Skocz do zawartości
tomajk

Czerwony glon.

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu gdy nad refugium włączyłem HQI i światła jest full, pokazały się takie glony.

dsc8838.jpg

Wygląda mi to na Kallymenia reniformis

Czy ktoś ma doświadczenie z tym glonem ? rośnie dość szybko, jest ładny, przypomina płatki różane. Nie mam obecnie żadnych ryb w refugium więc nie wiem czy zjadliwe są te glony, no i najważniejsze czy nie staną się plagą. Pozostałe życie wygląda OK. przez tydzień po włączeniu światła był wysyp cyjano i wyglądało to tak jakby refugium dojrzewało, w głównym zbiorniku nie było żadnych zmian, poza wzrostem PH, do tej pory miałam między 7,80 rano a 8,00 pod wieczór, teraz skoczyło z 7,90 do 8,15.

Nie widzę żadnych innych zmian, korale zachowują się tak jak dotychczas, dojrzewanie refugium dobiegło końca i zaczyna się robić czysto, glon mimo to rośnie bez zmian, czyli dość szybko, około 1cm dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piękny glon, cudo też to miałem w fazie dojrzewania.

Chciałbym mieć takie, ale żaden glon nie chce u mnie rosnąć.

Plagą to stać się może tylko w tedy jak będzie miał pożywkę do wzrostu, a przy chodowli sps-ów to nie ma szans, tam plagą są sps-y.

Jak będziesz dbał o wodę dla sps-ów to żaden glon Ci się nie utrzyma.

Także, tylko cieszyć oko narazie, bo widać w wodzie jest pełno jedzonka dla glona. Niezły skok Ph, aż się wierzyć nie chce, musisz mieć dużo innych glonów w tym refugium.

Piękny glon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Tomku ? Zycze kazdemu plagi zwiazanej z opanowaniem akwarium przez takiego glona :-) chyba, ze wcale nie jest taki ladny tylko fotka cacy ladna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łi tam glon jest piękny :) właśnie szkoda byłoby mi go wyrzucać. Trochę trudno zrobić mu dobrą fotkę, bo skubaniec intensywnie czerwony, a ten kolor nie jest łatwy do fotografowania, do tego światło mam od tyło na niego. Za parę dni przestawię go trochę inaczej to może lepiej wyjdzie no i od góry spróbuję też.

Z tym PH to nie jest znowu aż tak dużo, Jarosław czy ty aby nie przesadziłeś ? wieczorem różnica 0,10 a rano 0,15, w końcu refugium ma ze 200L wody lekko, sporo skały, piasek na DSB ze 150kg. Ten skok też nie był w jeden dzień, to stopniowo się podniosło, w miarę jak rozwijało się cyjano. Nic nie zmieniam, dalej robię tak jak robię, czy to co robię jest dobrze czy nie zweryfikuje czas.:smile: puki co korale rosną, dwa przemeblowywania z powodu coraz większych rozmiarów.

Wracając do glona, to doczytałem się, że można z niego robić hmm, jak to nazwać, nooo no SADZONKI :) skoro nie jest szkodliwy, a ładnie rośnie może byliby chętni. No co ogrodnik jestem w końcu lubię robić sadzonki :):D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś wysyłał to jestem chętna na sadzonkę. Ale jak przejdą mrozy. Z sadzonkami wcale nie jest łatwo.Ale dla ogrodnika to wyzwanie. Moze się uda.

Te glony które wytwarzają pseudokorzonki są łatwe do rozmnożenia, ale takie które mają niezróznicowaną budowę, jakoś ciężko zmusić do przyrośnięcia do skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostaw mi jedną flancę :D jak się spotkamy to odbiorę.
Chyba francę :) A piękna ta franca, oj piękna :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej doniczki w druga doniczkę, ale jedną flancę ;-) ?

Spokojnie można sadzonki robić, tylko trzeba by nawozić wodę żeby to rosło.

Na pewno znajdą się chętni na takie ślicznotki.

Gdyby nie obsesja sps-owa, to niema dla mnie nic piękniejszego niż akwa koralowo-glonowe, miękasy i LPS-y.

Z opisu wywnioskowałem, że masz w refugium tylko żywą skałę i dsb, no i tego małego glona.

Więc oświetlaniem samej skały i piasku to Ph raczej się nie podniesie tak.

Ale pewnie tam masz jeszcze jakieś inne glony wciągające dwutlenek, jeśli tak to pewnie przesadziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie tam masz jeszcze jakieś inne glony wciągające dwutlenek, jeśli tak to pewnie przesadziłem.

Post pod postem, ale co tam.

Jarosławie, przecież NAPISAŁEM że pokazało się DIIIINOOOOO !!!

Żeby ciebie uspokoić, to PH NIESTETY SPADA obecnie jest o 0,05 mniej i na NIESZCZĘŚCIE - DINO też spada.

