solą Reef Crystal, po zasoleniu wody wyszło że fosforany się podniosły do poziomu 0,3 mg/litr.

Skad ta pewnosc ze to sol, a nie np. sztuczna skala??? Mierzyles poziom PO4 przed wlaniem wody slonej do tych kamieni? Mierzyles zawartosc fosforanow w wodzie po RO? Pytam z ciekawosci bo sam uzywam tej soli....

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lionfish,tylko ze Deltec ma pompe 38wat.2000l/h i 3 metry podnoszenia a ta w Octopusie to zabawka 1000l/h i 1,6m podnoszenia.,wiem bo sam mialem taki odpieniacz i powiem ze sie nadaje do akwa max 150l.A w tej chwili mam odpieniacz diy na AB 2000/1 i porownywanie tych obu pomp nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta, w moim odpieniaczu pompa jest 2tys litrów/godz, widocznie nie mieli takiego jaki zamawiałem i wysłali wyższy model bo na pudełku jest NW 115 :shocked: Robiłem test na słodkiej wodzie i w rurze odpieniacza jest taki młyn że nawet czysta woda się pieni na wylocie. Myślę że w pompie do odpieniacza to na ile podnosi słup wody nie ma znaczenia, bardziej liczy się np. to że ma wirnik igiełkowy co rozbija bąbelki powietrza na drobne. Zrobię jeszcze test tej soli w szklance ale wszystko właśnie wskazuje na sól bo osmoza jest OK, sprawdzałem ją i nic nie przepuszcza poza czystą wodą (GH 0, No3 0, PO4 0 ). Przy takich fosforanach to gloniska mnie zjedzą...

A na pomiary nigdy nie jest za wcześnie, trzeba robić ciągle żeby wiedzieć co się dzieje z wodą zwłaszcza jak się uruchamia zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz spoko odpieniacz,powinien dac rade w Twoim baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "fosforany" to masz raczej ze skały a nie z soli.

Myślę, że zacząłeś z innej strony, zamiast wpierw żywa skała i nacisk na filtrację, dopiero później dekoracje z ceramiki to na pierwszy ogień poszła sztuczna skała.

Jeśli chcesz ją "ożywić" to wato byloby z worek żywego piasku albo jeszcze lepiej jakiś "używany" wydębić i zasiedlić choć garstką właściwych mikroorganizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, mamy pecha, ta sól zawiera fosforany i to sporo. Jak masz glony w akwarium to już znasz ich powód.

Ta żółta próbka to woda z osmozy a po lewej to ta sama woda tylko posolona w szklance.

Wszyscy mówią ta sól jest dobra a tamta nie ale nikt nie pisze czy ma np. fosforany, ile wapnia rozpuszczonego itd.

ff5c571976169091med.jpg

Tomek, sprawdzałem ceramikę i nie zmienia parametrów. Mam zamówioną żywą skałę (22 kilo pod koniec miesiąca). Mam nadzieję że zdążę zalać zbiornik wodą. Muszę jeszcze kupić dwa kanistry po 25 litrów na podmiany wody bo teraz leję po kilka litrów co 2 godziny osmozy.

Jakie kupić pompy cyrkulacyjne? wystarczą 2x3000 czy 2x5000 l/h? A obiegówka może być 1100 czy 2000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś trafilem na tabelę z dokładnymi pomiarami zawartości różnych soli, było naprawdę dość dokładnie wszystko przebadane no i jakieś "nawozy" były i to celowo i wcale nie tak mało.

Trudno też powiedzieć czy czasem test nie zareagował w ten sposób z powodu "nieprzegryzienia" się jeszcze świeżej solanki. Odczekaj ze 2 doby jak już napełnisz i posolisz na zicher.

A gloniska to powinieneś mieć, bardziej byłoby zastanawiające czemu ich nie ma, więc tym się nie martw. Może faktycznie by zaoszczędzić sobie stresu, to na początku tylko zasolenie i temperatura, resztę odłóż do czasu aż będzie żywa skała no i woda jako tako się wyklaruje, wtedy tak dla samej wiedzy i treningu warto się pobawić, sam tak też robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×