Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Bardzo proszę o podpowiedź . Stosuje od jakiegoś czasu sól preis . W związku ze zmianą akwarium na większe chciałem ograniczyć troszkę wydatki . I tu pomysł . Czy mogę ją zastąpić solą kent . Czy jest na tyle dobra . Bo co do ceny to jest naprawdę różnica . Może jakąś inną polecicie . Dziękuje za wszelkie rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczasz wydatki przez powiekszanie baniaczka?? ;)

Gdzie sens, gdzie logika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam KENTa od kilku lat, i nigdy nie miałem z tą solą żadnych problemów. Ładnie sie rozpuszcza, nie bryli się. Dla mnie bomba. Polecam każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio przerzuciłem się na Kenta. Powiem, że rozpuszcza się lepiej od Preisa. Wypróbuję jeszcze Reef Crystals.

PS. Sprawdzajcie czasami pisownię bo niektóre błędy aż w oczy kolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem soli Kent,rozpuszczała się super,nigdy nie zbrylała ale miałem problemy z okrzemkami,zmieniłem Kenta na TM bio activ i problem zniknął całkowicie.Więcej do Kenta nie wrócę pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kent jest mniej wydajny od Preisa,wiec nie wiem czy tak zaoszczedzisz.

Dla porownania,zeby uzyskac zasolenie1,025 w 10l wody potrzeba 380g Preisa i 404g Kenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro37 ale to oznacza tylko, ze kent zawiera duzo wiecej elementow niz preis. zasadniczo mierzac zasoilenie, mierzymy stezenie NaCl, czyli wlasciwie to co najmniej nas interesuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowując roztwór mierzymy jego gęstość a ta wyraża ilość rozpuszczonych wszystkich soli ( generalnie wszystkich związków ) w danej objętości.

Może to świadczyć o większej ilości składników w Kencie. Ale równie dobrze może znaczyć o tym , że Kent używa hydratów zamiast soli soli bezwodnych. Podobnie jest przy robieniu roztworów do ballinga - w zależności od tego czy np. chlorek magnezu jest bezwodny/dwuwodny/sześciowodny używa się go coraz więcej by uzyskać roztwór o tym samym stężeniu.

Osobiście długo używałem preisa ale ostatnio mam przy nim problem z kH - teraz przechodze na Kenta i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chodi coś Ci sie pomyliło.Skoro Preisa sie sypie mniej to znaczy ze ma wiecej skladnikow,albo wiekszej czystosci od Kenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porownania,zeby uzyskac zasolenie1,025 w 10l wody potrzeba 380g Preisa i 404g Kenta.

No zgadza sie :-) a soli kuchennej wystarczy 330 g ;) czy to oznacza, ze jest najlepsza ? :good::):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie stosowałam soli Kenta, ale słyszałam od "praktykujących" , że wiaderko wiaderku nie równe. w zależności od partii (soli) parametry zupełnie różne.

jak i w Preisie ostatnimi czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość sypanej soli zależy nie od zawartości mikro/makro elementów, ale od uwodnienia soli, czyli tego ile jest w soli wody. Jeżeli Preis'a sypiesz 380 gram, a Kenta 404 gramy to znaczy, że te 20 gram różnicy w Kencie to woda, za którą dzielnie płacimy ładne pieniądze :D

Ja polecę nową sól ATI, Preisa, Reefers Best Salt KZ - korzystałem z każdej z nich i byłem zadowolony. Kenta używałem przed 2-3 laty i nie narzekałem, ale jakoś subiektywnie stwierdzałem, że wolę inne sole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiazanie dla mnie to sól Aquarium System Instant Ocean +Reef Cristal za cene 410zł za 50 kg jest jak najbardziej odpowiednie , a i podopiecznym to pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sól seachem jest dobra?:) ja takiej właśnie używam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem kenta nie raz ale na dzień dzisiejszy nigdy tego nie kupie.

W mojej opini to syf, fatalna wręcz rozpuszczalnosc, czasem syf zostaje na dnie nie rozpuszczony.

Bryluje się i w sloikach i w pojemnikach.Skamieniała sól moim zdaniem nadaje sie do smieci tylko i wylącznie.

Kenta mialem wiele razy swego czasu nie przeszkadzało mi ale za duzo na zagraniczych forach naczytałem sie o tym i podziękuje.Zresztą jeśli sól juz sie bryluje w zamknietych workach swiadczy to tylko i wylącznie o podejsciu producenta do towaru... oszczedzać na opakowaniach to kaszana.

Osobiscie najlepszy kompromis cena/jakosc to sól reef crystals a jedne z lepszych to preiss i marine enviroment.

Moja rada kupić reef crystals i paczke preissa i od czasu do czasu zrobić podmianke na tej lepszej.

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem kenta nie raz ale na dzień dzisiejszy nigdy tego nie kupie.

W mojej opini to syf, fatalna wręcz rozpuszczalnosc, czasem syf zostaje na dnie nie rozpuszczony.

Bryluje się i w sloikach i w pojemnikach.Skamieniała sól moim zdaniem nadaje sie do smieci tylko i wylącznie.

Kenta mialem wiele razy swego czasu nie przeszkadzało mi ale za duzo na zagraniczych forach naczytałem sie o tym i podziękuje.Zresztą jeśli sól juz sie bryluje w zamknietych workach swiadczy to tylko i wylącznie o podejsciu producenta do towaru... oszczedzać na opakowaniach to kaszana.

Osobiscie najlepszy kompromis cena/jakosc to sól reef crystals a jedne z lepszych to preiss i marine enviroment.

Moja rada kupić reef crystals i paczke preissa i od czasu do czasu zrobić podmianke na tej lepszej.

Może to wina sklepu ? Gdzie kupowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×