Wiesz JA NIE MAM OBSESJI SPS szczególnie chcę to podkreślić, więc jeśli czujesz zagrożenie jakieś z mojej strony, to bez obaw, nie będę wstawiał fotek do konkursów TOTM itp. zostawiam to tym z OBSESJĄ.

NIE WYSYŁAM PMek. jak coś mam to walę publicznie, więc jakby co to śmiało, przyjmuję każdą krytykę, nie musi być kamuflowana GLONAMI i PAPU.l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jesteś, he, he, nigdy się nie zastanawiałem nad tym, że dino bakterie sposobem na podniesienie ph he, nieźle, nieźle, spoko rozumiem, fajnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz możemy się umówić na pijaństwo :good:

Widzę, że klej (silikon) lubisz wąchać (sam kleisz baniaki) znaczy się SWÓJ chłop z ciebie.

No są glony, jest a raczej można powiedzieć było dino czy cyjano, bo naprawdę doszło dużo światła. Papu jest też BARDZO dużo, leję jak oszalały wszelkie specyfiki (tak naprawdę teraz to tylko potas, jod i stront) ale moje korale to WYPIERDKI w porównaniu z tym co masz u siebie w akwarium. Nie dziw się więc, że karmię, ciul z kolorami, MAJĄ rosnąć i tyle, jak zacznie brakować miejsca, wtedy upierdzieli się jedzonko, ale baniak spory więc nie prędko to będzie.

Oscyluję na granicy PRZEGIĘCIA z tym dokarmianiem, dosłownie jeden nieopatrzny ruch i wszystko pójdzie w powietrze, ale tak BARDZO chcę by było GĘSTO że uuhhhhh brak słów.

Dałem du...ska, że zamiast porządnych korali, odkupiłem "zawartość" teraz mam sporo takich korali na które w sklepie bym nawet nie spojrzał, ale cóż, ja się też do zwierzaków przywiązuję, i nie wywalę teraz tylko dla tego, że gdzieś tam są ładniejsze. Mają dojść do kondycji i zdrowia u mnie i tak trzymać.

Glona mam sam nie wiem skąd, nic nie kupowałem od ostatniego sławetnego zasiedlania. Wyjszły ryby z refugium, doszło światło i się wziun pokazał. Podejrzewam, że pokolce w mig rozprawią się z ta różyczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pijaństwem to ja muszę trochę uważać, bo nie wiem kiedy przestać he, he, ale dzięki, dzięki może się sponiewieramy kiedyś ;-)

Ech te rurki, zawory i inne to ja uwielbiam kleić zawsze sam, podstawa.

Co Ty, nie chcę żeby wyszło, że się dziwię, że masz glony czy jakieś papu w wodzie co Ty luz rób po swojemu i nie ma co wnikać. Przecież wiem jak to jest. Ja tam kiedyś cudowałem też ile wejdzie aby to wszystko rosło, ale tam i tak nic dalej nie wiem, he, he.Ludzie co rok dwa całe obsady zmieniają, co to jest ? Stare baniaki się liczą będziesz wiedział dlaczego potem.

Zanim się obejrzysz, a zabraknie miejsca, sam pokazywałeś jak się Koralowce zmieniają i rosną.

Dopóki małe, to tak jakby wolno rosną, a potem jak są większe krzaki to już w oczach widać jak to rośnie szybko.

Jak przegniesz to przecież sam zauważysz że jest niechalo.

Oby tylko armagedon taki szybki się nie zrobił, odpukać w niemalowane, ale wszystkim nam to grozi nieraz parametry idealne wydawać by się mogło, a jakaś Acropora zejdzie w jedną noc, wtedy człowiek schodzi na ziemię.

Masz tam jeszcze full miejsca na pewno dokupisz jeszcze.

Te glony to są zawsze, jakieś zarodniki tak jak pisałeś zaświeciłeś mocne światło i wyrosło coś, różne cuda mogą się pojawić i ze skały jak beton, tylko dać światła i pożywki i po paru latach.

Czym mocniejsze światło tym więcej problemów.

Jak tak dużo karmisz, to ten glonik może się utrzymać.

W tak dużym baniaku jak Twój, różne rzeczy się dzieją bardzo powoli, pewnie jaszcze bardziej powoli niż myślałeś he, he.

Dla mnie to mit, że duże baniaki są łatwiejsze, ładnie mogą uśpić uwagę i dobre pół roku można się z byle czego wyciągać.

A wydaje się nam, że po miesiącu powinno być lepiej.

O jesu ale se pogadałem, wiesz co, ja tak lubię klepać o tej akwarystyce nie bierz na poważnie tych teorii, bo one mogą kompletnie nie pasować do twojego akwa.

Tego glona to bardzo bym chciał od Ciebie, ale wiem, że nie dam rady go utrzymać, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonisko sliczne, tez sie pisze na sadzoneczke przy okazji :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już szczepki, nie wiem czy się cieszyć czy martwić, bo rośnie bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×