Skocz do zawartości
stooodent

Jak umocować gorgonie ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie zakupiłem gorgonie i nie bardzo wiem jak ją umocować, jest bez skałki.

I czy może stać w piasku ?

Jakie jest minimum pokarmowe dla tych stworów?

xpswtf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to istnieja gorgonie fotosyntezujace? :) znow polece milliput. Zagniatasz kulke, do skalki, badyla w kulke i stoi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyklej do skałki.

Jeżeli to niefoto to miksem mrożonek kilka razy dziennie.

Poszukaj, było na tym forum i na drugim też.

Np. http://aqua-reef.pl/niefotosyntezujace-f65/250l-z-niefoto-t911.html

Co do tego linku to się wzoruje na tym baniaku, ja pytałem o minimum, a Merriq ma tego tam tyle że aż blado się robi przed oczami. Na razie nie stać mnie teraz aby jednorazowo wywalić tyle PLN-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest minimum pokarmowe dla bluberry?

Podejrzewam, że niektorzy wiedzą...

Uogólniając.Jak napisze ze tyle kostek mrozonek az wszystkie polipy złapia i się najedzą to wystarczy?Jeszcze pozostaje problem filtracji przy takim karmieniu.

To bardzo trudna gorgonia.Czasami jest tak, że zapewniając jej max pokarmu obserwujemy ,ze nie wszystkie jej potrzeby zostaly spełnione a gorgonia traci polipy i tkanke, więc bez jakiejkolwiek wiedzy byc może własnie wywalilsz do kosza tyle PLNów ile była warta. Szkoda tylko zwierzaka.

Bez skałki nie moze stac w piasku. Zrób jej podstawke z kleju i malej skalki.

A moje pytania brzmią jak zamierzasz ja utrzymac przy zyciu. Jaki masz litraż,sprzęt itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to chyba najciezsza do utrzymania gorgonia, i ogolnie najciezszy zwierzak niefoto.

najciezsza bo ciezko jest jej znalesc odpowiednie miejsce i jest mocno kapryśna.

karmienie to jakas drobnica, moina, wrotka, plankton, ikra morska, ikra homara, produkty FM, ale karmienie to nie problem, problemem jest to by sie otworzyla :)

przyklej do skaly klejem plastelinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie karmie obsadę reefbooster-em, mrożonki, i grotech PlanktoMarine P, w miare napływu PLN zakupuje następne preparaty

Litraż 250 l cyrkulacja 2 x 2400 marea, pompa główna ab 2000/1, oświetlenie 2x ATI 24W Aquablue Special, 2 x ATI 24 W Blue Plus, refugium i odpieniacz mojego wykonania

6qvfnn.jpg

Jeśli to zła konfiguracja lub czegoś brakuję to proszę o podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie to chyba najciezsza do utrzymania gorgonia, i ogolnie najciezszy zwierzak niefoto.

najciezsza bo ciezko jest jej znalesc odpowiednie miejsce i jest mocno kapryśna.

karmienie to jakas drobnica, moina, wrotka, plankton, ikra morska, ikra homara, produkty FM, ale karmienie to nie problem, problemem jest to by sie otworzyla :)

przyklej do skaly klejem plastelinowym.

Dzięki o to mi chodziło, a jeśli chodzi o otwieranie to mam już ja drugi tydzień i jak na razie odpukać prawie cały czas jest otwarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan nie tylko drobnica.Pamiętam, jak moja złośnica łapała z upodobaniem nawet artemie:) polip puchł i wtedy dopiero wygladała jak prawdziwa jagódka. eh wspomnienia;/

@Stooodent (kurcze duzo tego "o") :)

Z suchych moge polecić jeszcze GroTech - NutriMarine Instant nie drogi, mocno upchany w opakowaniu starcza na dlugo a korale świetnie reagują. Stosowałam go zawsze na początek karmienia by rozbudzić korale np dla tubastrea.

Jeszcze Aquarium Systems ZoPlan jest calkiem ok.No i Cyclop-Eeze.

Calkiem sporo swiatła.Zbiornik (SPS,LPS i inne) czy tylko będzie dla niefoto?

Cóż jeszcze ? Powodzenia, w przygodzie z niefotosyntezującymi nigdy dość:)

No i czekam na dalsze relacje

Ps gdzie mozna obejrzeć twój zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracje wydaje sie byc ok :)

ja bym dał tylko 2x24 w :) u mnie na 180 litrów swieci 1x24 W :) mialy byc dwie ale jakos z dwoma za jasno jest :)

odpieniacz jak dziala ? wrzuc jakas fote i wogole załóż swój temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do światła to zamierzam zmienić na dwie 39 W, ale jeszcze się bije z myślami na jakie.

Moja obsada jest skromna co do twardych i miękasów to będą na wydanie gdyż zapadła ostateczna decyzja aby zacząć przygodę z nie foto. Co do obecnej obsady nie foto to trzy tuby, jak na razie je ratuje, praktycznie trupy w takim stanie były w sklepie dosłownie konającym, ale teraz znacznie mają się lepiej, zaczynają wciągać pokarm, najgorzej żółta ale wyprowadzę ja na porządne nie foto

2qui55l.jpg

2wq9wnc.jpg

i5575k.jpg

ae32aq.jpg

ws1gkm.jpg

Nie bardzo wiem co to jest ale fajnie rośnie i mi się podoba

s0uzxg.jpg

@Natan odpieniacz śmiga , jestem z mojej konstrukcji zadowolony i to nawet bardzo, zrobiłem go sam i działa i to całkiem nieźle, satysfakcja jest najlepsza nagrodą

2lax7pt.jpg

2vs5fr6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuby w dobrym stanie są w porównaniu do mojej która ostatnio dostałem:

036.jpg

:)

ostatnia to chyba farbowana aurea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja brązowa tak wyglądała, ale z dnia na dzień ma się jej lepiej, karmienie w butelce przynosi efekty.

@Natan ta ostatnia moja tuba jest farbowana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie wydaje, ale pewien nie jestem.

tez kiedys mialem zaglodzona pofarbowana tube i wygladala podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam taka gorgonie i szczepki przykleilem na kropelke do skalki i jest ok,karmie samymi mrozonkami (czerwona wrotka,czerwony plankton) a jak jest glodna to i artemie wcina,im wiecej karmie tym czesciej sie otwiera ze swiatlem czy bez,najładniej wyglada jak jest głodna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×