Skocz do zawartości
reefrepublic

reefLIGHT 150 - oswietlenie, lampa LED dla akwarystyki

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy dobrze dodałem zdjęcie zdjecie robione na szybko telefonem

post-2255-0-78413200-1331666416_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli udowodniłeś że świeci. Pomijając klockowatość konstrukcji, ale to może się komuś podobać może to być całkiem dobra lampa. W moich oczach dyskwalifikuje firmę jednak nierzetelny, marketingowy bełkot nic nie mający wspólnego z danymi technicznymi. Ceny oczywiscie także należałoby podzielić przez dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dane techniczne to dla ledów noname czy cree?

Edytowane przez robi59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziel przez dwa i wyjdzie cena po targowaniu wygląd bardzo fajnie wygląda nad akwa miałem już nad akwarium chinczyki miałem na próbę od kolegi Pacific Sun Black Python nie dziękuję lampy z wiatraczkami nie dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś zobaczysz coś z porządnym wiatraczkiem, bez kompromisów i ściemniania to zmienisz zdanie. A porównanie z chińczykiem .... brawo, to mnie zachęciłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porównuję tylko piszę że miałem chinczyka i Pacific Sun Black Python a ta lampa jest z górnej półki a teraz mam reeflight150 i jestem zadowolony

Edytowane przez kadm-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Moją intencją nie jest zmiana Twojego zdania. Lampa świeci, kolor Ci się podoba i zwierzęta rosną. I o to przecież w tym chodzi. Piszę tylko że nie odpowiadają mi w niej dwie rzeczy: design robiony widłami przez Saszkę za stodołą - ale to rzecz gustu i nie podlega dyskusji. Najbardziej razi mnie to, że gość odpowiedzialny za rzetelną informację o produkcie albo ma potencjalnych klientów za głupców albo sam jest głupcem. Inaczej by takich pierdół nie wypisywał. A ja nie chcę być traktowany jak głupiec, ani nie chce nic od głupca kupować - więc ta lampa nie jest dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem dwa powody dla których jej nie mam/miałem. Nie twierdzę jednak że ona nie świeci. To tak dla jasności. Przykręcenie paru diód do kawałka aluminium nie jest jakimś szczytem myśli technicznej, zwłaszcza za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć że cena jest sprzed dwóch lat.

Post jest o lampach, a nie o firmie i osobach tam pracujących, w związku z czym dziękuje za kolejną rzeczową wypowiedź.

Dla ścisłości ceny lamp na dzień dzisiejszy wyglądają następująco:

reefLIGHT™ 100: 4200

reefLIGHT™ 150: 6300

reefLIGHT™ 50: 2100

Dziękuje za foteczkę, zwierzaki w dobrej kondycji a o to chodzi :thumbsup:

A jak już jesteśmy przy dyskusjach co byście proponowali w zamian.

Edytowane przez helmofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale co ta fotka wnosi do dyskusji skoro miekasy to pod żarówką by rosły? Pokażcie mi zbiornik SPS na tej lampie to wtedy można powiedzieć że świeci.

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helmofon - to ceny oczywiscie na no-name

Ja jutro wysylam do kolegi lampke 72w ze sterowaniem .fakt chlodZona wentylatorami ale za to na cree ... Przy jednej sztuce zrobionej tylko oddalem ja za 1000 zl

Poza tym takie pytanie mam jezeli ta najmniejsza lampka ma 100w a wymiar 50x 40 i zdecydujemy sie na cree to czy te diody nie beda troche daleko od siebie ?? To przeciez tylko 30 ledow ...

Dodam tylko ze lampa wg mnie nie wyglada zle ...

Aczkolwiek za ta cene producent moglby dorzucic jakis wbudowany kontroler . Nie kazdy ma profiluxa ...

Edytowane przez lubusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem jakie diody, takie ceny znalazłem na stronie. Dlatego pytam tutaj.

Edytowane przez helmofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wtedy kosztowala 3500 na cree to teraz na pewno nie kosztuje 2100 tym bardziej ze diody podrozaly w ostatnim czasie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomiooo jedni lubią miękkie drudzy twarde co za różnica jeśli ładnie wygląda i się rozrasta. Szkoda że nie mam zdjęcia sprzed trzech miesięcy porównał byś jak się rozrosły miękkie, jeśli tak działa zwykła żarówka to po co ta rozmowa kupuje jutro żarówki :lol: i czekam jeśli takie to łatwe na przyrosty a idąc dalej zaczynam myśleć o jakimś nowym około 1500 może 2000 litrów akwarium i z twardymi jeśli przyjdzie ochota ale wiem i tak lampa idzie do nowego akwa taka sama tylko dołożę tak jak w Pacific Sun Pandora XM - Ultimate fixture zestaw T5 z cztery sztuki 54w na ściemnialnych statecznikach i myślę że spokojnie będą rosły.
Co do wyglądu to moja druga połowa jest bardzo pedantyczna a tylko wybierając z trzech możliwości lamp wybrała właśnie tą o której piszemy a to znaczy dla mnie ze jest ładna. Kwestia gustu nie wnikam jaki, gdzie i jak jest gościu je sprzedający dla mnie nie ma żadnego problemy z tym sprzedającym.

@lubusik moja cena podam dokładnie niech będzie że reklama reefLIGHT 150 3200 z przesyłką plus kabel łączący do Profiluxa plus system ręcznej regulacji plus zawiesia do sufitu myślę że nie przepłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadm-pl - to nie była aluzja do twojego akwarium ani do Ciebie :) po prostu miekkie maja mniejsze wymagania co do parametrów wody i do swiatła - taki jest fakt także bez urazy :thumbsup:

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×